SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki jest najważniejszy bój trójbojowy dla grapplingowca???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
czasem spotykałem jednak zawodników, którzy łapy mieli słabe,
ale dawali radę bo mieli właśnie silne inne partie ciała.

to jest jak ćwiczenie wychyleń na gumach - samymi rekami tego się nie zrobi, trzeba uruchomić biodra. dla mnie kluczowymi partiami mięsni są brzuch i dolna częśc grzbietu, bo to one przekazują siłę na kończyny, a także, ze znacznie silniejszych zazwyczaj nóg, do rąk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Dokladnie. One nadaja ped i ruch calemu cialu. Btw widze, zes zyw

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2006-08-11 13:05:46

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
Wypowiem sie na temat zangazowania poszczegolnych grup miesniowych w kontekscie judo. W glownej mierze jest to uzaleznione jakich technik zawodnik uzywa w walce. Wiadomo w judo sa grupy rzutów recznych noznych biodrowych i poswiecenia. W recznych np. taiotoshi za podstawowa grupe uznaje rece brzuch. nozne np ouchi gari- nogi i biodra, biodrowe - ogoshi nogi i biodra, poswiecenia np tomoenage - rece i nogi. To jezeli chodzi o grupy i jest to ostatni najbardziej lajtowy element techniki. Na calosc sklada sie jeszcze wychylenie i wejscie. Przy wychyleniu w przewazajacej wiekszosci pracja nogi(obnizenie i dojscie) oraz rece (przewaznie biceps i barki), wejscie czyli ( w zaleznosci czy rzucamy w tyl przod lub bok) obrot i tutaj wielka rola brzuszka i bioderek;) Moja wypowiedz sugeruje to ze nie mozna generalizowac i to wlasnie do zawodnika dobierana jest technika a nie na odwrot(lub do druzyny taktyka) Innymi slowy nie ma co sie przejmowac poniewaz jest wiele technik i kazdy zawodnik w zaleznosci od predyspozycji predzej czy pozniej trafi na ,,swoja" technike.
PS Jezeli nie polaczysz sily z technika to bedziesz fantastycznie kontrowany z sila swoja oraz przeciwnika poniewaz judo jak wiadomo w swoich zalozeniach wlasnie daje droge. Pozdrawiam i zycze sukcesow- jak najszybciej zapisz sie na treningi nie przejmoj sie silo.

Mierz wysoko - celem gwiazdy, metą niebo..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
Jeszcze zapomnialem dodac kragoslup ktory winien bys mocny i jest uzwany szczegolnie przy wielu kontrach w gdzie nastepyje wyniesienie ale rowniez prz normalnych rzutach jego rola jest nie do przecenienia wiec powinien byc pocny ale nie ma co sie przejmowac jak w martwym ciagu nie bierzesz 200 kg;)- postaw na technika;)

Mierz wysoko - celem gwiazdy, metą niebo..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Ale ja już sporo trenowałem (parę lat) ...
Mam w domu siłownię a nie mam sparingpartnera,
czasem pojadę na jakiś trening albo zawody ...

Odkryłem, że przy moich silnych rękach najlepiej wychodzą mi
ataki a'la styl klasyczny w zapasach plus jakieś wejścia w nogi
i biodro ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Pablo 83, zgadzając się z tobą muszę jednak zauwazyć, że jakby nie patrzeć, zawodnik opiera się cały czas na nogach, których praca decyduje o technice. a przekazywanie z nich siły pasowi barkowemu odbywa się przez mięśnie wokół jamy brzusznej, prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
"Odkryłem, że przy moich silnych rękach najlepiej wychodzą mi
ataki a'la styl klasyczny w zapasach plus jakieś wejścia w nogi
i biodro ... " - generalnie jest tak ze ludzie o silniejszych lapach w zapasach wola walczyc bardziej u gory(przy wykluczaniu itd.), a silniejszych girach na bardziej obniżonym poziomie, z niskimi atakami na nogi i wynoszeniu z niska. Jako przyklad wrzucam walke typowego klasyka z wolniakiem z real pro wrestling - Garrett Lowney(srebrny megalista w klasyku z Sydney) - Tommy Rowlands(utytułowany w NCAA wolniak) http://www.realprowrestling.com/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
Ale zeby nie bylo ze wolniacy zawsze wygrywaja takie starcia to zobaczcie jak Lowney pojechal Ryana Tobina w pierwszej rundzie eliminacji(skrot walki-drzewko 211 funtów)
http://www.realprowrestling.com/index.php?option=com_content&task=view&id=226&Itemid=119&button=2#

p.s. to nic nie ma wspólnego z udawanym wrestlingiem.Oprawa typowo amerykanska ,ale zawodnicy naprawde konkretni i walki nie reżyserowane oczywiście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
Zgadza sie Jordan. Chcialem tylko uwidoczniec to ze wiele zalezy od indywidualnych predyspozycji.

Mierz wysoko - celem gwiazdy, metą niebo..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3995
"Jezeli nie polaczysz sily z technika to bedziesz fantastycznie kontrowany z sila swoja oraz przeciwnika poniewaz judo jak wiadomo w swoich zalozeniach wlasnie daje droge."

sory ale troche nie czaje tutaj co Pablo napisal

.... życie jest piękne ...
!!!!!!!!!! yyyeeeaaa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi na siłowni + kickboxing

Następny temat

Don King wygrał konkurs ofert na walkę Zegan - Campbell

WHEY premium