SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolacje - czas , porcje i składniki ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192
Cześć dziś po raz pierwszy zarejestrowałem się na tym forum i to jest mój pierwszy temat.

Mam dla was pytanie co najlepiej spożywać na kolacje, w jakich porcjach i o której najpóźniej ?

Moja sytuacja wygląda następująco mam 16 lat, mam dobrą sylwetkę ,chodzę na siłownie ponadto gram w klubie piłkarskim, ale jak każdy chce być coraz lepszy i formować coraz lepsze ciałko :) 5 dni temu podjąłem się próbie zrobienia całego ćwiczenia na ABS pt." A6W " i aby osiągnąć lepszy efekt postanowiłem wstąpić na dietę wysokobiałkową . Nie używam żadnych protein, shejków nic- jadę na czysto , jedynie co spożywam czasami po treningu siłowym taki drink :
-2 x surowe jajka
-300ml mleka 1 % tł.
- łyka podrobionych migdałów
- łyka czarnego kakau a oraz małą łyżeczkę miodu do smaku :)
(przepis na ten shejk polecił mi znajomy )

No ale do rzeczy! Co z tą kolacją o której ostatni posiłek ? Co zrobić jak właczy się nocne "ssanie" żołądka ( nie śpie czasami do 3 w nocy)

Normalnie spożywam na kolacje takie kombosy :

1.
-3 gotowane jajka
- 2 duże kawałki ciemnego chleba pełnoziarnistego lub 4 kawałki chrupkiego chleba (smaruje chleb awokado )
- kilka plastrów mozzarella
- jeden dorodny pomidor
- pół zielonego ogórka
- 500ml wody z naturalnym sokiem cytrynowym
całość posypuję dużą ilością pieprzu i bazylią

w inne dni jem coś takiego :

2.
-2 gotowane jajka
- 2 duże kawałki ciemnego chleba pełnoziarnistego lub 4 kawałki chrupkiego chleba (smaruje chelb awokado )
- sałatka z zielonej sałaty z dipem z migdałów i sokiem cytrynowym
- 150 g. krewetek
-jedna duża czerwona pokrojona papryka
- 500ml wody z naturalnym sokiem cytrynowym
całość posypuję dużą ilością pieprzu i bazylią

Co o tym sądzicie znacie jeszcze jakies inne dobre dania na kolacje nisko kaloryczne oraz wysokobiałkowe ? Z góry dzięki

PS. Sorry za składnie oraz gramatykę zdań , ale mieszkam kilka latek poza granicami Polski.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Wszystko zależy jaki masz założony cel dietetyczny.
Kolacja - czyli wg Ciebie ostatni posiłek musi współgrać z całodniowym bilansem kalorycznym.
Jeżeli chodzi Ci o przepisy kulinarne -to zapraszam tutaj:

https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Postaraj sie zeby ostatni posilek nie byl duzy objetosciowo, na ok 2-3h przed snem. Wode pij miedzy posilkami a nie do nich. Popijac mozesz ale zeby to nie byla duza ilosc. Kazde zrodlo bialka z dodatkiem warzyw, troche tluszczu lub nie, ew. dodatek weglowodanow bedzie dobrym rozwiazaniem.

Zmieniony przez - domer w dniu 2012-04-01 08:43:18

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
czmu wodę pić między posiłkami a nie do nich?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
niektórzy twierdzą że duże ilośći działają źle na trawienie. Rozcięczają sok itp dla mnie wypicie szklanki nie zrobi różnciy

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1787
Ja pije szklanke wody bezpośrednio po poisłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Ciezko mi stwierdzic czy szklanka wplynie negatywnie. Jednak 0,5l to juz troche wiecej Jak mi sie chce pic to rowniez pije w trakcie, przed czy po posilku. Ale pic na sile 0,5l wody do posilku raczej nie ma sensu.

Dla usprawnienia funkcjonowania ukladu trawiennego polecam pic codziennie do razu po przebudzeniu 0,5l wody.

Zmieniony przez - domer w dniu 2012-04-01 14:12:31

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
juz poi wypiciu 0,5 na raz czuje się źle i niedobrze dlatego mówie o małych łyczkach co jakiś czas

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192
Dzieki za rady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192
Mianowicie moglibyście mi podać jakieś wysokobiałkowe i niskokaloryczne dania które mógłbym skonsumować na kolacje (przed pójściem spać) i najlepiej napisac mi do ilu h przed pójściem spać je to jedzonko spożyć , dzieki z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Dania sam sobie skomponuj. To nie problem dobrac zrodlo bialka, ew. tluszczu i troche weglowodanow. Ok 2h przed snem bedzie ok.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie aeroby??

Następny temat

Dieta ale jaka wybrac :)

WHEY premium