SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zrobic mostek

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 40495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 396


Witam
niestety ostatnio postanowiłem zrobic mostek ale cos mi za bardzo nie wychodzi a mianowicie
mam tez kilka pytan
1 Co zrobic aby z pozycji stojącej "przejsc" do mostka (nie opierajac sie np o ściane) tylko bezposrednio np na sali
2 Mam problem zwiazany z nogami a lepiej widac to jest na zdjeciu

na pierwszym zdjeciu nogi sa dobrze ustawione (od kolan do miednicy ta czesc )
na drugim niestety ja mam troszke ponad 90 stopni zgiete kolana czyli te nogi mi tak koslawo wygladaja
wydaje mi sie ale nie jestem pewien czy to nie wina tych "miesni ściewgien itp " od kolana w góre do miednicy z przodu nogi (tam gdzie jest kolano):)
myśle ze mie zrozumieliscie
THX za porady

Ciekawe czy zrobie szpagat (teraz sikam sobie)
www.kinryoku.prv.pl - Filmiki porady itp , jak robic salta , wyskoki , pytania i odpoaiedzi na forum

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1253
przy takim mostku bardzo ważne są mieśnie grzbietu, no i oczywiście gibki kręgosłup.Kto nie wie jak wyćwiczyć sobie mostek niech najlepiej przyjdzie na trening zapasów;](w Warszawie polecam Gwardie)na treningach zapaśniczych mostek to podstawa.Przyjdziesz na trenig, zobaczysz sobie jak ćwiczyć i będzie OK;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 396


Zolte keski to w przyblizeniu moj uklad patrzcie przedewszystkim na uklad nóg a jak ma ta dziewczyna ona nie zgina wogóle kolan ja niestety tak :( niewiem co mam rozciagnac czy wycwiczyc
1

Ciekawe czy zrobie szpagat (teraz sikam sobie)
www.kinryoku.prv.pl - Filmiki porady itp , jak robic salta , wyskoki , pytania i odpoaiedzi na forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 396


jeszcze jedno zdjecie

Ciekawe czy zrobie szpagat (teraz sikam sobie)
www.kinryoku.prv.pl - Filmiki porady itp , jak robic salta , wyskoki , pytania i odpoaiedzi na forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1460 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6141
moze masz kregoslup nie wycwiczony i jest blokadaalbo sila za mala

SFD FIGHT CLUB
Champion i BYKU17 Brotherhood of Martial Artists

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 163 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1122
dlugo cwicz to wokncu ci wyjdzie staraj sie darzyc do prawidlowej pozyjcji, btw. twoje ludziki sa zaje****e

= V-stock =

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Trening czyni mistrza. Stretching w zdrowych ilosciach rowniez nie zaszkodzi, a pomoze szybciej dojsc do celu.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1164 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3323
No tak, najważniejsze to mieć dobrze rozciągnięte właśnie te przednie partie ciała. Ja np robię taki mostek jak na zdjątku nr 2. Wniosek: stretching.
Myślałam że chodzi ci o taki mostek który się robi ze stania, że stoisz, ręce do tyłu i lecisz, robisz mostek. Wtedy to bez zginania nóg nie da rady bo polecisz nie tak.

Berlin ist mehr ein Weltteil als eine Stadt

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9388
Uf, dobrze, że wkleiłeś tę drugą dziewczynę, bo jak zobaczyłem tę pierwszą, to pomyślałem, że się nie będę odzywał, bo mówimy o mostku nie na moim poziomie.

A co do samego mostku, to nic tylko świczyć, jak przy każdym innym rozciąganiu. Natomiast mostek z pozycji stojącej najlepiej zacząć ćwiczyć przy drabinkach. Stajesz w odpowiedniej odległości (musisz to wyczuć) tyłem do drabinek, wyciągasz ręce w górę, odchylasz sie w tył i opierasz dłonie na szczebelku. A potem szczebelek po szczebelku schodzisz coraz niżej, aż dojdziesz do podłogi. A potem możesz z powrotem.
Bosz, jak ja dawno tego nie robiłem.

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
PA lap soga.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ale jak i co rozciagac? kregoslup? brzuch? moze ktos pokrotce omowic rozciaganie do mostka??!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 455
Najważniejsze jest rozciągnięcie i uelastycznienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Lezysz na brzuchu, dłonie na podłoże przy klatce i odginasz się do tyłu tak by spojrzeć w górę ale biodra muszą pozostać na ziemi. Potem systematycznie przesuwaj dłonie bardziej w stronę bioder i rób to samo. Schodzenie do tyłu po drabince też jest dobre. Potem próbuj wejść w mostek z leżenia na plecach odpychając się rękami. Gdy jesteś w mostku , pamiętaj o ściągnięciu pośladków - to Cię jeszcze wypchnie do góry. Ogólnie napięte musi być to co "pod spodem" począwszy od dwugłowych ud, przez pośladki po grzbiet. Nie zadzieraj głowy tak, jakbyś chciał sobie spojrzeć na brzuch, tylko daj jej opaść, a nawet spróbuj patrzeć na podłogę w stronę stóp. Wersja hardcore - oprzyj się na głowie (wcześniej rozgrzany kark) i złap za kostki stóp rękami - wtedy też zmuszasz wszystko do wysklepienia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

vale tudo Olsztyn

Następny temat

Filmy z ustawek

WHEY premium