SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2491
Witam!
Pytania które mam ponumeruje i w odpowiedziach prosze Was o wpisanie numeru pytania na które odpowiadacie. Sorry że pytania nie chronologiczne, ale pisane w kolejności w jakiej sobie przypominałem o co chciałem spytać. Ćwicze w domu, nie mam dostępu do siłki
Przede wszystkim: nie dąże do sylwetki kulturysty, zależy mi na sportowej sylwetce z mieśniami rozbudowanymi w stopniu nie utrudniającym życia, i oczywiście na dobrej kondycji.
Od października zapisze się najprawdopodobniej na boks\Kb
Ankieta:
Zdjęcie sylwetki
Wiek : 19
Waga :79
Wzrost :182
Obwód pasa86
Obwód klaty: 101
Obwód uda: 57
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: przydomowe prace, trening 4x w tygodniu , basen raz w tygodniu, aeroby w miare możliwości codziennie
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) :brak
Stan zdrowia: kozak!
Preferowane formy aktywności fizycznej: dowolne


Od początku: Od stycznia ćwicze podciąganie(50podciągnieć.pl, troche zmodyfikowany)zaczynalem od zera, teraz jestem końcu etapu 16-20. Podciąganie jest dla mnie priorytetowe przynajmniej do póki nie osiągne 30 powtórzeń w jednym ciągu.
Od kwietnia śmigam bieganie\rower codziennie.
Od połowy maja realizuje abs2, obecnie poziom 1.

1. W podciąganiu ostatnio złapałem stagnacje, postępy są słabo widoczne, mimo dłuższej regeneracji mam problem z przeskoczeniem treningu, często atakuje go po kilka razy(jeśli wykonam cały ale uznam że nie był do końca poprawny to powtarzam). co może być tego przyczyną?
2. Czy taki trening da mi efekty?
Dzień 1: podciąganie nachwytem(wg planu), później pod wieczór rower\bieganie, i już przed snem ABS2 i pompki na triceps.
Dzień 2: podciąganie podchwytem( 3 serie obecnie po 11 powtórzeń), rower\bieganie, ABS2, pompki: 3 serie, 1 normalne, 2 z nogami na łóżku(okolo 40 cm nad ziemia) i z wąskim rozstawem rąk, 3 na krzesłach z nogami na łożku(nie mam poręczy), każda po 21 powtórzeń(co jakiś czas zwiekszam, zacząłem od 18).
Później 2 dni regeneracji(w tym czasie tylko ABS2 i aeroby) i od nowa to samo.
Basen zawsze w niedziele więc czasem wypada w dzień treningu, czasem w regeneracje
3. Czy ćwiczenie brzucha codziennie ma sens? niektórzy mówią że popale mieśnie, ale dzień po treningu nic nie czuje w brzuchu, wszystko jest ok.
4. Lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem? Przed posiłkiem czy po?
5. Dodałem zdjęcie, może ktoś określić jaki mniej wiecej mam typ budowy?
6. Mam w domu expander, jakie ćwiczenia dorzucić aby mi sie nie gryzły z tym co już robie?
7. Czy po 2 miesiącach zmienić aeroby na np HIIT?
8. Aeroby lepiej robić przed "właściwym" treningiem czy po?

M4tek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 351 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3676
3.Trening mięśni brzucha, owszem ma sens ale nie codziennie. Twoje mięśnie nie mają czasu na regeneracje, to głupota

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5790
4. lepiej cwiczyć rano ale nie za wczesnie tak o 10-12 rano jest wiekszy poziom teścia i mozesz wykonać lepszy trening do tego jestes wypoczety. posiłek przedtreningowy najlpiej zjeśc jakas 1h przed treningiem, dobrze by było jakby był to posiłek składajacy sie z wikszej liczby weglowodanow. godzine po treningu nastepny posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5790
8. z własnego doswiadczenia powiem ci że ja wole robić aeroby po treningu siłowym wtedy mam wiecej energi na siłce. i lepszy efektywniejszy trening na tym mi wkoncu zależy najbardziej. chyba ze skupiasz sie na redukowaniu to mozesz wrzucic aeroby przed.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
M4tek
1. W podciąganiu ostatnio złapałem stagnacje, postępy są słabo widoczne, mimo dłuższej regeneracji mam problem z przeskoczeniem treningu, często atakuje go po kilka razy(jeśli wykonam cały ale uznam że nie był do końca poprawny to powtarzam). co może być tego przyczyną?
2. Czy taki trening da mi efekty?
Dzień 1: podciąganie nachwytem(wg planu), później pod wieczór rower\bieganie, i już przed snem ABS2 i pompki na triceps.
Dzień 2: podciąganie podchwytem( 3 serie obecnie po 11 powtórzeń), rower\bieganie, ABS2, pompki: 3 serie, 1 normalne, 2 z nogami na łóżku(okolo 40 cm nad ziemia) i z wąskim rozstawem rąk, 3 na krzesłach z nogami na łożku(nie mam poręczy), każda po 21 powtórzeń(co jakiś czas zwiekszam, zacząłem od 18).
Później 2 dni regeneracji(w tym czasie tylko ABS2 i aeroby) i od nowa to samo.
Basen zawsze w niedziele więc czasem wypada w dzień treningu, czasem w regeneracje
3. Czy ćwiczenie brzucha codziennie ma sens? niektórzy mówią że popale mieśnie, ale dzień po treningu nic nie czuje w brzuchu, wszystko jest ok.
4. Lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem? Przed posiłkiem czy po?
5. Dodałem zdjęcie, może ktoś określić jaki mniej wiecej mam typ budowy?
6. Mam w domu expander, jakie ćwiczenia dorzucić aby mi sie nie gryzły z tym co już robie?
7. Czy po 2 miesiącach zmienić aeroby na np HIIT?
8. Aeroby lepiej robić przed "właściwym" treningiem czy po?



