SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wyjść ze stanu 'skinny fat"?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22475

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Dzisiejsza MISKA

warzywa: papryka, cebula





Jutro celem dopchania się w strefę sztang, jadę na siłownię rano, przed pracą. Potem powrót do domu, prysznic i do pracy. Dodatkowe km będą i spalanie paliwka, co nie cieszy. Jeśli okaże się, że rano też jest za dużo osób, wrócę do treningów popołudniowych.
Ale ludzi bywa taka masa, że po prostu odechciewa się ćwiczyć, gdy każda bieżnia zajęta, każda maszyna niemal, a "strefa facetów" wypełniona po brzegi.
Zastanawiałam się już nad kupnem piłki ( widziałam jakieś w Lidlu za 34zł bodaj) i regulowanych sztangielek do domu. Znalazłam kiedyś w regulaminie fajny trening w warunkach domowych.
Ale chyba szkoda też rezygnować z martwego ciągu, przysiadów olimpijskich, dzień dobry. Na razie w sumie i tak wykonuję te ćwiczenia bez specjalnego progresu pod względem ciężaru, bo nie jestem pewna poprawności technicznej.
Ten trener, który aktualnie bywa na siłowni, głównie siedzi "za ladą" i na tym kończy się jego działalność.



Zmieniony przez - chloe w dniu 2014-01-08 07:46:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Po bardzo długim okresie niebytu wracam. Miałam trochę kłopotów różnej natury i wkradł się brak systematyczności. Jak można się spodziewać mój wygląd nie uległ wielkiej zmianie heh :) Choć może ma to i pozytywny wydźwięk, bo zawsze mogłam się roztyć itd. Od 2 tygodni wróciłam na siłownię na dobre. Aktualnie te wszystkie problemowe sprawy mam pozamykane i myślę, że mogę się już skupić na ćwiczeniach. W zasadzie to sama sobie ułożyłam ten trening, który za chwilę zamieszczę, ale właśnie chciałabym, aby ktoś kto zjadł już zęby na siłowni ocenił czy tak to może zostać czy ewentualnie coś zmienić w sensie kolejności, czy coś dodać itd. Byłabym wdzięczna za konstruktywne uwagi dla marnotrwanej siostry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Plecy, klata:
1. martwy ciąg 3x12
2. wznosy talerza w górę 3x15
3.pompki damskie
4. rozpiętki na maszynie 3x15
5. ściąganie drążka do karku 3x15

Na nogi i pupsona:
1.martwy ciąg
2. przysiad ze sztanga na karku
3. przysiad z szeroko rozstawionymi nogami z ciezarkiem lub sztanga
4. wznosy posladkow ze sztanga na biodrach
5. wykroki z hantlami lub sztanga

Na bice, trice.....
1.wyciskanie na maszynie na barki
2. wyciag dolny na biceps
3. wyciag gorny na triceps
4 unoszenie sztangielek bokiem

Na każdym treningu dodaję ćwiczenia na brzuch, czasem z piłką czy hantlem.
Przed treningiem tak z 15-20min. robię interwały na orbitreku i po treningu tak samo. Nie wiem czy to dobrze??
Zaczęłam od niewielkich ciężarów, żeby na dzień dobry nie przegiąć, ale jak tylko się daję łapię więcej kg. Mam bardzo słabe barki :(



Zmieniony przez - chloe w dniu 2015-04-23 20:04:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Zaraz wkleję jadłospis :)






Zmieniony przez - chloe w dniu 2015-04-23 20:26:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Kurczę nie zmieniłam godzin :O Śniadanie się zgadza, a potem kolejne posiłki mniej więcej co 3-4 godziny. Ostatni jadłam ok. 19tej.
Aha i do tego kuraka i makaronu był pomidor i ogórki konserwowe, ale chyba takich warzyw nie wliczamy?

Zmieniony przez - chloe w dniu 2015-04-23 20:29:36

Żeby nie spamować, to dopiszę tutaj.

