Dwukrotny Mr. Olympia Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay w ubiegły weekend odniósł bolesną porażkę. Był tegorocznym faworytem i wydawało się, że po raz trzeci będzie niepokonany, a tu zonk… Nie dość, że nie obronił tytułu to był dopiero piąty! Tegoroczne zawody były naprawdę mocno obsadzone. Brandon Curry, William Bonac, Nick Walker, Derek Lunsford, Samson Dauda, Andrew Jacked, Michal Krizo, Hunter Labrada czy Hadi Choopan bardzo starali się zdobyć tytuł Mr. Olympia i walka była bardzo zacięta.

Big Ramy wszedł na scenę pewny siebie podczas wstępnej oceny, ale od razu dało się zauważyć, że odstaje od reszty. Podczas końcowych call-out główny sędzia IFBB Steve Weinberger umieścił aktualnego mistrza po prawej stronie zamiast na środku. To Nick Walker, Derek Lunsford i Hadi Choopan przez większość czasu byli w centrum i już było wiadomo, że tytuł nie będzie należał do Ramy'ego. Ostatecznie to Hadi Choopan został nowym Mr. Olympia i jest pierwszym irańskim kulturystą, który zdobył ten tytuł. 

Big Ramy podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wyników i zdradził plany na przyszłość w dziesięciominutowym filmie na Instagramie. Najpierw zwrócił się do swoich egipskich fanów po arabsku, a następnie przetłumaczył swoje oświadczenie na angielski, aby dotrzeć do swoich zwolenników na całym świecie. W swoim przemówieniu Ramy docenił wieloletnie przygotowania nowego Mr. Olympia. Pogratulował irańskiemu kulturyście zasłużonego zwycięstwa. Obiecał wrócić silniejszy i chce znowu być znowu numerem 1. Czy to koniec kariery Big Ramy? Wielu ekspertów zauważyło, że sylwetka Big Ramy'ego wydaje się od jakiegoś czasu słabnąć. Zauważyli to też nasi czytelnicy.

Prezydent Olympia, Dan Solomon, ujawnił niedawno, że Olympia 2023 ponownie będzie odbywać się w Orlando na Florydzie. To tam Big Ramy odniósł swoje dwa zwycięstwa, więc być może Floryda znowu przyniesie mu szczęście…

https://youtu.be/QoCbm2VK55s

Komentarze (2)
_GANGSTA_

Ramy mial dziwne stany zapalne na udach i posladkach.Poza tym cos sie stalo z plecami i sa deficyty miesa,wiec prawdopodobnie ma jakas powazną przepukline kregoslupa i jest mocny ucisk na nerw co spowodowalo deficyty w umiesnieniu.

0
avo 21

Nigdy nie potrafiłem trafić w zwycięzcę. Od czasów Lee haneya oczywiście. :)

0