0- ja bym sobie odpuścił plany typu 50 podciągnieć, bo
a)rzadko to działa
b)kłóci się z normalnymi treningiami (to jest najgorsze)
c)niczemu nie służy; no chyba, że szykujesz się na test sprawnościowy na którym musisz się podciągnąć taką ilość razy.
Ja bym dał "normalny" trening siłowy + cardio/interwały.

A TERAZ PYTANIA:

1. Pomijając technikę- nie ćwiczenie wszystkich partii mięśniowych, tylko robienie "głównego boju" spowoduje nierówny rozwój mięśni i powstawanie słabych punktów. Dodatkowo w grę może wchodzić czynnik przetrenowania. Dieta też jest ważnym elementem.
2. To jest mało intensywne i na dobrą sprawę przypomina raczej smarowanie gwintów, niż trening siłowy. Może warto pomyśleć o porządnym treningu domatora, albo jeszcze lepiej- wziąć się za pizganie żelastwem?
3. Skoro nie czujesz brzucha po treningu, to znaczy, że robiłeś go źle. Nie mówię o zakwasach jak na nogach, ale czuć cokolwiek powinieneś. Lepiej brzuch ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu na normalnej sesji treningowej, a nie osobno, zwłaszcza, że ćwiczysz sam brzuch i zaniedbujesz mięśnie antagonistyczne (prostowniki). Droga do urazów i bólu otwarta.
4. Pora dnia- zupełnie obojętne, 1,5-2 godziny po zbilansowanym posiłku.
5. Somatotyping jest o kant dupy potłuc, ale w tej typologii plasowałbyś się jako ektomorfik.
6. Daruj sobie ekspander.
7. Tak, będziesz miał dobrą bazę tlenową do interwałów.
8. Po
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2491
ktoś jescze ma coś do dodania?

M4tek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
słuchaj Pandareka

Zmieniony przez - nowy_K_D w dniu 2012-07-01 11:13:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2491
Pandarek




2. To jest mało intensywne i na dobrą sprawę przypomina raczej smarowanie gwintów, niż trening siłowy. Może warto pomyśleć o porządnym treningu domatora, albo jeszcze lepiej- wziąć się za pizganie żelastwem?


2. Czy taki trening da mi efekty?
Dzień 1: podciąganie nachwytem(wg planu), później pod wieczór rower\bieganie, i już przed snem ABS2 i pompki na triceps.
Dzień 2: podciąganie podchwytem( 3 serie obecnie po 11 powtórzeń), rower\bieganie, ABS2, pompki: 3 serie, 1 normalne, 2 z nogami na łóżku(okolo 40 cm nad ziemia) i z wąskim rozstawem rąk, 3 na krzesłach z nogami na łożku(nie mam poręczy), każda po 21 powtórzeń(co jakiś czas zwiekszam, zacząłem od 18).
Później 2 dni regeneracji(w tym czasie tylko ABS2 i aeroby) i od nowa to samo.

A jakby zamiast tego dać trening Lafaya?

Zmieniony przez - M4tek w dniu 2012-07-01 12:51:02

M4tek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2491
M4tek
Pandarek




2. To jest mało intensywne i na dobrą sprawę przypomina raczej smarowanie gwintów, niż trening siłowy. Może warto pomyśleć o porządnym treningu domatora, albo jeszcze lepiej- wziąć się za pizganie żelastwem?


2. Czy taki trening da mi efekty?
Dzień 1: podciąganie nachwytem(wg planu), później pod wieczór rower\bieganie, i już przed snem ABS2 i pompki na triceps.
Dzień 2: podciąganie podchwytem( 3 serie obecnie po 11 powtórzeń), rower\bieganie, ABS2, pompki: 3 serie, 1 normalne, 2 z nogami na łóżku(okolo 40 cm nad ziemia) i z wąskim rozstawem rąk, 3 na krzesłach z nogami na łożku(nie mam poręczy), każda po 21 powtórzeń(co jakiś czas zwiekszam, zacząłem od 18).
Później 2 dni regeneracji(w tym czasie tylko ABS2 i aeroby) i od nowa to samo.

A jakby zamiast tego dać trening Lafaya? I czy trening Lafaya można łączyć z aerobami lub interwałami

Zmieniony przez - M4tek w dniu 2012-07-01 12:51:02

M4tek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Trening siłowy z aerobami to idealne połączenie. Tkanki podlegające hipertrofii po treningu siłowym nie dostają z automatu mitochondriów, które są bazą tlenową organizmu (utylizacja kwasu mlekowego, (beta) oksydacja wolnych kwasów tłuszczowych, spalanie glukozy w systemie tlenowym itd)- to zapewnia trening aerobowy, więc to się doskonale uzupełnia. Interwały są wysiłkiem anaerobowym, także są "o stopień wyżej"- bez bazy tlenowej nie przyniosą pożytku i nie da rady ich wykonywać. (Można oczywiście polemizować, bo siłownia też jest wysiłkiem anaerobowym, ale chodzi mi o to, że nie ma co się zabierać za przeplatanie sprintów i truchtów, jeżeli mamy kłopot z samym truchtem)

Ja bym na Twoim miejscu wpadł tutaj:
https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html

Powiedzą Ci dużo o Lafayu i o tym jak możesz trenować w domu/ z wagą własnego ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2491
Dziękuje za odpowiedź. Sog poszedł

M4tek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc doświadczonych ! Czas na rzeźbę !

Następny temat

Plan tr: klatka 2 razy w tyg. kiedy?

WHEY premium