SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak skończyć ze słodzikami?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 182
Mam takie pytano. Od jakiegoś miesiąca cały czas zastępuje cukier i miód słodzikami w postaci jakichś tabletek na bazie cyklaminianu i sachranianu sodu. Chciałbym z tym skończyć. Czy zmieniając automatycznie słodziki na cukier, mając na uwadze ze pije np 2 herbaty z 2 łyżeczkami miodu dziennie (= 2 słodzikami ) moge liczyć na efekt jojo? Czy będzie normalnie? Odżywiam się około 1900-2000 kcal dziennie (ze słodzikami).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Posiłek potreningowy też jem ale nie ładuję już cukrów prostych ekstra zaraz po treningu, no tylko tyle co w herbacie - miodu którą wypijam do posiłku z 1-1,5 godz. po treningu, bo wcześniej, tak z pół godziny po treningu to odżywka białkowa.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
To już zależy od tego jak będzie wyglądać twój dzienny bilans kaloryczny, wiadomo, niektóre słodziki nie mają, cukier ma. Ja bym na twoim miejscu stopniowo odzwyczajał organizm poprzez zmniejszanie ilości dodawanego słodzika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Niech to chociaż będzie lepszej jakości cukier tak jak ww miód, tyle że od pszczelarza albo jakiś cukier kokosowy lub ksylitol (nie każdy toleruje).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 182
Mam miód od rodziny świeży i bez chemii, ale mam na myśli pytając raczej to, czy nie będzie czegoś w rodzaju efektu jojo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Nie mozeszwypic gorzkiej herbaty ?Nie ulega wątpliwości, że słodziki takie jak aspartam, acesulfam potasu czy już zwłaszcza naturalne związki słodzące takie jak stewia stanowią lepszą i bezpieczniejszą alternatywę dla popularnego cukru. Nie oznacza to jednak, że można je przyjmować w nielimitowanych ilościach. W rzeczywistości najlepiej jest nie słodzić w ogóle ani cukrem stołowym ani słodzikami.Jezeli stosujesz je sporadycznie w małych ilościach to nie wpłyną one negatywnie na Twoje zdrowie . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
od dwóch łyzek miodu nie dostaniesz efektu jojo. Już zostaw sobie ten miód w tak małych ilościach chyba że jakc chcesz mzoesz erytrol sobie kupić, podobny w smaku do cukru a ma 0 kcal .
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Erytrytol-opis39431.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
nie pijesz tych herbat nie wiadomo ile, więc nie masz czego się obawiać, czemu właściwie chcesz wrócić do cukru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Trapezz
Mam takie pytano. Od jakiegoś miesiąca cały czas zastępuje cukier i miód słodzikami w postaci jakichś tabletek na bazie cyklaminianu i sachranianu sodu. Chciałbym z tym skończyć.

Tak, skończ ale z zastępowaniem miodu słodzikami. Mnie 1,2 kg - słoik 900 ml modu gryczanego starcza na dwa tygodnie a efektu jojo nie mam. Słodzę obficiej nim herbatę do posiłku, rano i wieczorem, jem go na kromce żytniego chleba z masłem ok. 1,5 godz przed treningiem a i w czasie siłowni konsumuję. Musisz jeść też węglowodany. Bardziej obawiałbym się jedzenia miodu na czczo, ale z posiłkiem to chyba wchłania się stopniowo a łyżka jednorazowo, przy ogólnym dziennym nieprzekraczaniu zerowego bilansu kalorycznego, nic Ci nie zaszkodzi. Miód, mimo że ma w sobie cukry proste, syci na długo i czy się ktoś z tym nie zgodzi czy zgodzi to uważam, że przy trzymaniu ujemnego czy zerowego bilansu, jest bardzo przydatny że nie wspomnę o jego zdrowotnych właściwościach którym jednak wielu lobbujących na rzecz koncernów oraz niedouczonych lekarzy, zaprzecza. Jest jednak coraz więcej badań że nie wspomnę o obiektywnych opiniach konsumentów.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
No i po co go aż tyle? To nadal cukry proste. W czasie siłowni? Też nie widzę sensu chyba że masz strasznie wycieńczające treningi. Zwykły trening nie uszczupla jakoś strasznie glikogenu więc nie ma sensu brać węglowodanów w trakcie treningów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
B$K
No i po co go aż tyle? To nadal cukry proste. W czasie siłowni? Też nie widzę sensu chyba że masz strasznie wycieńczające treningi. Zwykły trening nie uszczupla jakoś strasznie glikogenu więc nie ma sensu brać węglowodanów w trakcie treningów

Bo dobrze się po nim czuję i nie tyję. Nie mam bardzo wycieńczających treningów ale nie ulega wątpliwości że mi pomaga je robić w szybszym tempie niż bez (jest to może łyżka skubana przez cały trening). Za to nie jem cukrów po treningu. U mnie to działa.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Oczywiście :D
Każdy robi jak uważa
Ja osobiście wolę sobie zjeść porządny posiłek potreningowy bo mam gastro :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalorie.

Następny temat

Dieta redukcyjna dla 130 kg gościa - proszę o pomoc

WHEY premium