SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak rozbudować ręce - kilka pytań o trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 209
Cześć,

zależy mi na rozbudowaniu góry - głównie chodzi o ręce, ponieważ widzę dysproporcje w sylwetce tzn. masywne uda, natomiast chude ramiona.
Zacząłem trening FBW, jednak zastanawiam się czy jest w takiej sytuacji sens w ogóle ćwiczyć nogi (martwy ciąg, przysiady ze sztangą etc..) - wydaje mi się, że ćwicząc tak dalej będę budował dodatkowo nogi/uda na których mi nie zależy - bardziej chciałbym je wysmuklić, jednak tego chyba bez redukcji się nie da...

Moje pytania na tą chwilę:

1. Czy mogę z treningu wywalić nogi (ćwiczenia w stylu martwy ciąg/wykroki nóg etc..) ? Nie chce marnować substancji odżywczych i potencjału ćwiczeń, aby rozbudowywać dolną część ciała.
2. Czy jest sposób, aby wysmuklić uda i jednocześnie zbudować masę jeżeli chodzi o ręce?
3. Czy kreatyna rzeczywiście wpływa na DHT - dotychczas jej unikałem, ponieważ mam problemy z włosami (dziedziczne wypadanie - wrażliwość na DHT). I zastanawiam się czy suplementując 5g dziennie nie pogorszę sytuacji...
4. Trenuję powiedzmy jakieś 5 miesięcy FBW, a jak na razie nie widzę jakiś mega efektów - w tym czasie przyrost w rękach to jakieś 1,5cm strasznie mało... Ćwiczę 3 razy w tygodniu poniższym planem (zmieniłem go po 3 miesiącah):

DZIEŃ 1: WS+Klatka+Biceps

1. Martwy ciąg klasyczny
2. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce płaskiej
3. Rozpiętki na ławce płaskiej
4. Wyciskanie hantli na ławce skośnej dodatniej
5. Uginanie przedramion z użyciem drążka wyciągu dolnego
6. Uginanie przedramienia z hantlą w oparciu ławeczkę skośną dodatnią

2. DZIEŃ 2: WS+Plecy+Barki
1. Przysiady przodem na maszynie
2. Wiosłowanie sztangą podchwytem w opadzie ciała
3. Ściąganie drążka wyciągu pionowego do klatki
4. Przyciąganie szerokiego drążka do klatki piersiowej siedząc
5. Odwodzenia hantlami na boki w opadzie ciała
6. Arnoldki

3. DZIEŃ: WS+Klatka+Triceps
1. Martwy ciąg sumo
2. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej dodatniej
3. Wyciskanie hantli na ławce płaskiej
4. Butterfly
5. Wąskie wyciskanie hantli w leżeniu na ławce płaskiej
6. Francuskie wyciskanie hantlami w leżeniu na ławce płaskiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli chcesz poprawić górę ciała to na niej się skup, ale dół ciała też należy trenować i nie jest to kwestia tylko wyglądu, ale także zdrowia i szeroko pojętej sprawności całego ciała.
Szkoda, że nie podałeś żadnych informacji o sobie bo byłoby łatwiej się odnieść do Twojej sytuacji.

1. To nie jest tak, że jak wywalisz nogi to góra zacznie jakoś fenomenalnie rosnąć. Odpowiednia ilość składników, którą powoduje nadwyżka w diecie zapewni wzrost wszystkich partii mięśniowych.
Ale odpowiadając na pytanie oczywiście, że możesz. Wszystko możesz to Twój plan treningowy.

2. To zależy. Jeśli na udach jest tkanka tłuszczowa to można ją zmniejszyć przemyślaną redukcją, ale wówczas z budowy masy mięśniowej w górze ciała nici. Tutaj trzeba odpowiednie planować mikrocykle treningowe.

3. Kwestia mocno indywidualna trzeba by ewentualnie ze specjalistą pogadać.

4. Niestety jeśli liczyłeś na więcej to się przeliczysz. Ramiona to mała partia mięśniowa i tutaj trzeba sporo czasu żeby je poprawić. Jak zbudujesz 1kg masy mięśniowej miesięcznie to jest to dobry wynik. Rozłóż to na całe ciało to uważam, że 1,5cm w obwodzie to i tak jest dobry efekt.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-09 10:27:22

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Pewnie przesadzasz, pewnie masz ulane nogi a nie umięśnione to jest inna sprawa, wątpie abyś miał je mega umięśnione

1 Nie, po prostu trenuj je lżej a nie zaniedbuj
2 nie da się, albo masa albo redukcja, chyba że przestaniesz je trenować to masa mięśniowa moze spaść ale tłuszczowa zostanie
3 jakieś badania sa że wzrasta DHT ale to nie musi prowadzic do łysienia, musisz z dermatologiem to obgadać
4 tu nie ma nic szybko, sylwetkę sie buduje latami a nie w pół roku

co to jest WS

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
1. Przede wszystkim sugeruję dokładnie wypełnić formularz ankiety działu i wkleić go tutaj, wraz ze zdjęciami sywketki. Wtedy dopiero zobaczymy jak to wygląda i czy rzeczywiście dół sylwetki jest dużo większy, niż góra i czy są dysproporcje. Odpowiadając jednak na Twoje pytanie, zdecydowanie nie należy eliminować treningu nóg. Jest to największa partia mięśniowa naszego organizmu i trening ich ma wiele pozytywów.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/3-powody-dla-ktorych-powinno-sie-trenowac-nogi-3255

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull - ocena

Następny temat

Problemy psychiczne i zaburzenia hormonalne przez ćwiczenie

WHEY premium