SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klatka bices czy klatka barki ZA i PRZECIW

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3436

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1433 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18719
Barki to chyba najszłabsza pod wzgledem silowo partia ( mimo ze dobrze wygladaja ) 1szy raz zaczynam splita, cale zycie lecialo fbw.
Mam dylemat, bo wiekszość radzi robic klatkę z barkami, ale ja przyznam szczerze ze po klatce(mimo poprawnej techniki) czesto barki są już wstępnie zmęcozne i pozniej podczas robienia barkow biore małe ciężary.

Jakies za i przeciw w moim wypadku?
Najchetnie Biceps robił bym z klatką, a na nastepnym treningi barki z tricepsem.
Możecie doradzic?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 37475 Wiek 2 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 126431
masakra- ale dylematy...

a co to właściwie przeszkadza, ze używasz trochę mniejszych ciężarów przy treningu barków po klatce, przecież to trening kulturystyczny a nie podnoszenie ciężarów.

takie zmiany właściwie mogą być tylko po to aby jakieś było urozmaicenie- żeby się nie nudziło

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-08-11 20:23:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1433 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18719
Znacznie mniejsze są, a zależy mi na poprawniu siły barkow(bo kuliste to one są). Robiac barki zawsze na wiekszym wstepnym zmęczeniu, tyrając nimi mniej trudniej będzie o progress silowy jeżeli robił bym je bez wstepnego zmęczenia. Czy inaczej ta sprawa wyglada?

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2014-08-11 20:26:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 37475 Wiek 2 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 126431
a jak wygląda trening Twoich barków- ważne też jak jest z techniką, szczgolnie w takich ćwiczeniach jak wyciskania ze sztangą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Własnie podczas odpowiedniego izolowania/techniki dokladnie mozna zaobserwować spadki mocy gdy nie oszukujemy w ruchach.
I zaobserwowałem ze gdy robie wyciskanie hantli, czy sztangi, to w cwiczeniach pozniejszych na barki jest bardzo słabo. Np unoszenie hantli bokiem robie 8kg po 12-13ruchow w 5 seriach, z koleii gdy barkow nie mam zmeczonych to śmiało bez wiekszych problemow 10 a czasem nawe 12nastkami wykonam te same serie. ( mowie tutaj o unoszeniu hantli bokiem bez zadnego anagazowania np kapturów itp )

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2014-08-11 20:47:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
powrzucaj filmiki z; wyciskan ze sztangą, unoszeń, bokiem i w opadzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chcesz powiedziec ze przy poprawnych technikach wyciskania nie powinienem na tyle zmeczyc barkow zeby mi to przeszkadzalo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14269
Jest dużo czynników zależących od przyrostów barki raczej wola wiecej powtórzeń i możesz je trenować z nogami pamiętając o trenowaniu każdej części dopiero wtedy wyglądają masywnie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ale ja nie mam problemow z wygladem, tylko z siłą ich po treningu klatki

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2014-08-11 21:08:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14269
To mozesz robić z nogami jeśli trenujesz nogi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 3184 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 70306
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mershero / dziennik - prawdziwy wojownik to silne ciało i dusza

Następny temat

siłownia + kalenistyka?

Water