Dzisiaj w domu zrobiłam sobie taki mini trening, ale nie wiem czy coś takiego ma głębszy sens?

stepper 10min.
Przysiady na wąsko ustawionych nogach, pięty stóp na leciutkim podwyższeniu - w każdej ręce po 10kg, 3x15
przysiady szerokie z ciężarkiem oburącz 12kg 3x15
martwy ciąg z hantlami łącznie 24kg 3x15
triceps - uginanie przedramion za głowę 6kg 3x15
podnoszenie hantla nad głowę oburącz, pozycja na lekko ugiętych nogach, lekko pochylona
w leżeniu na plecach przyciąganie stopami piłki pod tyłek (nie wiem czy dobrze opisuję...)
pompki damskie 3x12
brzuszki 60, w tym 30 z ciężarkiem 4kg
rower 15min.

Zajrzę sobie do działu z treningami domowymi, bo pamiętam, że tutaj był fajny z piłką :)

Zmieniony przez - chloe w dniu 2015-04-23 20:40:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Ten trening to kiepsko mi się widzi.
Od groma na nogi a góra w gruncie rzeczy zaniedbana..
Btw... Wznosy talerza w górę - to ćwiczenie na barki.
Pompki damskie - próbuj zrobić normalne - jedną, potem dwie.
Robienie klaty i pleców w jednym podejściu - to jest morderczy trening - gdy jest wykonany dobrze.
Mi potrafi odciąć prąd na końcu - a teraz taki trening robię.
Solidna klata - to wyciskanie leżąc - podstawowe ćwiczenie a u Ciebie go nie ma.
Martwy dwa razy pod rząd?
Reasumując.
Krótki staż + spora przerwa..
Nie układaj treningu sama - weź lepiej jeden z tych dla początkujących Ladies.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Corum, dziękuję za konstruktywne uwagi Tak właśnie zamierzam zrobić, mam gdzieś pościągane nawet te treningi i właśnie ich szukam w swoich kompowych śmieciach. A czy aeroby typu stepper/rower/orbitrek przed i po treningu są OK? Powiedzmy jakieś 15min.



Zmieniony przez - chloe w dniu 2015-04-23 21:07:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Stepper odpuść sobie całkowicie. Rower, orbi - na rozgrzewkę przed treningiem - ale tylko na rozgrzewkę. Szczupła jesteś aż za bardzo - więc aeroby nie dla Ciebie w tym momencie zbytnio. Co nie oznacza że tych paru minut po treningu musisz sobie odmówić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3138
Corum, dziękuję, że do mnie zaglądasz Ok, w takim razie stepper out. Ja nie mam wrażenia, że jestem szczupła przez ten tłuszcz, którym jestem zalana. To wszystkie jest miękkie i jest masa cellulitu na przedniej części ud. Poza tym pomierzyłam się, poważyłam i jest nieco wyżej niż było w moim dzienniku na wstępie. A już pisałam, że nie roztyłam się No, może nie jest to roztycie, bez przesady, ale cyferki poszły odrobinę w górę. Jutro wstawię nowe pomiary, wagę i nowe zdjęcia, żeby był materiał poglądowy na nowy start i żeby było potem z czym porównać. Chciałabym w obwodach spaść, a dodatkowo napiąć bardziej skórę i dowalić nieco mięśnia. Czy to się trzyma kupy i jedno nie wyklucza drugiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Uczciwie to sprawa wygląda tak :
Pytanie - wolisz żeby na głowę spadło Ci kilo pierza czy żelaza? Co bardziej zaboli?
A co będzie objętościowo większe?
To taka analogia do tłuszczu i mięśni..
Nabierasz masy mięśniowej - robisz się cięższa - obwody w zatłuszczonych miejscach spadają.
Kilo sadła jest większe w rozmiarach niż kilo mięśni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Viki DT for fun :)

Następny temat

Panika - czas poważnie wziąć się za siebie!

WHEY premium