SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie aeroby zamiast biegania? - zima nadeszła :(

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 247
Co do orbitreka to powiem w ten sposób-nie wiem, czemu ale tak właśnie na mnie działa bieganie. Podczas 2-3 godzinnego treningu, na którym są sparingi, jakieś techniki w parterze (gdzie człowiek nieźle się namęczy przecież), to nie spocę się tak, jak podczas jednej godziny biegania :D ! Masakra, nie wiem czemu tak mam, może po prostu mój organizm się zaadoptował do takiej formy wysiłku, a do biegania nie? A może chodzi o stosunek emocjonalny - wszystko co związane ze SW kocham i wkładam w to całe serce, a bieganie traktuję jako przydatne i skuteczne, ale NIESTETY KONIECZNE narzędzie do osiągnięcia pewnych celów. Czytaj - biegam bo muszę/bo to się przydaje.

A jeśli chodzi o to co trenuję to jest to dość skomplikowana sprawa. Jestem w klubie, który robi bardzo bardzo nowoczesne Aikido zmixowane z wieloma elementami z innych SW (jak np. walka w parterze, dużo kopnięć, elementy boksu). Jest problem jak to nazwać - ludzie, którzy trenują tradycyjne Aikido (które większości 'nieobeznanych' kojarzy się z mistyką, tradycją i raczej niską skutecznośćią) mówią o nas, że wyglądamy jak Krav-Magowcy, a Krav-Magowcy śmieją się z nas i mówią, że jesteśmy tradycyjnymi Aikidokami, co próbują udawać, że ćwiczą Krav-Magę :P :P I jak tu dojść z tym wszystkim do ładu? :D

Zrobiłem dzisiaj ten trening drugi raz i powiem jedno - umieram... Normalnie masakra, wypompowuje z człowieka WSZYSTKO. Idę spać, dobranoc Wam :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3096
Dla osób, które chcą sie zahartować polecam saunę nawet 1x w tyg dodatkowo oczyścicie organizm z toksyn.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 380
Witam

Widzę, że temacik lekutko się rozwinął

Po tym jak spadł śnieg to moje pytanie z tematu już takie głupie nie jest i na pewno zainteresuje parę innych osób. Ponawiam to pytanie do "tych" mądrych, którzy gadali że pytaniem z tematu pokazałem, że jestem mięczakiem bo nie biegam jak jest zimno. Ale teraz to jak dla mnie jest wogóle niewykonalne, gdy napadało sporo śniegu (nie biegam na bieżni na stadionie tylko w terenie). Nie mówiąc, że może być też niebezpieczne (poślizg).

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3096
Do Wally-gato - słuchaj po prostu nie biegaj w zimie i już, zamiast tego masz wiele innych możliwości, zapytaj siebie co pasuje Ci najbardziej.

Osobiscie biegam od 2 lat- w ziemie rowniez i nigdy nie mialem problemow z przeziebieniem, ale to juz kwestia indywidualna i sposobu przygotowania do treningu (sauna oraz cieply-zimny prysznic, ktore doskonale hartuja).
Poza tym masz jeszcze silonie na ktorej mozesz cwiczyc aeroby, basen, moze jakis fitness lub sztuka walki - zaczac cos nowego, moze Ci sie spodoba, sproboj...nic nie kosztuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wally-gato, ci mądrzy biegają w śniegu, deszczu, mrozie i nie mają problemów z pogodą A na śniegu lepiej się biega, bo mniej stawy są obciążone. Też nie biegam po żadnej bieżni tylko normalnie w terenie.
BTW, fajnie jest biegać w tempie jadących obok samochodów, bo jakiś bałwan na początku kolumny nie założył zimowych opon i się ślizga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 216 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18642
Hmm jeżeli chodzi o pogodę to nic mnie nie przestraszy żeby zrezygnować z biegania - nawet ten mróz... wczoraj biegałam i wcale nie było tak strasznie. Wystarczy że wiatr bardzo nie hula ;). Wystarczy się odpowiednio ubrać i rozgrzać przed a problemu nie będzie. Oczywiście komuś kto zaczyna nie polecam .. ja biegam od roku kilka razy w tygodniu. W tamtym roku też biegałam w taką pogodę i jakoś żadne paskudztwo w postaci choroby nie przypełzło ;). Trochę chęci i motywacji !!!

Zmieniony przez - PaulinaPop w dniu 2008-11-24 11:03:09

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Wally-gato też miałem ten problem kiedyś. Na chłopski rozum jak nie dajesz rady w na dworzu to biegaj w domu przed lustrem przy muzie idzie sie przyzwyczaić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
zapomniałem oczywiście dodać że w miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
A wiecie, ze świat poszedł z czasem, z postępem, z osiagnięciami? Można zaopatrzyć się w ciuchy do biegania z odpowiedniego materiału, a i maseczki na twarz, coby płucka nie zamarzły też produkują

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
kogo ja widzę.



pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poziom Tłuszczu

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium