SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KARK - ćwiczyć czy nie ćwiczyć?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 729 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5325
Witam!
Żeby osiągnąć idealne wymiary liczy się z pewnością także obwód karku.

Moje pytanie:
Ćwiczyć mięśnie karku osobno czy dać im się rozwijać przy wykonywaniu innych ćwiczeń (np. barków, pleców)?
Jeżeli ćwiczyć, to co wykonywać?

Widziałem kiedyś przygotowania treningowe braci Klitschko :). Chłopaki trenowali mięśnie karku leżąc na powierzchnii, za którą mieli opuszczone głowy i tak sobie nimi machali.

Jak to jest w kulturystyce?

"Co z tego, że idziesz szybciej, skoro złą drogę wybrałeś?"
Pozdrawiam!
Adson

Pozdrawiam!
Adson

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1023
Ketro, masz coś do archeologii???
Czy może jedyne co potrafisz robic to wioslowac i podawac obwod klatki w metrach kwadratowych??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to ja moze powiem jak ja to robilem (kiedys mialem nawet 53 cm w karku, ale wygladalo to okropnie bierzesz kawalek sznura, wieszasz na nim ciezarek (na poczatek proponuje 2,5 kg (ja doszedlem do 15 kladziesz sie na laweczce na brzuchu, zaczepiasz sobie sznur o glowem tak aby nie spadl, przytrzymujac sznur unosisz i opuszczasz glowe, tak kilkanascie razy w serii, potem na plecki, na nastepnym treningu kladzesz sie na boczku, a po roku patrzysz w lustro i stwierdzasz ze przesadziles


ardziu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 729 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5325
Hehe. Dzięki Ardziu.
Tak myślałem, że można przedobrzyć :). Wnioskuję, że nie warto dopakowywać karczycha.

Widzę, że jesteś z mojego miasta. Gdzie trenujesz?

"Co z tego, że idziesz szybciej, skoro złą drogę wybrałeś?"
Pozdrawiam!
Adson

Pozdrawiam!
Adson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flex, ale z tymi treningami to roznie mi wychodzi - brak czasu


ardziu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ćwiczyć i to obowiązkowo ! szrugsy + podciąganie do brody sztangi wąsko i te zabawy z ciężarkiem i ... koszul w sklepie niema
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Moim zdaniem jednym z lepszych cwiczen wlasnie na 'karczycho' sa tzw. mostki zapasnicze. Moze napisze w ogromnym skrocie na czym to polega: podobnie sie cwiczenie wykonuje jak mostek 'standartowy', tylko ze nie uzywamy do podparcia rąk, tylko sama glowa podtrzymujemy cialo. Cholera ciezko to opisac, moze wypowie sie jakis zapasnik lub osoba bardziej kompetentna.

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 729 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5325
MAriux, wiem, o co Ci chodzi. To jest jednak trudne do wykonania dla zwykłego śmiertelnika. Łatwiej przywiesić sobie ciężarek :).

"Co z tego, że idziesz szybciej, skoro złą drogę wybrałeś?"
Pozdrawiam!
Adson

Pozdrawiam!
Adson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
ROB CHLOPIE SZRUGSY Z NAPRAWDE DLA CIEBIE DUZYM CIEZAREM A BEDZIESZ Z SWIECZKA SZUKAL KOSZUL ,ja lapalem kiedys jakies drobne bole w karku-pleckach i postanowilem wzmocnic te czesc szrugsami -efekt po paru miesiacach bieglam z laska na dzien przed sylwkiem i balem zeby kupic biala koszule iiiiiiii nagle jest jest jest 195/140/50 -to byl jakis Armani czy inna marka i kosztowala 350 pln .))

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Mostki zapasnicze przodem i tyłem są bardzo fajne, ale nie radzę robić na samej głowie osobie, która nigdy tego nie robiła. A jeśli juz robic to z podparciem rękami i na CZOLE a nie na szczycie głowy. A w ogóle to jest dobre ćwiczenie, ale szkodliwe na kręgosłup szyjny. Ja jak mocno skręcę głowę, to mi strzelają wszystkie kręgi aż do miejsca między łopatkami.

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 729 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5325
Mostki chyba sobie odpuszczę ;). Piszecie "szrugsy".
Co to jest?

"Co z tego, że idziesz szybciej, skoro złą drogę wybrałeś?"
Pozdrawiam!
Adson

Pozdrawiam!
Adson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trzymasz ciężarki (lub sztangę), ręce zwisają wyprostowane, następnie unosisz barki do góry, w kierunku uszu, przytrzymujesz chwilę i opuszczasz. po 4 seriach x 15 powtórzeń takiego ćwiczenia będziesz czuł kaptury

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"

Zmieniony przez - Pite(r) w dniu 2002-03-20 12:30:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do znawców tematu

Następny temat

Wszystko stracone ?

WHEY premium