SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec redukcji, co dalej?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 318

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

26

Waga

61,3

Wzrost

170

Cel treningowy

Obecnie koniec redukcji, masa za jakiś czas

Staż treningowy na siłowni

5 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ławka, gryf, hantle i obciążenie 40kg

Dieta

Zero kaloryczne na poziomie 2200 kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Kreatyna, czasami białko, omega3 i D3K2

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie ma się czym chwalić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 455
Cześć.

We wrześniu zacząłem redukcję, moja waga startowa to było 70,5kg. Ćwiczyłem FBW, plan był początkowo 3 dniowy, lecz z powodu pracy fizycznej na dwie zmiany ćwiczyłem dwa razy w tygodniu, miesiąc miałem przerwy od diety i ćwiczeń bo mi tato zmarł. Plan załączam ponizej, który sam stworzyłem o ćwiczenia które lubie.

PLAN A:
Nogi: Przysiad tylny 4x8
Klata: Wyciskanie sztangi leżąc 4x8
Plecy: Wiosłowanie ze sztangą 4x8
Triceps: Wyciskanie wąskie sztangi leżąc 4x8
Barki: Wyciskanie hantli za głowę siedząc 4x8
Biceps: Uginanie stojąc z prosta sztangą 4x8
Lydki: Wspiecia na palcach 4x8
Brzuch: Plank 2x30 sekund, naprzemienne sięganie rak do kostek leżąc 4x15

PLAN B:
Nogi: Unoszenie bioder ze sztangą 4x8
Klata: Wyciskanie hantli na lawce skośnej dodatniej 4x8
Plecy: Martwy ciąg klasyczny 4x8
Barki: OHP 4x8
Triceps: Wyciskanie francuskie sztangą 4x8
Biceps: Uginanie przedramion z supinacja 4x8
Lydki: Wspiecia na palcach 4x8
Brzuch: Plank 2x30 sekund, Rowerek 4x15

Redukcję skończyłem z waga 61,3, jadlem 1873 kcal na koniec, zawsze starałem się robić dużo białka I zwykle to bylo 120-130g

Dołączam dwa zdjęcia, poczatek redukcji kontra koniec. Różnica 5 miesięcy, obecnie jestem na zerze cały marzec i nie ćwiczę by się całkowicie zregenerować, kwiecień planuje wejsc na mase na 2500 kcal I obserwować.

Pytanie do was; czy plan jest dobry? Czy moje ciało nadaje się już na wejście na mase? Według kalkulatorów mam 15% bf. Moje wymiary tutaj. W nawiasie to jest poczatek redukcji

MARZEC - 01.03.2022
WAGA: 61,3kg (70,5kg)
WYMIARY:
KLATA: 93cm (95cm)
BICEPS: 32,5cm (35cm)
UDO: 55,5cm (59,5cm)
ŁYDKA: 36cm (37cm)
TALIA: 72cm ( brak danych)
PAS: 79cm (87cm)
PRZEDRAMIĘ: 28cm (30cm)
BIODRA: 89cm (brak danych)

Zdjęcie 1: poczatek redukcji


Zdjęcie 2: koniec redukcji
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Jeszcze czeka Cie troche redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Tak, jeszcze nie jest to forma za bardzo. Co do ćwiczeń, które lubisz, to uważaj żeby się w tym nie zapętlić, bo bazowanie głównie na lubianych ćwiczeniach nie jest dobrym rozwiązaniem
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Kefaveli

Dołączam dwa zdjęcia, poczatek redukcji kontra koniec. Różnica 5 miesięcy, obecnie jestem na zerze cały marzec i nie ćwiczę by się całkowicie zregenerować, kwiecień planuje wejsc na mase na 2500 kcal I obserwować.

Pytanie do was; czy plan jest dobry? Czy moje ciało nadaje się już na wejście na mase? Według kalkulatorów mam 15% bf. Moje wymiary tutaj. W nawiasie to jest poczatek redukcji


Dobrze że zrobiłeś przerwę po takiej długiej redukcji , jednak osobiscie dalej bym redukował bo poziom BF jest jeszcze za wysoki aby wchodzić na masę ( pod 18% bardziej niż 15% ) .Lepiej teraz stracić 2 miesiacew dodatkowe i zrobić dobry fundament niż wchodzić na mase bo gdzies tam założyłeś że w tym miesiącu chcesz zacząć masować .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Witaj. Widać że sporo tkanki tłuszczowej już poleciało, jednak przez to że tkanki mięśniowej na ciele również jest niewiele to na ten efekt taki wow trzeba jeszcze nie to poczekać i jeszcze nad tym mocno popracować. W mojej opinii jeszcze tutaj jest bardzo dużo pracy, Jeżeli chcesz powolutku osiągnąć wygląd sportowej, atletycznej sylwetki. Oczywiście możesz parę tygodni teraz pociągnąć w okolicach zera kalorycznego żeby wszystko się zregenerowało. Żeby układ hormonalny, układ nerwowy wrócił na właściwe tory i ponownie ostro przycisnąć
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Siemka, kawał dobrej roboty odwalony więc gratulacje dla Ciebie. Co do wyjścia z redukcji i wejście od strzała na zero i czekanie aż się zregenerujesz to moim zdaniem słaby pomysł. po dwóch treningach w tygodniu to po czym chcesz się regenerować? wchodząc zaraz na 2500kcal nie wiesz czy to Twoje zero, tym bardziej że przestałeś trenować więc na bank cała nadwyżka idzie w tkankę tłuszczową ;)
Ja bym to zrobil inaczej na bank i to napewno przy tym bf co prezentujesz, czyli powoli bym wychodził z redukcji, dalej trenując i obserwował co się dzieje z wagą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cardio na czczo

Następny temat

Trening split - ocena

WHEY premium