SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klata - górna partia - jak ćwiczyć ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1443
Witam
pisze tutaj ponieważ mam problem z rozbudowaniem górnej części klatki , dokładniej chodzi o to iż w środkowej partii jest jakby mniejszy mięsień i nie wiem jakie dobrać ćwiczenia by ta cześć klaty wyćwiczyć.
proszę o rade
nie wiem czy trafiłem w dobry dział ale z góry dziękuje
pozdro

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 82

Wzrost: 170

Cel treningowy: wygląd

Staż treningowy na słowni: 0,5 roku

Uprawiane inne sporty: break dance

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia

Dieta: redukcyjna

Przeciwskaznania medyczne: żadnych

Zażywane suplementy: jw

Zmieniony przez - bmaker w dniu 2008-08-21 18:17:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 173 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1816
Przykladaj sie do techniki, nie przesadzaj z ciezarami, rob dokladnie Polecam trening na gore klatki wyciskanie na lawce skosnej ok 35-45 stopni sztangi lub hantli albo i to i to ja aktualnie robie wyciskanie sztangi i hantli na skosie i nie powiem w miesiac czasu dalo mi kopa! 10 kg sily na skosie na sztandze mi poszlo i to technicznie a nie meczac sie!! i na sucho! polecam acha i jeszcze cos co jest wazne... jak ci cos na silce nie idzie nie proboj katowac miesnia... wiecej nie znaczy lepiej...czasem najprostrze rozwiazania sa najlepsze

Zmieniony przez - malywielki w dniu 2008-08-31 15:22:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 641 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5376
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Pozdro

Walcze do ostatniego tchu, każde powtórzenie dla mnie kwestią bytu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Na górę klatki najlepsze jest wyciskanie sztangi/sztangielek na skosie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1443
widziałem ale i tak ciężko ponieważ najwidoczniej popełniam jakiś błąd ale dzięki ppozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1443
sprecyzuję chodzi o to iż wykonuję na skosie sztanga i hantelkami lecz jednak słabo się rozwija u mnie ta cześć klaty, i czy chwytać wąsko ,szerzej czy może jeszcze inaczej?? pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Musisz spróbować różnych sposobów. Zobacz co najlepiej na ciebie działa. W atlasie masz pokazane jak poprawnie wykonać ćwiczenie.

Jeżeli chodzi ci o sam środek klaty to słyszałem, że świetnie pobudzony jest przez butterfly, ale nie sprawdzałem, więc pewności nie mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
Butterfly pobudza raczej zewnetrzne obszary klatki, na góre klaty jak już pisali skos głową w góre i hantle lub hantelki natomiast na środek spróbuj wyciskanie sztangi w poziomie wąskim uchwytem (spróbuj na wysokości barków gdyż jeszcze węższym chwytem bardziej by pracował triceps niż klata)

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1443
dzięki emes spróbuje :) ..a czy na skos-góra np na wąskim chwycie by coś dal:>??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
Możesz spróbować tylko staraj sie wylizolować klatke podczas ćwiczeń tak by ograniczyc prace tricepsów do minimum (powinieneś je lekko czuc podczas ostatnich centymetrów wyciskania a klatke cały czas) , zbyt duży skos może również spowodować ze wiekszą prace przejmą barki dlatego postaraj sie ustawić ławeczke pod kątem 35-45 stopni i postaraj sie nauczyć tak zwanego czucia mięśniowego żebyś czuł dokładnie ten miesień który trenujesz angażując w jak najmniejszym stopniu mieśnie zaangażowane dodatkowo w ćwiczeniu (czucie mieśniowe powinno przyjsc z czasem i o ile wiekszosc ludzi szybko to łapie na bic to np. Przy plecach nie czuje jak one pracują choć na nastepny dzień mogą mieć spore "zakwasy" dobrą metodą jest tak zwana wizualizacia i wyobrażasz sobie np. że zamiast rąk masz haki i przy podciąganiu zawieszasz je na drążku i starasz sie podciągać samymi plecami i tak samo możesz spróbować z klatą cały czas podczas cwiczen uważając rece za dodatkowy cieżar przymocowany do sztangi który staramy sie wypychać samą klatą jest to metoda mocno kontrowersyjna i jest wiele opini że nic nie daje ale warto chociarz spróbowac) pozdro!

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1443
dzięki za konkretną rade ;)) pozdrawiam już jutro rano spróbuje pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 649 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10136
ja tylko dodam ze przy wyciskaniu sztangi na skosie niektórzy przy opuszcaniu dotykaja brody albo zjezdzaja troche poznizej daje to lepsza izolacje górnej czesci klaty podczas cwiczenia!
musisz probowac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny i rada co do powtórzeń

Następny temat

Rozpiska Cwiczen

WHEY premium