SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drugi cykl HST -pytania

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 163
Witam
Kończe włąśnie pierwszy cykl hst, zaczynam drugi tydzień negatywnych. Mój pierwszy plan treningowy wyglądał następująco:

Wszystko po 2 serie plus rozgrzewka przy czym przy 5 robie dwie serie po 10 powtórzeń w pierwszej 70% w drugiej 80% cięzaru na dany dzień.

Klata: wyciskanie płasko
Plecy: ściaganie drązka za kark
Naramienne: Wyciskanie sztangi sprzed głowy w pozaycji siedzącej
Biceps: Uginanie ramion stojąc podchytem
Triceps: Prostowanie ramion na wyciągu stojąc

( nóg nie ćwicze bo mam zerwane cześciowo więzadło w kolanie i nie chce rozwalic go jeszcze bardziej )

moje pytania:

Kiedy mierze maksy na kolejny cykl, po przerwieczy miedzy cyklami czy bezpośrednio po drugim??

ćwicząc 5 nie czuje w przerwie między kolejnymi tereningami takiego zmęczenia jak np przy 10 mimo ze w rozgrzewce robie wiecej niz powinienem. Czyli w kolejnym można by po 3 serie próbować??

Dieta - nie stosowałem suplementacji i starałęm sie jeśc dużo białka ale przyszła sesja i niestety jedzenie szlak trafił bo nie miałm poprostu tyle czasu żeby tego dopilnować. Zastanawiam sie teraz nad odrzwyką białkową bo wydaje mi sie ze było by to wygodniejsze. Jest sens ?? i co myślicie o czymś takim: http://allegro.pl/item302258838_nowe_bialko_wpc_80_ostrowia_oryginalne_18oog_wys_.html

Czy robic po dwa ćwiczenia na każda partie, czy lepiej skupić sie na jednym?? a może zamało ćwiczeń robie ogólnie??

Co do efektów są ale wydaje mi się ze przez to ze z dietą nie było zadobrze nie są do końca takie jak powinny być no i miałem przerwe ( ponad 2 tygodnie ) i powtarzałęm drugi tydzień 10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 163
tak myślałem,
Zaczne od 10 i potem piątki na wiecej czasu mi nie starczy i zostanie tydzień na zmierzenie nowych maksów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Kiedy mierze maksy na kolejny cykl, po przerwieczy miedzy cyklami czy bezpośrednio po drugim??
bezposrednio po drugim
ćwicząc 5 nie czuje w przerwie między kolejnymi tereningami takiego zmęczenia jak np przy 10 mimo ze w rozgrzewce robie wiecej niz powinienem. Czyli w kolejnym można by po 3 serie próbować??
tak, a teraz probuj robic krotsze przerwy
Dieta - nie stosowałem suplementacji i starałęm sie jeśc dużo białka ale przyszła sesja i niestety jedzenie szlak trafił bo nie miałm poprostu tyle czasu żeby tego dopilnować. Zastanawiam sie teraz nad odrzwyką białkową bo wydaje mi sie ze było by to wygodniejsze. Jest sens ?? i co myślicie o czymś takim: [allegro.pl/item302258838_nowe_bialko_wpc_80_ostrowia_oryginalne_18oog_wys_.html]
jasne ze bylby sens. ostrowia- tanio i ekonomicznie
Czy robic po dwa ćwiczenia na każda partie, czy lepiej skupić sie na jednym?? a może zamało ćwiczeń robie ogólnie??
wydaje mi sie ze liczba cwiczen jest ok, czujesz sie swiezszy niz ktos ktoryby robil ciezkie przysiady i martwe ciagi na poczatku treningu
Co do efektów są ale wydaje mi się ze przez to ze z dietą nie było zadobrze nie są do końca takie jak powinny być no i miałem przerwe ( ponad 2 tygodnie ) i powtarzałęm drugi tydzień 10
2tygodnie przerwy w trakcie hst? ja zaczalbym od poczatku treningu w takim wypadku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 163
hmmmm co do tego że po dwutygodniowej przerwie trzeba powtarzać nie wiedziałm, jak wcześniej szukałem na forum to pisali że trzeba powtórzyc ostatni tydzień albo ewentualnie dwa. U mnei o tyle jest problem z tymi przerwami że mieszkam 300 km od miejsca gdzie studiuje i w domu nie mam silki i żadko jeżdze tak średnio co półtorej miesiąca do dwóch i nieda sie zmiescic go końca z całym treningiem. A po tygodniowej przerwie uważasz ze tez msuze od nowa powtarzać hst?? A jeżeli chodzi o przerwy przy 5 jest neiźle chyba bo w zaleznosci od tego jak poszła mi peirwsza seria przerwe robie od 30 do 90 sekund, średni minuta

Zmieniony przez - sapii w dniu 2008-02-05 14:40:37

Zmieniony przez - sapii w dniu 2008-02-05 14:41:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
zalezy w ktorym momencie, uwazam ze tydzien to za dluga przerwa w trakcie hst, jesli masz utrudnione to moze inna metodologia bylaby dla ciebie? moze hit?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 163
Poczytałem o hicie, moze masz racje biorąc po uwage to ze teraz jak skończe negatywne do wielkanocy zostanie mi 35 dni czyli nie zmieszcze hst. Do wielkanocy hit a potem po świętach juz jestem uwiazany tutaj i spokojnie dam rade zrobic jeden cykl hst do wakacji.
Postaram się wrzucić tutaj plan, który ułoże do oceny. Myśle ze będe robił trening dwa razy w tygodniu tak że jak jeden wypadnie to go spokojnie odrobie. I jeżeli chodze o progresje z treningu na trening w hit, to jest jakeis 5 % czy np obieram cięzar staram sie nim zrobić 8 powtórzeń i jak w trzeceiej seri dojde do 8 zwiększam cięzar i znowu tak samo??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 353
Hit'a to bym nikomu nie polecał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
nie przejmuj sie slowami mortisa :)
testuj na sobie!

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2008-02-05 17:08:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 353
A później wróć na forum i pochwal się przyrostami po Twoim treningu - będącym wytworem wyobraźni Arthura Jonesa. Niech każdy pojmie jego geniusz, doceniony jak na razie tylko w świecie gdzie nie znają pojęć stagnacja i CUN.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 163
hmm powiem tyle hst mi pasuje a co do hitu nieiwem jak by bylo ale musialbym sprawdzic. A mam jeszcze takie pytanie co jeśli do wielkanocy zrobie kolejny cykl hst do 10 a potem przerwa na wielkanoc jakis tydzien góra 10 dni i zaczne on nowa uprzednio mierzac maksy. Ten niepełny cykl da mi coś?? Jedno napewno zauważyłem, mam więcej siły i niechce zmarnować tego czasu w do świąt. A moze lepiej zaczać to samo co mam od 10 teraz i po wielkanocy normalnie nowy cykl od 15??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
kiedy lepiej rosles - w 10kach czy 5kach?

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 163
hmm wydaje mi sie ze pod koniec 10 pierwszy tydzien 5 bo przy 10 tak jak jzu pisalem czulem zmeczenie czasem delikatne zakwasy ale to nie bylo takie zmeczenie ze nie chcialo mi sie chodzic na treningi, przy 5 brakowalo mi czasami jedenj seri było ciezko ale po treningu nie czulem ze cos zrobilem tak jak po 10. Teraz przy 5 robie rozgrzewke obciązeniami z drugiego tygodnia dziesiątek 10x2 i potem 5.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenie na obojczyk ;)))

Następny temat

Rozciąganie małego palca

WHEY premium