SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kakao - jeść czy nie jeść?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 72 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 866
Witam.
jw. Słyszałem że kakao bardzo tuczy, ale czy mała łyżeczka do placka rano może tak bardzo zaszkodzić? (Na masie jeśli to ma znaczenie). Wsypałem dzisiaj i w smaku była znacząca różnica, ale swoje minimalne kalorie posiada. Jak to jest z tym kakaem? Kakao od DecoMorreno, sam nie wiem skąd je mam, ale było to wsypałem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68533
Źle napisałam , bo "nieodtłuszczone" może oznaczać np. 0,5% czy 1,5% tłuszczu, czyli bardzo niewiele.

Chodziło mi o mleko z jakąś sensowną zawartością tłuszczu, chociaż ze 2% albo więcej, bo wcześniej był mit o szkodliwości tłuszczu po treningu i jako izotoniczny napój potreningowy polecano mleko czekoladowe, ale odtłuszczone.
Był jakiś artykuł właśnie o tym, że tłuszcz wspomaga anabolizm, a w nim przykład badania z tłustym mlekiem czekoladowym po treningu, ale na szybko nie mogłam go znaleźć.

EDIT: lukaskrawi - edytowałeś swój post, a ja właśnie piszę, że miałeś rację co do tego mleka, he he .
Co do działania z mlekiem lub bez - dużo ludzi na forum kieruje się badaniami naukowymi i bardzo biorą sobie do serca takie szczegóły.

A tak po prawdzie - wiele owoców czy warzyw zawiera polifenole, a nie tylko kakao i trochę śmieszne jest to, że wszyscy przejmują się tym łączeniem kakao z mlekiem, a nikt nie myśli o łączeniu np. jagód czy truskawek ze śmietaną.



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-07-05 21:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Kakao to wartościowy produkt, o ile nie jest to cukier z dodatkiem kakao typu nesquik, puchatek itp

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 72 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 866
deja vu
Kakao to wartościowy produkt, o ile nie jest to cukier z dodatkiem kakao typu nesquik, puchatek itp

Czyli nie ma problemu z sypaniem łyżeczki dziennie dl śniadania? Samego kakao oczywiście, bez cukrów itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 105 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1086
5g kakao rano bardziej pomoze niz zaszkodzi.(oczywiscie prawdziwe)
Bez obaw

..:: SiŁa popŁynIE z krWIą a maSA razeM z niĄ ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Tylko mowa tu o kakao niesłodzonym cukrem, więc wszelkie nesquiki odpadaja
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
decomoreno zawiera ok 10% tłuszczu, biorąc pod uwagę że do posiłku pójdzie góra 5g to wychodzi pół grama tłuszczu, istne szaleństwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Zielin
decomoreno zawiera ok 10% tłuszczu, biorąc pod uwagę że do posiłku pójdzie góra 5g to wychodzi pół grama tłuszczu, istne szaleństwo


Strach padł na spożywających kakało
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94927 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
śmiało jedz kakało

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
zjadam codziennie prawidzwego kakao lyzkę od kilku lat i zyję zdrowo. Nawet redukcję udalo mi sie zrobić bez rezygnowania z kakao :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Wszystko w nadmiarze tuczy, co do kakao to jest bardzo zdrowe o ile nie jest łączone z mlekiem (dlatego czekolada gorzka jest lepsza od mlecznej). Pogoogluj sobie, wyjdzie Ci na zdrowie (chyba nawet jest artykuł na potreningu.pl od Tadeusza).

EDIT:
Nawet nie jeden:
https://www.google.pl/search?client=opera&q=kakako potreningu&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8


Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2016-06-28 11:25:34

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
__Logan__
Wszystko w nadmiarze tuczy, co do kakao to jest bardzo zdrowe o ile nie jest łączone z mlekiem (dlatego czekolada gorzka jest lepsza od mlecznej). Pogoogluj sobie, wyjdzie Ci na zdrowie (chyba nawet jest artykuł na potreningu.pl od Tadeusza).

EDIT:
Nawet nie jeden:
https://www.google.pl/search?client=opera&q=kakako potreningu&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8



Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2016-06-28 11:25:34


O ile nie łączy się z mlekiem? Mogę prosić o jakieś szczegóły? Lubię do owsianki na mleku dodawać właśnie trochę kakao (tego "czystego", rzecz jasna), więc będę wdzięczna, za wszelkie info :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placek marchewkowo - jabłkowy by MissInvincible

Następny temat

Fit lody kalafiorowe

WHEY premium