SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jednorazowa nadwyżka kaloryczna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1809
Witam,
powiedzcie mi jak to jest, jeśli mam zapotrzebowanie np. 2000kcal i potem w dwa dni zjem po 4000kcal, co daje w ciągu tych dwóch dni 4000kcal nadwyżki to to momentalnie idzie w ok. 0,5kg tłuszczu, który się odłoży? Generalnie trzeba każdą kalorię postrzegać jako tą, która się "wchłonie"?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Nic w naszym organizmie nie dzieje się momentalnie, z dnia na dzień. Mniej więcej można to porównać z treningiem. Jeden trening w miesiącu nie da efektów, tak samo jak zjedzenie jednorazowo większej podaży kalorii. Jedyne co możesz w takiej sytuacji zaobserwować, to ewentualnie problemy trawienne, w sytuacji gdy organizm przyzwyczajony jest przez dłuższy czas do mniejszych ilości.

Poza tym, nie ma potrzeby trzymania się ilości kalorii co do posiłku, czy dnia. Jeżeli jednego dnia zjesz 2000 kalorii, a innego 4000, to skoryguj te ilości w perspektywie np. miesiąca, tak żeby zachować bilans.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie da się nabrać 0,5 kg tłuszczu w 2 dni, po obżarstwie wróć na normalne tory

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1809
Chodzi mi o coś innego - jak w takim razie to interpretować, po prostu te kalorie się nie przyswoją? Jeśli tak to gdzie jest granica?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Organizm nie działa tak prosto żeby ktoś mógł Ci dokładnie na to odpowiedzieć. Pewne jest ze nawet jednodniowa duża nadzwyznka nie wypłynie pozytywnie na Taoi organizm. Jeśli jednak będzie to jednorazowy wysok o zaraz wrócisz na dobre tory, nie posieje też jakiegoś wielkiego spustoszenia.
Czasami mam wrażenie że ludzie szukają zgody na obżarstwo szukając takich wyliczeń:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1809
Nieee, absolutnie nie szukam wymówki i generalnie chłopaki nie o to mi chodzi :D Fakt faktem pytanie nasunęło mi się przy okazji jak tak zrobiłem ostatnio ale było to przy 15 tygodniu redukcji i mimo, że teoretycznie przez to przekroczyłem zapotrzebowanie to waga dalej poleciała w dół No i w takim stadium redukcji niby nawet zalecany jest taki "diet break" żeby pobudzić metabolizm. Ale pytanie nie jest o to.

Patrząc pod względem "fizyki" to jednak wpychamy w siebie określoną ilość energii - tak jak napisałem 4000kcal nadwyżki to około 0,5kg fatu. Ale z drugiej strony intuicyjnie czuję, że nie spowoduje to przytycia 0,5kg w ciągu dwóch dni. Zatem jakie mechanizmy zachodzą, że tak się dzieje? Do pewnego momentu kalorie są przyswajane, a powyżej tego już idą w kibel czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
Ale ty serio pytasz czy sobie jakieś jaja robisz?
Jak Ty chcesz cokolwiek w 2 dni zrobić, przytyć czy nabrać mięśni?
Czyli jak na redukcji zjesz ponad zapotrzebowanie to NABIERZESZ TŁUSZCZU a na masie jedząc ponad zapotrzebowanie NABIERZESZ MIĘŚNI?

Dobra, to inaczej - miałeś kiedyś grypę jelitową?
Jak robiłeś kupę kilka razy dziennie i wynicowało Cię ze wszystkiego, waga spadła ponad kg a nawet więcej - to wg Ciebie to mięśnie spadły?

Przecież organizm to nie tylko mięśnie i tłuszcz, ale treść jelitowa i woda...

Jak w 2 dni pół kg to na masie po miesiącu rozumiem tyjesz 15 kg?


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2023-05-16 22:38:16

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1809
Mam wrażenie, że nie zrozumiano mojego pytania..
Może inaczej: jeśli w ciągu jednego dnia zjem 7700kcal ponad moje zapotrzebowanie to czemu nie przytyję jednego kilograma w tłusczu? Przecież przekraczam zapotrzebowanie. Jeśli przytyję tylko np. 50g to co jest tym limiterem, że jest to 50g, a nie 1kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 749 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5866
Nie da się oszacować jaki jest limit substancji odżywczych który możesz przyswoić i ile z tego pójdzie w tłuszcz.
Jest za dużo zmiennych
Wiadomo że możesz być tego ciekawy w ramach "nauki" ale nie da się odpisać na to pytanie
Druga sprawa jak trzymasz dietę na 100% i raz w miesiącu wyskoczysz sobie na te 4 k kalorii to nic się nie stanie
Ja sam raz na dwa trzy tygodnie robię sobie właśnie jeden dzień gdzie jem co chce kiedy chce i waga ciągle spada a sama taka aktywność to dla mnie nagroda za włożona pracę w poprzednie dni/ tygodnie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1809
Właśnie o to mi chodziło, w ramach nauki nazwijmy to sam teraz pierwszy raz tak zrobiłem i właśnie jestem zdziwiony, że w żadnym stopniu nie przeszkodziło to w redukcji, a przy okazji nasunęło się takie pytanie
Podsumowując wychodzi na to, że nie wszystkie kalorie są przyjmowane, niektóre 'ida w kibel' ale ile to nie wiadomo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106184
Wszyysko zależy od etapu. Ale już bardziej bym to w kwestii tygodnia albo dłużej rozgraniczył.

Mega upraszczając zjesz 5000 kalorii za dużo bedizesz tydzień clw plecy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Nie , tak to nie działa , liczy sie bilans kcal z dnia , kilku dni a finalnie mozna liczyc sume tygodniową wiec tą nadwyżke możesz rozbić i w nastepne kilka dni wyrównac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz tłuszczu - jaki wybrać?

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium