SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Keto - szczegółowe pytanie o makro

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Cześć,
Nie mogę znaleźć odp na kilka bardziej złożonych pytań

Cel: spokojna sucha masa (+zdrowie,energia)
Waga: 75kg
Dieta: keto 200T/150B/30W i ewoluuje

1. Jak długo trzymać węgle na poziomie 30g zanim zacznę ostrożnie dodawać?
(grunt to utrzymać ketoze przy czym przydało by się mieć ze 40-50 budżetu węgli, żeby więcej warzyw, orzechów się zmieściło)

2. Białko
Na początku pomyślałem, że utrzymam białko na poziomie:
~150g (wychodzi 2,0g/kg masy ciała lub 2,2g/kg suchej masy)
I stopniowo będę zmniejszał do dawki wskazywanej przez Roberta Piotrkowicza ok.
~115 (1.5g/kg)

Czy zmniejszać stopniowo, czy odrazu do 115 uciąć? Czy może wyżej utrzymać mimo tego co mówi Robert?
Ile powinno trwać przejście ze 150g na 115g?


3. Tłuszcze
Czy tłuszcze można dużo szybciej dodawać niż węgle?
Wyszedłem z redukcji (jeszcze na low carb) gdzie miałem ok 2100kcal
Teraz dochodzę do 2600kcal na keto i zszedł jeszcze 1 cm z pasa a chcę budować masę, może coś jeszcze spaść i fajnie ale BF już jest fajny
Plus ile kcal w tluszczach wg. was jeszcze dorzucić?
Mam zerówke na 3300kcal, ale na węglach zauważyłem, przy podobnym rozkładzie treningowym, że już na 2900 dobrze rosnę, wiec sam nie wiem.

4. Węgle a węgle przyswajalne
Do limitu 30g wliczam wszystkie węglowodany czy tylko trawione?
Np są orzechy które mają 20g węgli na 100g ale tylko 12g węgli trawionych.


Dzięki wielkie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Pamiętaj więc o dostarczaniu odpowiedniej ilości wody wysokozmineralizowanej, np Muszyna/Muszynianka. Nie ograniczaniu sodu, np sól himalajska, sok pomidorowy. Nie powinno być z tym problemu jak nie trenujesz sporo wytrzymałościowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 917 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16004
z jakiego powodu taka dieta? jeśli ćwiczysz naturalnie to na takiej diecie raczej masy nie zrobisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
To najwyżej nie zrobie :) Jestem jej ciekaw i wiele jej założeń do mnie przemawia więc postanowiłem sprawdzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
A jeszcze warto wspomnieć, że końcówkę redukcji miałem mocne przeciążenie jeżeli chodzi o ilość treningów, pracę fizyczną(a teraz ma biurową), niską kalorykę i jest to dla mnie dobry sposób aby przejść płynnie do wyższych kcal bez hardcorowego reverse diet/training.

Czuję jednak, że będzie solidnie z masą a jeżeli powiedzmy do grudnia za wiele nie urośnie to nigdzie się nie śpieszy a też nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać wrażliwość na insulinę jako kolejny bodzieć i polecieć z węglem w ten czy inny sposób

Patryk, a znasz może odpowiedzi na moje pytania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 917 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16004
jeśli chodzi o budowanie masy na takiej diecie to dodałbym bym sporą dawkę ww po treningu. Inne posiłki mogą być bez ww. Pamiętaj również że mózg jest zasilany glukozą, jest ona potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak będzie bilans dodatni to jakieś przyrosty masy na pewno będą. Polecam ci stosować taką diete raczej cyklicznie a nie przez cały rok. Po redukcji możesz wystartować od zerowego bilansu jak waga nie będzie rosła to stopniowo dodawać kcal. A co do białka to myśle że taka granica 1.7 /kg masy ciala będzie ok


Zmieniony przez - Patryk23si w dniu 2016-10-07 21:48:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Według mnie jest to robienie organizmowi pod górkę. Oczywiście jak chcesz przetestować, to śmiało.

http://potreningu.pl/articles/1156/kompendium-wiedzy-na-temat-diety-ketogennej-ketogenicznej 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Patryk dlaczego sadzisz ze nie zrobisz na tym masy naturalnie? Ja przez prawie rok stosowania zrobiłem głównie na tej diecie 27kg przy podobnym bf o sila tez na plus ostro zazwyczaj jestem po 13m treningow naj silniejszy na silowni. Właśnie zaletą tej diety jest wpływ pozytywny na hormony. A co do pytań to tak białko można od razu ściąć do 1-1.5 g tłuszcze dawałbym powoli ww nisko przez tydzień ok będziesz czuł ze organizm po kilku dniach lipnego samopoczucia zaczyna czuć się super i wtedy ww do ok 80g
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Widocznie jesteś w mniejszości, która dobrze znosi ketozę w czasie budowania masy mięśniowej. Dla większości osób będzie to trudniejsze do osiągnięcia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Moźe ale tutaj ketozy nie ma autorowi jak sądzę chodzi o szybkie wprowadzenie się w ketoze i przyzwyczajenie organizmu do tłuszczy po czym wychodzi się z ketozy tak by wynikało jeśli autor z poziomu 30-40 ww chce je zwiekszac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Najlepiej więc jakby autor dokładnie wytłumaczył o chce robić. Jeżeli nie ma być to dieta ketogeniczna a celem jest budowa masy mięśniowej, to zwiększenie węglowodanów do ok 150g i reszta kcal z tłuszczów.

https://www.sfd.pl/Low_carb_na_mase__fakty_nie_mity_by_qaz-t162782.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Cel to robienie mięsa i utrzymanie keto w najbliższych 12 tygodniach. Po których zdecyduje co dalej.

Chcę to sprawdzić i zrobić jak najlepiej ale nie mam jakiejś giga spiny na wynik, śmiało wezmę na klatę jeżeli przyrosty będą niewielkie. Tymczasem jednak zajmę tym aby wyszło jak najlepiej :)

Wolał bym się nie zalać ale minimalny przyrost tluszczu jest ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proporcje kwasów tłuszczowych w diecie

Następny temat

Przygotowanie diety do redukcji

WHEY premium