SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja stawu barkowego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
Rok temu nad jeziorem niefortunnie skoczylem do wody czego nastepstwem bylo 'przeskoczenie' stawu barkowego i od tamtej pory co jakies mocniejsze uderzenie kontuzja ta powraca. Bylem u lekarza dostalem skierowanie do chriurga. Ten znowu skierowal mnie do ortopedy i zdiagnozowal to jako 'nawracalne przeskakiwanie stawu barkowego'. Poinformowal mnie dodatkowo ze bez zabiegu sie nie obejdzie. Moje pytanie - jakiego zabiegu konkretnie? Czy ktos mial juz ten problem? Do ortopedy ide w srode zobaczymy co powie. Musze to naprawic bo nie da sie tak zyc, nie moge trenowac !! Gdy wyskakuje za moment wraca na swoje miejsce a to kur***ewsko boli...
1

be who you want to be... choose life

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48
Moje problemy z barkiem zaczely sie rok temu po upadku na motorze z reka odchylona za glowe. Chruplo, pobolalo i o tym zapomnialem... Jakies pol roku pozniej podczas jednego z fightow wypadl mi bark, po czym miesiac spedzilem w gipsie. Od tamtej pory juz 5 razy mialem zwichniety bark i to banalnych sytuacjacj np. podczas przeciaganie sie po wstaniu z lozka itp.

Dostalem skieroanie do szpitala na rekonstrukcje stawu barkowego. Podczas ustalania terminu operacji po tym jak sie zapytalem na czym ona bedzie polegala uzyskalem odpowiedz: A PO CO TO PANU WIEDZIEC?? Glupia pala pomysalem...ale inni learze tez nie byli chetni do rozmow. Odpowiadali bez konkretow i zmywali pacjenta.
Pytalem sie jak wyglada operacja artroskopowa i ze taka wlasnie chce miec... Kilka dni przesuwano mi termin operacji, az wkoncu z samego rana wzieli mnie...

...po operaci ucieszylem sie, ze juz po wszystkim i problemy z reka beda mogly pojsc w niepamiec. Przy zmianie opatrunku zobaczylem zaszyta rane ok 8cm po czym okazalo sie, ze to nie byla artroskopia tylko zwykle otworzenie i poskladanie tego do kupy... Liczylem na krutka rehabilitacje, poniewaz mam mature oraz inne plany...A TU OKAZUJE SIE LIPA!! lekarz zalecil mi 6 tygodni reke nosic na temblaku i powiedzial, ze to nie jest na 100% pewne ze juz nie wystapi zwichniecie. Ja mu na to, ze przy artroskopii ryzyko przeciez jest mniejsze i krotsza rehabilitacja...on mi na to ze tak trzeba bylo zrobic i kropka...

Osobiscie jesem wkurzony i troche podlamany Lekarze mowili, ze zrobia to z jak najmniejszym uszczerbkiem na zdrowiu i aby bylo jak najlepiej...a tu duze otwarcie gdzie pozniej bedzie bilzna...w dodatku zszyta jak jakis wor kartofli (w porownaniu do zszycia po operacji obojczyka), unieruchomienie reki na dluzszy okres i dluga rehabilitacja. Moim zdaniem lekarze mogli zrobic to na odpier...dol, bo widzialem jak byli zaganiani i nie mogli znalezc czasu na moja operacje, ale to ich chyba nie usprawiedliwia, ze rabia cos wbrew pacjentowi, bo jakbym wiedzial jak to zostanie zoperowane to bym zrezygnowal z tego...

Szpital wojewodzki w Jeleniej Gorze polecony jako jeden z dwoch przez znajomego lekarza...

Moze mial ktos podobna operacje i moze powiedziec jak wygladal w jej wypadku przebieg leczenia?? Prosze rowniez o opinie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Nie miałem tego, ale sczerze współczuję bólu noi tego, że nie możesz trenować... Zabieg pewnie będzie miał na celu przywrócenie poprzedniego ułożenia kości w stawie barkowym- tak myślę...

