SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 339 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10603
Witam. CHcialem abyscie mi doradzili czy mozna robic tak że robiac trening klatki i zaczynajac od plaskie mozna zrobic plaska silowo a reszte treningu klatki na mase. Bo chcialbym zwiekszyc klatke ale i rowniez poprawic sile na plaskiej. A jak wiadomo klatka i tak bardziej rosnie od skosnej lawki. A plaska to tylko prowizorka i kazdy robi nacisk na nia i tak od niej nie ma duzego rozwoju miesni piersiowych. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 339 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10603
??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 595 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9141
hehe dobre... :) tylko ze dla wielu kulturystów "płaska" to jest kanoniczne ćwiczenie ze tak powiem. Ty napisałes nie wyraźnie to ja tez moge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
Ajutooo.. troche namaciles,ale ok.. zrob tak:
plaska6/6/4/2 skos "masowo" po okolo 8-10powt + np rozpietki

by zwiekszyc maxa w wyciskaniu b wazna jest rowniez sila trica wiec rob porecze, potem francuz silowo po 6powt, a 3cwiczenie zrob pompe po okolo 10-12powt..

..jak nie dasz ciala z dieta to sila i masa beda szly w parze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 339 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10603
dziekoweczka ) postaram sie dac rade :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Siłowo, masowo... Obie rzeczy tak czy siak pójdą w parze, no cyba, że definitywnie zależy Ci na sile wycisku.

Obczaj taki planik:


Cykl 2 - zwiększamy siłę

Czas trwania 8 tygodni
-Odpoczynki między seriami i ćwiczeniami - w ćw.1 i 2 - 3 min., w ćw. 3-4 - 2 min.
-Ciężar w ćw. 1-2 obliczamy na podstawie swojego rekordu (CM) i wykonujemy go na ściśle określonych ciężarach. Ćwiczenia wykonujemy poprawnie technicznie - bez odbijania, mostkowania, etc.
-Jeżeli w miarę trwania treningu dobrany początkowo ciężar będzie zbyt lekki, spowalniamy ruch ćwiczenia, zatrzymujemy ciężar na klatce na 1 sek, lub skracamy o 30-40 sek przerwy wypoczynkowe miedzy seriami.
-Ćwiczenia 3 i 4 to ćwiczenia uzupełniające, ciężar dobieramy tak żeby wykonać założoną ilość powtórzeń bez załamania ruchu.

---------------------------------------------------------------------------
1) Wyciskanie szt. na ławce płaskiej 40%CM 2 s-10 powt; 60%CM 1 s-5; 80%CM 5 s-4
2) Skos góra 60% CM 4 s - 5 powt.
3) Wyciskanie wąsko 4 s - 8 powt.
4) Rozpiętki poziom 3 s - 8-10 powt.


Plan autorstwa Mawashiego.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
1) Wyciskanie szt. na ławce płaskiej 40%CM 2 s-10 powt; 60%CM 1 s-5; 80%CM 5 s-4
2) Skos góra 60% CM 4 s - 5 powt.
3) Wyciskanie wąsko 4 s - 8 powt.
4) Rozpiętki poziom 3 s - 8-10 powt.

...5s po4 nie bardzo mi pasuje..dla wiekszosci ludzi lepiej w "silowce" sprawdzaja sie piramidy ciezaru, bo w 5x4pow dla wielu dopiero 1-2ostatnie serie beda naprawde ciezkimi seriami.. a co do reszty planu Mawashiego to zamienilbym ilosc powt pomiedzy waskim, a skosem.. tak to by wygladalo lepiej wedlug mnie

Siłowo, masowo... jakos mi sie tak lepiej tlumaczy

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 339 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10603
no ok dzieki ale czy 3 wyciskania to dobrze ? robilem zawsze przy tricepsie na wąsko. Czy przy takim treningu tez urosnie bardziej klatka ? Ogolnie mam dostep do silowni z bardzo dobrym wyposazeniem ktos mi mowil ze dobra jest bramka i buterfly co mysliscie o tym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
ale czy 3 wyciskania to dobrze ? dobrze, o ile jestes w stanie przerobic taka ilosc cwiczen/serii..
Czy przy takim treningu tez urosnie bardziej klatka ? przy prawidlowej diecie napewno tak..
bramka i buterfly..mozesz robic zamiennie z rozpietkami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o ocenienie treningu(MASA)

Następny temat

PORZADEK W SILOWNI (musi byc:)

WHEY premium