SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań ^^

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1090

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

71

Wzrost

180

Cel treningowy

Budowa masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

~6 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Hantle, ławka uniwersalna

Dieta

Dopięta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Astma sezonowa

Zażywane suplementy

Brak, jedynie odżywka typu gainer + witaminy + kofeina w kapsułkach

Ostatnio przerabiany plan

FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
Witam. Wszystkie niezbędne informacje zawarte są w ankiecie, więc od razu przejdę do sedna. Otóż w przeciągu miesiąca mam zamiar wejść na swój pierwszy cykl kreatynowy. Jego podstawy oczywiście znam, lecz w kilku sprawach chciałbym zasięgnąć porad bardziej doświadczonych osób. Najlepiej by było, gdyby takowe rady pochodziły z osobistego doświadczenia odpowiadającego (nie chcę opierać się wyłącznie na teorii).

1. Zaczynam niedługo, wyżej wspomniany, swój pierwszy cykl kreatynowy. Dobrałem sobie taki zestaw: Vitalmax - Creatin Monohydrate - 500g, SFD - PURE BETA ALANINE - 250g, Hi-Tec Nutrition - Vitamin A-Z Antioxidant Formula - 120tab. Czy taki zestaw wygląda dobrze? Czy mogę coś do tego dodać? Jakieś BCAA może?
2. W diecie mam braki tylko i wyłącznie w węglowodanach. Dotychczas piłem gainer, ale takowy już mi niepotrzebny (zmieniłem trochę dietę od pory zakupu tego gainera). Teraz nasyła się pytanie. Carbo czy Waxy Maize (tylko te dostępne w sklepie sfd)?
3. Mam problemy z zasypianiem (średnio zasypiam 1-2h (po treningu czasami szybciej), a jak już zasnę, to często się wybudzam z powodu lekkiego snu). A z powodu mojego dynamicznego trybu życia, chodzę spać o 22 (czasem wcześniej), a wstaję o 5. Nie śpię przez to zbyt dużo. Czy ZMA w takim wypadku byłoby dobrym rozwiązaniem?
4. Trenuję 3xFBW tygodniowo w poniedziałek/środę/piątek. Chciałbym do tego dołożyć stretching w soboty (czyli raz w tygodniu). Czy przy tak niskiej częstotliwości stretchingu da on efekty? Wiem, że dobrze by było owy stretching robić zaraz po treningu siłowym, ale po prostu już na to czasu po tym treningu nie mam.
5. Czy zażywanie kreatyny podczas cyklu ma sens w dni nietreningowe? Kreatyna uzupełnia ATP, które zużywa się podczas treningu siłowego, a w dni nietreningowe nie ma co uzupełniać :D

Dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Bierz zwykłe mono. Po co przepłacać za jabłczan ?

A carbo nie jest Ci potrzebne. Możesz pić cole i wyjdzie na to samo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180
Za dużo tego, 6 miesiecy treningu to za mało na tyle chemii i dziadostwa ;) Weź sie bardziej za diete i trening
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
Nie pytam się czy za dużo, czy nie. A poza tym, nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem, ale tam jest napisane, iż "chciałbym zasięgnąć porad bardziej doświadczonych osób". Jeśli nie potrafisz powiedzieć nic sensownego na ten temat, to proszę nie pisz postów na siłę


Zmieniony przez - Qaandenzin w dniu 2016-04-09 19:10:46
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180
Ja tylko doradzam, rób co chcesz ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W wieku 17 lat masz dużo własnego testosteronu i duuuuży potencjał. Twoje efekty na siłowni będą cały czas widoczne ciężką pracą i dietą gdyż jak napisałeś masz dopiętą. Jak koniecznie chcesz brać kreatynę to najlepiej jabłczan kreatyny CM3 Trec, jest najłatwiej przyswajalny. Białko po treningu serwatkowe, a przed snem kazeina. Kazeina trawiona jest bardzo wolno (2-7 godzin). Znaczy to, że produkty kazeinowe świetnie nadają się przed pójściem do łóżka, ponieważ najdłuższy czas kiedy nie dostarczamy białka do organizmu jest w nocy, podczas naszego snu. Uważam, że to dla 17stolatka spokojnie wystarczy, jeżeli już coś chce dorzucić do diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
Tu bardziej chodzi o uzupełnienie tej diety. Brakuje mi trochę węgli (w opcji bez gainera). A, że ja nie potrzebuje gainera, tylko carbo/waxy, to pytam :P
Na 1-szy cykl podobno najlepsze mono.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Węglowodany uzupełnisz owocami lub węglowodanami złożonymi, które wolno spalają się. Występują w warzywach, ziarnach zbóż, roślinach strączkowych, ziarnach i orzechach. Zapewniają one stały strumień energii w czasie treningu. Co do kreatyny napiszę Ci tak- zdania są podzielone, jedni wolą monohydrant inni inne formy. Zależy co chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz szybciej zwiększyć obwody to monohydrant, jednak mięsień zbudowany na jabłczanie jest lepszej jakości i co najważniejsze trwalszy niż mięsień zbudowany na monohydrancie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
1.Zestaw jest ok, ale tak jak już wspominał ktoś wyżej wybrałbym jednak CM3 na pierwszy cykl. Sam tak zrobilem i bylem bardzo zadowolony :).
2. Jak masz braki w weglach staraj się wyciagnąć je z pożywienia (Płatki owsiane, Kasze, ryż, Kakao mozesz dodawac.) Jak nie dasz jednak rady to poszukaj dobrego Carbo z jak najnizsza zawartoscia cukrów.
3. ZMA to nie cudotwórca. To tylko magnez cynk i wit.b6. Aczkolwiek mozesz połaczyć np. ZMA + GABA. Na mnie takie połączenie zadziałało fajnie bardzo :). Teraz biore GH TurboNight z treca + chelaty z olimpa (Vitamin Multiple sport) I działa równie dobrze, a nawet lepiej :).
4. Jak najbardziej tak. Chyba lepiej robić niz nie robic :). Na pewno nie zaszkodzi ,,Mięśień rozciągniety to miesień silniejszy".
5. Kreatyna owszem odtwarza ATP. Ale również wysyca mięśnie :). Więc stosowanie w DNT jest uzasadnione i bierz połowe dawki DT. W taki sposób szybciej zwiekszysz jej steżenie w organizmie i będzie łatwiej utrzymac je na wysokim poziomie :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
Jedyne co to wyda więcej kasy, najtańsze mono bierz, różnicy i tak nie odczujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Różnica między monohydratem kreatyny a innymi jej formami jest taka, że inne formy są lepiej przyswajalne. Jak już pisałem zdania na ten temat są podzielone. Możesz zacząć od monohydratu tak jak niektórzy sugerują. Jednak jakbyś zaczął od jabłczanu to też będą efekty. Masa będzie mniejsza, ale lepsza. I teraz pytanie chcesz szybko złapac masę? Bierz monohydrat. Jednak musisz zrobić przerwę między cyklami (cykl 4 tyg) 8 tyg. przerwy. Przez te 8 tyg. pewnie coś spadnie z tej masy. Jak zdecydujesz się na CM3 TRECA (jabłczan), osiągi będą mniejsze, ale podczas przerwy miedzy cyklami nie spadną Ci. I to co zdobędziesz to zachowasz. Oczywiście przy ćwiczeniach i dostarczaniu białka i węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
Dzięki za odpowiedzi. Co do kreatyny, to się jeszcze zastanowię nad jej formą. A carbo może być te z Activlab na sklepie sfd? Carbo będzie lepsze od waxy maize?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tydzien na redukcji

Następny temat

Trening siłowy

WHEY premium