W każdym razie życzę szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów- CO CIĘ NIE ZABIJE, TO WZMOCNI!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20112
mi też czasem wyskakuje (ostatnio jak nawalałem w worek bokserski i źle ułożyłem ręke-ręka była w stanie bezwładności i mieśnie nie stabilizowały reki) ale dalej nawalałem. 2 dni potem pojechałem prześwietlić bark tak z ciekawości bo wczesniej tez to sie działo wiec chciałem widzziec czy moze cos tym razem sie stało, ale rtg nic nie wykazalo. moze usg by cos pokazało bo zmian w ukł. kostnym nie było. ja mam to od meczu piłki recznej. przepychałem gościa i wtedy przeskoczyło na chwile. z tym ze mnie nie boli podczas przeskakiwania tylko takie nieprzyjemne uczucie. poczytaj o niestabilnosci barku. moze i to mam ale h.. podobno podczas operacji niestabilnosci barku trza leżeć długo w szpitalu potem rehabilitacja w sumie podad 6 miechów z głowy. ciebie tez pewnie boli jak chcesz sie tą ręką podrpa po plecach:>

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Ciężka sprawa. Musisz skonsultować to z jakimś dobrym lekarzem bo z nimi to naprawdę cięzko o dobrą poradę. Wracaj szybko do treningów. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
no wlasnie mialem wczesniej takie przeskoki ale nie bylo tragedii bolalo 2 dni i wracalo do normy ale ostatnio boksowalem sie z koleżką, uderzylem go i zamiast on pasc to ja padlem z bolu tak mi staw przeskoczyl%) robilem RTG jednak podobnie jak u Ciebie nic nie wykazalo, poki co przejde sie do ortopedy zobaczymy co wymyśli

be who you want to be... choose life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
mam nadzieje ze bedzie ok Bro

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
micz nie ma wyjscia zachcialo nam sie plywac łódka i takie tego efekty

be who you want to be... choose life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 263 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664
hym, przeszukaj forum, gdzies porusalismy ten temat, mój problem opisywałem lekko przytocze, w kwietniu złamałem łopatke i ramie na wysokosci główki, pewelekłą sprawa, z gipsem 4 misiace bez ruchu, pozniej rehabilitacja, i niby wszystko wrocilo do normy [staw barkowy rozruszałem] a;e z czasem zaczeły sie pojawiac problemy, wypadanie z zawiasu, itp. obecnie ruchu stanga za głowe nie jestem w stanie wykonac itp. lekarze nic na to nie potrafia poradzic a wiec szit, jestem ciekaw jak Twoje sprawa wyglada, jedyne co moge poraci to nie ruszac w pozycjach w jakich boli, u mnie np. wyciskanie francuskie, barki sztanga, drazek za głowe, co innego moge robic bez najmniejszy problemow, dobre rozgrzewki i delikatne ruchy pomagaja... napisz co Ci powiem lekarz, moze z Towja diagnosza udam sie sam do swojego, pozdro czekam na odpowiedz po wyzycie u lekarza. Pozdro wracaj do zdrowia, nie sypiaj z rekami za głową.

..::Małe Ciało:Wielki DUCH::..
..cele ubiegłegoroku: łapą>cel 38 cm. klatka> 100kg wycisk[osiągniety]/obecnie 106-110 kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
Ja zlamania nie mialem podczasu uderzenia zostalo wybite ramie ze stawu, nie ma zadnych ubytkow kosci itp jednak kontuzje lubia sie powtarzac. Jak nie wyskakuje z 'zawiasow' to jest ok ale jak juz wyskoczy to przez dluzszy czas boli wlasnie przy okreslonych ruchach - tak jak mowisz staram sie tego unikac.Po wizycie u ortopedy w srode zdam relacje.

be who you want to be... choose life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20112
z barkiem to h..nia, bedzie się ciągnęło hoho. Ale cóż, Agnieszka Rylik chyba miała niestabilność barku, poddała się tej operacji na niestabilność, wszczepili jej klocek żeby ta główka barku nie przeskakiwała i jest ok:)Ale ja nie zamierzam mieć pół roku przerwy w treningach Można też kupić stabilizator na bark około 80-90 zł. wtedy napewno bedzie mniejsze ryzyko zwichnięcia. Fastum jest dobry po wyskoczeniu barku. dobrze że zmian w układnie kostnym nie mamy czasem tez się tak zdarza że jest chropowata powłoka kostna i lypa. POzro dzieks za sogacza

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 3421 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30614
ja to obecnie wracam do formy juz mnie prawie nic nie boli!!

A też miałem cos z barkiem ale juz jest ok!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nogi Nogi Nogi i jeszcze raz..... Nogi

Następny temat

Podciąganie na drążku...jak???

WHEY premium