SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Push Pull - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 245

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

27

Waga

61

Wzrost

174

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

6 miesiecy

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga,hantelki,porecze do dipow,drązek

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie ma

Zażywane suplementy

kreatyna,witamina d

Ostatnio przerabiany plan

push/pull 4dniowy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 363 dni Przeczytanych tematów 153
Witam mam pytanie od 6 miesiecy odkąd wykryto u mnie cukrzyce typu 1 w koncu dbać o siebie postanowiłem cwiczyc siłowo przed cukrzyca ważyłem 75kg leżałem w szpitalu 16dni i schudłem do 63kg teraz waże 61kg ułożyłem sobie plan treningowy.
Push;
przysiady 4s8-12p
wyciskanie sztangi płaska 4s8-10p
ohp 4x6-8p
wznosy bokiem 3x10-12p
pompki diamentowe 3xmax

pull;
podciąganie nadchwytem 5x6-10p
wiosłowanie sztangi 4x8-10p
biceps uginanie z hantlami 3x8-10p
uginanie młotkowe 3x6-8p

push
przysiad 4s8-12p
wyciskanie sztangi 4x6-10p
wyciskanie hantli leżac 3x6-10p
wyciskanie hantli stojąc na barki 3x6-10p
wznosy bokiem 3x10-12p
dipy 3-4s 6-10p

pull
podciaganie podchwytem 4xmax
wioslowanie jednorącz 4x8-10p
wiosłowanie podchwytem 3x 6-8p
uginanie sztangi 3x6-8p


tym planem trenuje jakies 2 miesiace nie całe przed tym trenowałem jakies tam FBW niestety ale jem zdecydowanie za mało kalorij bo okolo 1900-2300kcal chciałbym troszke zbudowac mieśni niestety przez okres kiedy byłem w szpitalu to wmawiali mi ze mam jeść bardzo mało utkwio mi to w głowie coraz czesciej nie mam siły na trening albo nie progresuje bo nie bede ukrywała ale odkąd zaczołem cwiczyc to efekty sa i to bardzo moje pytanie brzmi czy ten plan bedzie dla mnie dobry czy lepiej zacząc cwiczyc FBW bo też mi sie taki plan bardzo podoba co sądzicie a pomału dokłądam sobie kalorii bo też pracuje fizycznie praca na magazynie więc trzeba wiecej jeść ale niestety trafiłem do szpitala ktory troszke nadszarpał mi psychike.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736

Cukrzyca nie wyklucza większej ilości jedzenia i budowania masy mięśniowej jednak potrzeba tutaj innej strategii żywieniowej i racjonalnego planowania posiłków, najlepiej pod okiem kogoś bardziej doświadczonego w prowadzeniu dietetycznym osób z cukrzycą.

Ale jest to wszystko do ogarnięcia bo znam dwie osoby, które mając cukrzycę całkiem fajną formę są w stanie utrzymać.

Staż treningowy jakiś już masz za sobą więc warto by było się zastanowić czy nie zwiększyć trochę objętości w ćwiczeniach jak przysiad, drążek, wyciskanie leżąc, wiosłowanie.
O ile treningi push są całkiem fajnie ułożone to w treningach pull ewidentnie mi brakuje jakiejś formy martwego ciągu i warto by było uzupełnić bo jednak to podstawowe ćwiczenia. A idealnie było by dać w jednym dniu martwy ciąg, a w drugim jakąś formę uginania nóg.

A jak w jednym dniu masz przysiady ze sztangą, to w drugim dniu fajnie by było dać na przykład wykroki dla większej różnorodności.
Poza tym plan masz całkiem fajny, a jak dołożysz jeszcze jakieś ćwiczenia na brzuch to będziesz miał komplet.

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-08 11:05:27

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Jeżeli chcesz budować mięśnie, to przede wszystkim należy pamiętać o tym, że bilans energetyczny diety musi być dodatni. Dlatego też sugeruję Tobie wrzucić kilka jej przykładowych dni do sprawdzenia w dziale odżywianie. Oczywiście zgodnie z opisem w regulaminie działu.

https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

Poza tym, nie wiemy jak wygląda Twoja sylwetka. Wybór celu treningowego powinien być uzależniony od poziomu tkanki tłuszczowej. Najlepiej jakbyś wrzucił zdjęcia sylwetki w dobrej jakości.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull (średnio zaawansowany) - ocena

Następny temat

Jak rozbudować ręce - kilka pytań o trening

WHEY premium