SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 774
Cześć Wam !

Nutruję mnie pare pytań, najpierw zacząłem od diety IF wytrzymałem tydzień potem miałem bóle głowy byłem zmęczony życiem itp .. Teraz mam dietę ,że jem co 3/4 godziny. Stosuję na treningu 6weidera, skaczę na skakance, chodzę na bieżni, a najczęściej na orbitrku - spalam około 300/400kcal. Potem przechodzę na siłowy, robię pompki + na maszynie klatkę. Nóg nie robię z racji ,że mam bardzo rozbudowane. Po 1.5 tyg ćwiczeń i diety przybyło mi 2.5kg .. Dopytałem się trenera na siłowni powiedział ,że mięsnie są cieższe od tluszczu i ,że to najpierw one się palą ,żeby powstrzymać proces kanibalizmu mam brać BCA. Więc biorę jedną łyżeczke 20/30 min przed treningiem po treningu też 1 łyżeczkę + shake odżywka białko. jak narazie mija 2tydzień i waga nie idzie w ogólę w dół .. :( Ani 1cm nie zniknął nigdzie. Wiem że to bardzo krótki czas ale wydaję mi się ,że chociaż 1kg powinien być mniej .. Piję około 1l wody dziennie nie jem słodyczy staram się powstrzymać od fastfood i coli. Robię jedzenie na parze, po treningu do max 45min spożywam posiłek i NIC. Proszę Was o poradę jak zrobić ,żeby zejść chociaż pierwsze 2kg .. Jest to dla mnie ważne ponieważ bez rezultatów człowiek szybko się poddaje.. Wiek 20lat waga 95 wzrotst 179cm.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Nie dziwię się, że nie masz sił na ćwiczenia bo na tak niskim bilansie żywieniowym chyba nikt by nie miał. "Zadanie domowe" - sugeruję poczytać tutaj o odżywianiu:
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
ułożyć dietę ( redukcyjną ! ) i dać do oceny - pewnie ktoś na jej podstawie podpowie sugerowane zmiany, bo na gotowca bez żadnego wkładu własnej pracy raczej nie masz co liczyć. Moim zdaniem przy takich treningach jak opisujesz jakiekolwiek dodatki typu BCAA itp. są bez sensu szczególnie, że dieta u ciebie leży i kwiczy ...
"Dodatki" są dla osób z jakimś stażem treningowym, ułożoną i stosowaną dietą a nie dla nowicjuszy i żarciu "na wariata".

Zmieniony przez - Dziura2 w dniu 2015-01-21 21:01:29

Zmieniony przez - Dziura2 w dniu 2015-01-21 21:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Kanibalizm powiadasz...

PRzenosimy do juniorów - bo pojęcia zero, a ten trener też żenada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Trener Ci sh1tu nawciskał do głowy. "kanibalizm" mięśni? Na początku drogi? Gdy tych mięśni w ogóle nie ma? Myślisz, że organizm weźmie się za coś co pozwala mu funkcjonować, zamiast wziąć się za zgromadzone zapasy energii w tłuszczu? Pomyśl trochę ._." Pewnie to BCAA Ci jeszcze trener sprzedał?
Dietę masz? Wrzuć ankietę działu i dietę jaką stosujesz - przykładowy dzień żywieniowy. To, że gotujesz mięso na parze nic nam nie mówi. "Starasz się" powstrzymać od fastfood i coli? Albo się powstrzymujesz, albo nie - nie ma 'starania się'. 100% albo nic!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 774
Hej,

Nie nie trener mi BCAA nie sprzedal :)

Przykładowy dzień żywieniowy (wczoraj)

Śniadanie :

jajecznica z 3 jaj
Shake białkowy

Obiad :

Gotowana na parze piers kurczaka - 70g
5 łyżek stołowych ryżu białego

2 Obiad -

Kurczak gotowany, - 70g

Kolacja -

5łyzek ryżu białego
40g - musu jabłkowego, ( same jabłka zmiksowane)
Shake białko


Po treningu -


3łyzki ryżu białego
23g - gotowanego kurczaka
Shake białko

Zmieniony przez - wiorek w dniu 2015-01-21 13:12:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1499
Ale to jest głodówka czy co? ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 774
Nie nie głodówka, ja po takim dniu jestem cały dzień syty, po treningu wręcz w siebie wpycham prawie ze do porzygu bo nie mam juz ochoty jesc !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Weź idź poczytaj i wróć. Nawet mi się nie chce tego komentować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1499
Taka dieta nic nie osiagniesz nawet redukcji nie zrobisz ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 774
Eh i to jest wlasnie Polska czlowiek sie nie zna korzysta z forum zeby sie dowiedziec a i tak mu mowia idz poczytaj potem wroc .. Gdybym nie czytal bym. Nie pytal ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1499
Dobra, juz się nie spinaj, mowie tylko jak jest :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Jeśli to wszystko jest prawdą to jakiś rodzaj cudu tu występuje albo problem zdrowotny. Nie rozumiem w jaki sposób jedząc tyle i ćwicząc przytyłeś w 10 dni o 2,5kg? Nie jest to masa mięśniowa bo to niemożliwe w takim czasie. Wcinasz nieproporcjonalnie dużo białka ( zakładając „dopychanie” chemią ) natomiast reszta to jakiś kosmos- twoje przybliżone zapotrzebowanie dla utrzymania wagi to ponad 3000 kcal, 450g węgli i ze 120g białka a patrząc po tym co napisałeś tak bardzo „na oko” to dostarczasz dziennie z pożywienia jakieś 1000-1200kcal , 100g węgli, 80g białka + białko „z chemii” ( tu może być w sumie spora nadwyżka ) więc dziwię się, że w ogóle wystarcza ci energii na skakankę, bieżnię i siłkę na raz. Albo coś pominąłeś/ ściemniasz, albo powinieneś się udać do lekarza, bo nie jest możliwe na takiej „diecie” tycie w tempie ponad 2kg/ 10 dni.
W zakresie jedzonka nie słuchaj tego swojego „trenera” bo bzdury kosmiczne opowiada.
p.s. Bardzo mało pijesz- 1L wody dziennie to "dramat".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ja i mój brzuch. Potrzebuję dobrej rady.

Następny temat

Co zrobić, aby nabrać masy i przy tym wyrzeźbić ciało?

WHEY premium