SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejny cykl HST - prośba o pomoc

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wywaliłbym unoszenie na boki- niebezpieczne przy post 5
prostowanie na wyciągu zmien na cos złożonego

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
1. przysiad/MC
2. Uginanie nóg na maszynie leżąc/prostowanie nóg na maszynie siedząc
3. wyciskanie sztangielek płasko/ skos
4. wiosłowanie sztanga
5. wyciskanie sztangielek
6. uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z supinacją
7. franzuz w lezeniu
8. wspięcia na palce

na barki wystarczy 1 ćwiczenie??

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
imo bedzie ok, masz do tego wycisk na skosie wiec przód barku tez bedzie pracował

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
ok to w przyszłym tyg mierze maxy, bedzie trzeba zrobiś SD i jazda dalej
dzieki za szybka pomoc, sogi dla Was. pozdro

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
powodznienia

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16955
Canecorso jeśli zależy nam na sile jestem tego zdania, że najlepiej ją zdobywać używając większy obciążeń na co pozwala nam sztanga. Sztangielki natomiast pozwolą nam na większy zakres ruchu i większe wyizolowanie pracy klatki. Przy wyciskaniu na płaskie sztangą bardziej obciążone są barki i tricepsy, ale jeśli ktoś chce zdobywać siłe to moim zdaniem ewidentnie trzeba używać przede wszystkim sztangi.
Czy nie odczuwasz większego obciążenia klatki robiąc sztangielki ?
Wbrew pozorom WL to nie jest łatwe ćwiczenie, aby bardziej wyizolować klatkę. Nie każdy potrafi dlatego uważam sztangielki za lepszy pomysł.
Doszedłem do takiego wniosku czytając niejeden temat na tym forum i dzięki sprawdzeniu tego na sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
Troche nie rozumię Twojego toku rozumienia tego. Cyzli hantlami nie moyna użyc duzych obciążeń? Większy zakres tuchy czyli wieksza/"lepsza" angażacja mięśni.

Piszesz ze przy wyciskaniu na poziomej obciązone sa barki i tricepsy - czyli przejmują czesc pracy.

W walce o siłę w wyciskaniu lezac, czesciej uzywa sie sztangi bo i tez jest "popularniejsza" w podwórkowych pytaniach "Ile na klatkę?" a i tez ona uzywana jest na zawodach. NA uzycie wiekszego ciezaru oczywiscie lepiej pozwala nam sztanga, ale ile to razy okreslony ciezar jest duzy ale źle "używany" ( technika)

NA jednego dobrze działa hantle na innego sztanga - wg. mnie dobrym ppomysłem jest czesta zmiana lub łączenie w makrocyklach.

Dobrze ze ktoś tu ma inne poglady i doswiadczenie zawsze mozan coś pogadac a nie tylko poprawiac plany;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16955
Jasne, że można użyć dużych obciążeń, ale nie zrobisz 10 powtórzeń sztanga 100kg i hantlami po 50kg. Z reguły jeśli chcesz poprawić wynik siłowy w jakimś ćwiczeniu to robisz to ćwiczenie częściej. Dlatego też tak jak często trzeba zwracam uwagę osobom niedoświadczonym na forum, że split partia 1x tydzień nie nadaje się do robienia siły. Wynik siłowy z reguły ''mierzymy'' sztangą. Lepsze od WL uważam wyciskanie sztangielkami ponieważ bardziej angażują klatkę niż wycisk sztangą.
Tak jak napisałeś technika odgrywa tu wielką rolę. Sam całe życie byłem przekonany, że świetnie robie WL, dopóki pewien zawodnik trójboju nie wybił mi tego z głowy :)
Nie wiem czy wystarczająco odpowiedziałem na Twoje pytania, ale jak wiadomo na każdego działa co innego. Piszę z własnego doświadczenia jak to u mnie wygląda i podejrzewam, że duża większość nawet nie wiedząc o tym, robi źle WL i o wiele lepsze rozwiązanie to sztangielki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
witam ponownie, powoli kończe obecny cykl HST (miała byc masa, ale jest redukcja) i ułozyłem już sobie kolejny cykl(mam nadzieje ze tym razem już masa )
cykl wyglądałby tak:
1. przysiad / MC
2. Uginanie nóg na maszynie leżąc / prostowanie nóg na maszynie siedząc
3. wyciskanie sztangi płasko / wyciskanie sztangielek skos +
4. wiosłowanie sztanga
5. wyciskanie sztangielek
6. uginanie przedramion ze sztangą stojąc
7. flarowe wyciskanie leżąc w wąskim chwycie
8. wspięcia na palce

powinienem wszystkie cwiczenia wymienić ??

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wybór cwiczen imo ok
to czy powinienes zmieniac cwiczenia w porównaiu do poprzedniego hst to kwestia indywidualna. ja polecam zmiane choćby sztangi na hantle itd

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Standardowy dziennik Lafayowy / rockfor

Następny temat

Pomoc z treningiem dla 15-latka

WHEY premium