SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań na temat odchudzania

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
Witam. Mam do Was kilka pytań. Jestem na diecie 1000kcal, ważyłem 125kg aktualnie waże 118kg, wzrost 175cm. Oczywiście spożywam regularnie posiłki, warzywa,mięsa,ryby,owoce,nabiały. Wcześniej moje treningi były to interwały sprint-marsz. Aktualnie stosuje spacery szybkim marszem, wczoraj np zrobiłem 14.5km. Dieta trwa już 10 dni.

1. Co jeść przed treningiem i ile czasu jak i po. Z tego co wyczytałem:

Przed treningiem aby zachodził proces spalania tkanki tłuszczowej, konieczne jest dostarczenie organizmowi węglowodanów które dostarczą paliwa potrzebnego, by uruchomić spalanie tkanki tłuszczowej.

Po ok. godzinie po skończonym wysiłku powinniśmy dostarczyć sobie odpowiednią porcję białka, które jest budulcem mięśni i kości. Białko dodatkowo podkręci metabolizm po bieganiu, ponieważ nasz organizm musi odpowiednio się napracować, aby je przetrawić

2. Co jeść na śniadania i kolację tzn. Co wyczytałem i czy jest to prawda:

wysokobiałkowe śniadanie przyspiesza metabolizm.
 
3. Stanęła mi waga a odrzywiam się odpowiednio jak i trenuje nie stosuje jakiś idiotycznych glosowek spożywam mięsa,ryby,nabiały,owoce,warzywa. Czy jest to faza plateau?

4. Czy treningi w formie dlugich spacerów mają sens i również spalaja kalorie? Mowa o 10-15km dziennie. Po pokonaniu 14.5km pokazało mi ze spaliłem 1500 kalorii Ale czy jest to prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 41 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 483
I do liczenia ściągnij sobie jakaś aplikacje typu Fitatu będzie łatwiej liczyć kalorie wpisując nazwę produktu niż z etykiety

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
1000kcal I 118kg to droga do problemów i to sporych problemów... Jesteś pod kontrola jakiegoś lekarza czy sam sobie wymyśliłeś dietę 1000kcal? Jaki jest powód takiej decyzji?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
Nawet jeżeli jem normalne posiłki A to mięso A to warzywa gotowane A to ryż A to nabialy ryby owoce itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
A co maja źródła pokarmu do ilości dostarczany kcal? Tu chodzi o Twój deficyt, który teraz jest masakrycznie wysoki. Znasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Wiesz jak policzyć rozkład makroskladnikow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
Ryba/Twaróg chudy/Tatar/filet z indyka np mają w 100g produktu 20-22g białka, jakieś tam danie mrożone w 100g np 13g A paczka ma 450g, barszcz czerwony warzywa owoce itp to źle? Jestem najedzony, pierwszy raz od bardzo dawną czuje się idealnie (Wcześniej dzień w dzień spozywalem alkohol, palilem papierosy jadłem jak czołg paliwo) teraz chce się żyć, chudne, tyle kalori mi starcza najwidoczniej to co mam jeść więcej na siłę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
13g węglowodanów* przepraszam za post pod postem lecz nie mam opcji edytowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Ok, świetnie ze zwracasz uwagę na ilość białka w danym produkcie i patrzysz na jakość, ale nie o tym mówię. Ważysz 118kg a jesz jak dziewczynka 50kg - chociaż może i ona więcej zjada. Zrozum ze ELEM (jeść mniej, trenować więcej) to nie droga do sukcesu. Jedząc z 2tys kcal zrzuciłbys minimum z 1% masy tygodniowo, co nie odbiłoby się na rozwaleniu gospodarki hormonalnej i zajechaniu metabolizmu. Skrajne diety stosuje się u ludzi z otyłością niebezpieczna dla zdrowia, a sorry 120-130kg to jeszcze nie jest dramat, chociaż powodów do radości tez nie ma. Zacznij od artykułów na portalu, poczytaj o wyliczaniu zapotrzebowania, jedz na co masz ochotę - nawet coś śmieciowego jak najdzie Cię ochota (oczywiście w ramach dostępnych kcal i makro). Pewnie pol życia się zapuszczałes, a teraz nagle chcesz zrobić cięcie i w dwa miesiące doprowadzić się do porządku. To droga do nikad i szybciej zrobisz +10kg za miesiąc czy dwa niż zrzucisz balast.


Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 7/16/2020 10:47:50 AM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
Zrobię jak mówisz przejdę na 2tyś kcal. A teraz mam do Ciebie ogromną prośbę, odpowiesz mi na te pytania? :

1. Co jeść przed treningiem i ile czasu jak i po. Z tego co wyczytałem:

Przed treningiem aby zachodził proces spalania tkanki tłuszczowej, konieczne jest dostarczenie organizmowi węglowodanów które dostarczą paliwa potrzebnego, by uruchomić spalanie tkanki tłuszczowej.

Po ok. godzinie po skończonym wysiłku powinniśmy dostarczyć sobie odpowiednią porcję białka, które jest budulcem mięśni i kości. Białko dodatkowo podkręci metabolizm po bieganiu, ponieważ nasz organizm musi odpowiednio się napracować, aby je przetrawić

2. Co jeść na śniadania i kolację tzn. Co wyczytałem i czy jest to prawda:

wysokobiałkowe śniadanie przyspiesza metabolizm

3. Czy treningi w formie dlugich spacerów mają sens i również spalaja kalorie? Mowa o 10-15km dziennie. Po pokonaniu 14.5km pokazało mi ze spaliłem 1500 kalorii Ale czy jest to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
I czy jak teraz zacznę jesc wiecej kalorii przejde na 2tys kcal czt nie wjedzie efekt jojo nis zacznę tyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Nie zaczniesz.
Tyjesz od nadwyżki kcal, a chudniesz od deficytu. Koniec kropka. Nie ma niczego więcej w historii pt. "Jak schudnąć"
Chyba, że masz jakieś choroby, o których nie piszesz, ale to wtedy do lekarza.
Nie wiem nic o Tobie, więc z ręki podałem te 2tys kcal. Wylicz swoje zapotrzebowanie np tutaj
https://www.andrewsaladino.com/ifcalc/
Od swojego zera odejmij te 20%-25% kcal i gwarantuje, że będzie leciało z Ciebie.

A odpowiadając na pytania:
1. Na Twoim etapie i poziomie - nie ma żadnego znaczenia co i kiedy zjesz. Masz mieć minus energetyczny i to wszystko.
2. Nie zawracaj sobie głowy tym kiedy jesz węgle. Ustaw posiłki tak, żeby każdy zawierał przede wszystkim białko i tego pilnuj oraz już jako drugorzędna sprawa węgle i tłuszcze. Cała magia odchudzania to zachować deficyt kaloryczny, trzymać wysoką podaż białka i dostarczać kcal z pozostałych makroskładników.
3. Ja nie wierze w urządzenia które pokazują ilość spalonych kcal, ale ruch jest wskazany. Spaceruj, rób te 8-10tys kroków dziennie.

Podsumowując:
- Deficyt kalorii
- Podaż białka
- Fajnie jakbyś dodał trening siłowy
- Spacery jak najbardziej
- I najważniejsze - razem z pkt. 1 - konsekwencja. :)

Powodzenia.


Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2020-07-16 11:29:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 90
Twoja dzienna Podstawową Przemiana Materii (PPM) to 2 457 kalorii

Twoja dzienna Całkowita Przemiana Materii (CPM) to 3 685 kalorii

Czyli przejść teraz na 2000 kcal i będzie elegancko szło bez żadnych skutków ubocznych? I jeszcze mi powiedz jak to jest z tym jedzeniem przed treningiem i po oraz rano wieczorem kiedy czego więcej chodzi mi o białka węgle itp
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja redukcja na IF...

Następny temat

Odchudzanie czy rodzaj cardio ma znaczenie

WHEY premium