SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki jest najważniejszy bój trójbojowy dla grapplingowca???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
proponuje ankietke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
jak juz napisalem wg mnie po wynikach osiaganych w danej konkurencji nie ma za bardzo sensu przewidywac, komu lepiej pojdzie w walce.
Natomiast jezeli chodzi o to, jaka konkurencja ma najwieksze przelozenie na walke-to nie wskazywalbym jakiejs wiodącej z tych wymienionych. Sporty grapplerskie wymagają zaangażowania praktycznie wszystkich grup miesniowych, duzo zalezy od tego jaki styl walki dana osoba preferuje(zakres ulubionych technik) wiec dla kazdego moze to byc sprawą indywidualną. Takie rozwazania są czysto teoretyczne, bo i ta i nastepna grupa miesniowa mają "do odwalenia" taką prace, ze nie mozna cgyba wskazac na konkurencje silową"wazniejszą".

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
dubel.



Zmieniony przez - PITTT w dniu 2006-07-14 22:21:08

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
"Natomiast jezeli chodzi o to, jaka konkurencja ma najwieksze przelozenie na walke-to nie wskazywalbym jakiejs wiodącej z tych wymienionych. Sporty grapplerskie wymagają zaangażowania praktycznie wszystkich grup miesniowych, duzo zalezy od tego jaki styl walki dana osoba preferuje(zakres ulubionych technik) wiec dla kazdego moze to byc sprawą indywidualną. Takie rozwazania są czysto teoretyczne, bo i ta i nastepna grupa miesniowa mają "do odwalenia" taką prace, ze nie mozna cgyba wskazac na konkurencje silową"wazniejszą". " - zgoda ale właśnie takie boje jak martwy ciąg i przysiad to ćwiczenia złożone angażujące kilka grup mięśniowych(nota bene tych wg mnie najwazniejszych jeśli chodzi o walkę zapaśniczą). Co do tego rozróżnmienia na siłę dybnamiczną i statyczną to nie są to dwie zupełnie odrębne rzeczy i nie ma się co oszukiwać ktoś kto w martwym bierze te 250 kg i przysiada ze 220 kg też będzie potrafił wykonać zarzut na klatkę z naprawdę konkretnym ciężarem. A uogólniając mój trener mówił że w wolniaku najważniejsze są silne nogi+ grzbiet i w dalszej kolejności ręce(jak widać zapasy to naprawdę ogólnorozwojowy sport )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Trzeba tez wziąść pod uwagę, ze pytanie dotyczy całej grupy chwytanych SW(nie konkretnego sportu). Dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć-i w tym przypadku liczy się wszystko.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Uściślę, ze chodziło mi o judo i zapasy zarówno klasyk jak i wolny.
Rozmawiałem kiedyś z byłym zapaśnikiem, który teraz bawi się w wyciskanie (180kg) powiedział, że zawsze miał silne ręce, a przez to i wyciskanie,
ale za to słabe pozostałe boje, w stójce jeszcze sobie radził, natomiast walka w parterze to była dla niego zmora (wózki itd.).

Też powiedział, że "użytecznie" silni są ludzie z dobrym martwym i przysiadem ...

Martwi mnie to jak cholera, bo ja też łapy mam w miarę silne,
ale za to ten przysiad i pieprzony martwy.

Podrzucam niby bez problemu 100kg ale to pewnie też nie jest wielki wyczyn ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
ale nie widze powodu, zeby sie tym martwic.
Przegrywasz ze wszystkimi na macie?
Ja bym po prostu wziął się za szlifowanie techniki.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5006
Pytanie w temacie jest o grappling. Dla mnie zawsze grappler kojarzył się z parterem właściwym gdzie jest submission itd. Trójbóju to się raczej nie da przedstawić na w walce, bo tak jak wyżej napisane zostało trójbój to statyka a tu jednak, szczególnie w lżejszych wagach potrzebna jest dynamika i przede wszystkim technika.

Jak już miałbym wybierać to martwy ciąg i nogi - w obaleniach bardzo pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
"Uściślę, ze chodziło mi o judo i zapasy zarówno klasyk jak i wolny" - klasycy generalnie muszą też mieć bardzo silne łapska z tego względu że bardzo dużo pracują nimi przy wykluczniu(którego w wolniaku jest mniej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Właśnie o to chodzi PITT że jeżeli w ogóle będę startował jeszcze w jakichkolwiek zawodach, to do tego czasu na pewno nie poprawię techniki,
a na pewno nie na tyle, aby techniką wygrywać.
Zawsze walczyłem siłowo i dzięki silnym łapom dawałem sobie radę.
czasem spotykałem jednak zawodników, którzy łapy mieli słabe,
ale dawali radę bo mieli właśnie silne inne partie ciała.

Zresztą w judo, aby wygrać samą techniką trzeba mieś przewagę klasy.

My baby shot me down ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi na siłowni + kickboxing

Następny temat

Don King wygrał konkurs ofert na walkę Zegan - Campbell

WHEY premium