SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie małego palca

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 101
Witam . Mam pytanie . Czy znacie jakies ćwiczenia aby ''maly palec'' wycwiczyc tak zebym mogl zginac go bez poruszania przedostatnim palcem? Potrzebuje tego;p Nieliczni potrafia robic to od urodzenia , jednak wiekszosc nie potrafi . Ciekawi mnie czy jest jakis sposob na to .


Nie wiedzialem gdzie to opisac , ale chodzi o trening w warunkach domowych , wiec daje tutaj
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1731
dziwna sprawa prawą ręką bez problemu potrafię a lewą już z trudem!
trzeba próbować i się uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 368 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1399
tym to chyba muskulatury nie rozbudujesz za bardzo haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2071
A skąd wiesz że o chce muskuły rozbudować?:D, ja tak nie potrafię...:(

..::Siła płynie z krwią, duma razem z nią::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Tak się składa, że kiedyś ćwiczyłem palce dokładnie w tym samym celu gdyż potrzebne mi to było do gry na gitarze. Teraz mogę to robić bez problemu. Na początku połóż dłoń na stole (paznokciami do góry), przyciśnij drugą ręką trzy palce (wskazujący, środkowy, serdeczny) do blatu, po czym staraj się zginać palec mały, jak będziesz to robił wtedy serdeczny będzie się buntował i chciał także w górę, wtedy przyciskaj go mocno żeby nie mógł się oderwać. Po jakimś czasie wykonywania tego ćwiczenia będziesz już wstępnie rozciągnięty (no może tylko twój mały), na tyle, że będziesz mógł wykonywać zginanie małego palca z dłonią w powietrzu, przytrzymując/prostując drugą ręką tylko palec serdeczny, żeby się nie zginał. To ćwiczenie już wyrobi ci już dłoń na tyle, że będziesz mógł zginać mały palec bez żadnej pomocy. Chce Cię tylko uprzedzić, że niestety zgięcie małego palca bez zgięcia serdecznego powoduję zanik percepcji w jego ostatnim zgięciu, ciężko to opisać, po prostu jak zegniesz w ten sposób palec to jego końcówka staje się wiotka i nie można nią poruszać mięśniami dłoni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 101
dzieki , o taka porade mi chodzilo . Tu nie chodzi o rozwinięcie muskulatury ;p . Ile moze zajac wyrobienie malego palca? Jak robic te cwiczenia tzn serie , ile razy na dzien , jakies wskazówki?:)

Zmieniony przez - mahnamahna w dniu 2008-02-05 20:50:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Nie no, zachowajmy trochę powagi, to nie jest żadne ćwiczenie na klatkę, że ilość, częstotliwość, technika wykonywania serii są ważne :) Ćwiczenie możesz to robić do oporu, nawet 10h dziennie jeżeli Ci się chce, bo wątpię żebyś się przetrenował :) Wiadomo, że im więcej będziesz robił tym szybciej rozciągniesz palec, ale nawet wykonując to nie za często, kilka razy dziennie, tak mimochodem gdy Ci się nudzi akurat, to dosyć szybko się wytrenujesz, nie jestem w stanie Ci powiedzieć dokładnie ile Ci to zajmie (np. w dniach), bo jak to robiłem to nie zwracałem na to uwagi, ale na pewno to nie jest coś do czego dochodzi się latami ;)

pozdrawiam.

Mógłbyś powiedzieć do czego Ci to jest potrzebne? Tak z czystej ciekawości pytam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 114
polecam kreatyne na ten palec hah
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 101
Szczerze to interesuje sie penspinningiem od kilku miesiecy , teraz przyszedl czas na nauke trikow wymagajacych czestego uzywania malego palca ;p no i musze troche go ''oderwac'' od przedostatniego :) .


Penspinning jest to rodzaj żonglerki kontatkowej polegajaca na wykonywaniu trickow za pomoca dlugopisa :)

Zobacz:







Jezeli cie to zainteresuje zapraszam na www.penspinning.pl  :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Imponujące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Nie chwaląc się ja tak potrafię, jednak myślę że wzięło się to stąd że całe życie mam styczność z instrumentami muzycznymi. Gram na kilku i już od wielu lat zauważyłem że potrafię z palcami robić pewne rzeczy dziwnie i lepiej od innych osób.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drugi cykl HST -pytania

Następny temat

Dobry dobór seri

WHEY premium