SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przybrać na masie?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21
Witam. Moim problemem jest to, że jestem bardzo chudy. Przy wzroście 190cm ważę 65 kilo. Czy moglibyście mi polecić dietę, jakieś odżywki, a co najważniejsze ćwiczenia, aby przybrać na masie kilkanaście kilogramów w możliwie jak najkrótszym czasie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
bilans kaloryczny na plusie zacznij od 100-200 kcal i obserwuj
solidny trening opary na cwiczeniach złożonych, jesli jestes oiczątkoującym przez pierwsze tygodnie ACT, pózniej jakis trening typu FBW
odzywki w ostatecznosci jako uzupełnienie diety, plus elemantarne jak witamiony, zma
poszperaj na forum ułóz diete i trenng i napisz w odpowiednich działach trening dla początkujacych oraz odzywiania, pozdrawiam

Zmieniony przez - canecorso w dniu 2011-01-10 09:35:01

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
siema.
po pierwsze nie rób dramatu z tego że jesteś chudy.z tego co rozumiem przekroczyłeś 20-dziestkę i wszystko wskazuje na to że taka twoja natura.Owszem,można ją lekko skorygować ale nie licz na cuda.

Trening-proponuje na początek FBW 3xtyg.pierwsze tygodnie lekkie ciężary i około 15 powtórzeń.najlepiej jak trafisz na siłownie z rzetelnym instruktorem bo pisanie tu o szczegółach nie ma sensu.

Odżywianie-co tu dużo gadać,musisz więcej jeść i to nie byle co.4 do 6 x dziennie;jaja,mięso,ryby,twaróg,warzywa owoce ,kasza,ryż itp itd ;) Ale powoli,zwiększaj stopniowo liczbę kalorii i posiłków jak już zauważył mój przedmówca ;)

odżywki-jak już ogarniesz powyższe tematy a twój staż przekroczy w przybliżeniu czas rozwoju płodu w ciele matki do momentu poczęcia czyli jakieś 9-mcy,to proponuje odżywkę weglowodanowo/białkową i dobre witaminy na pierwszy cykl.

to tyle ode mnie-powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
'proponuje odżywkę weglowodanowo/białkową i dobre witaminy na pierwszy cykl'
co Ty piszesz?
na odżywkach weglowodanowo/białkowych nie robi się cykli
na witaminach również

gainera/białko/bulka mozesz brac juz teraz to jest uzupelnienie diety
witaminy tak samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
"..na odżywkach weglowodanowo/białkowych nie robi się cykli
na witaminach również"

no widzisz,a ja robię.już ci tłumaczę o co chodzi.Uważam że po kilku miesiącach "wprowadzenia" w niuanse kulturystyki,czuli treningu ogólnorozwojowego należy zacząć trenować cyklicznie.I tu doskonale sprawdza sie HST lub wykorzystanie jego podstawowych zasad a jedną z nich jest po zakończeniu "cyklu" przerwa(SD 2-4tyg.).W trakcie takiej przerwy uważam za nieuzasadnione branie jakichkolwiek suplementów diety lub odżywek,wystarczy że zadbam o zbilansowane odżywianie i spadek formy jest znikomy.


"gainera/białko/bulka mozesz brac juz teraz to jest uzupelnienie diety
witaminy tak samo "

Absolutnie się z tobą nie zgadzam hilde.Tak jak już napisałem,jeżeli chłopak zaczyna bawić się w ciężary musi nauczyć się o co w tej zabawie chodzi. A nie nauczy się zasad żywienia robiąc pierwsze kroki do sklepu z suplami gdzie obsługujący go sprzedawca wciśnie mu niechybnie kilkukilogramowe wiadro czegoś na utuczenie.Pierwszy krok to nauka prawidłowego odżywiania i przyrządzania posiłków tak by nie tracić wielu godzin w kuchni a dostarczać ciału niezbędnego budulca.

Kolejna sprawa to fundusze jakie trzeba wydawać na takie ciągłe uzupełnianie diety.W myśl tej teorii rozumiem że rosną one relatywnie wraz ze wzrostem masy ciała i stażem bo wiadomo że z czasem trzeba dodać coś do tego"gainera/białko/bulka".Na szczęście w tym dziale traktujemy sport jako dodatek do życia a nie jego cel więc obstaję przy tym co napisałem w pirwszy poście.

pozdrawiam - sowini

Zmieniony przez - sowini w dniu 2011-01-13 09:19:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
a ja robię
no to rób, ale nie mieszaj nowym, że na tym się robi cykle, bo to nie prawda
na kanapce z serkiem (gainer) nie robi się cykli

po kilku miesiącach "wprowadzenia" w niuanse kulturystyki,czuli treningu ogólnorozwojowego należy zacząć trenować cyklicznie
od początku nalezy trenowac cyklicznie, zaczac od ACT lub FBW, potem ciągnąć fbw różne odmiany, potem split partia 2 razy w tygodniu i potem już się samemu będzie wiedziało co robić dalej

W trakcie takiej przerwy uważam za nieuzasadnione branie jakichkolwiek suplementów diety lub odżywek,wystarczy że zadbam o zbilansowane odżywianie i spadek formy jest znikomy.
nie ma nic złego w uzupełnianiu diety gainerami/bulkami/białkiem w czasie przerw regeneracyjnych

A nie nauczy się zasad żywienia robiąc pierwsze kroki do sklepu z suplami gdzie obsługujący go sprzedawca wciśnie mu niechybnie kilkukilogramowe wiadro czegoś na utuczenie.
ale pierwsze kroki poczynił na forum i już wie, że
1.dieta
2.trening
3.regeneracja
4.suple,odzywki

poza tym białko od samego poczatku jest potrzebne bo tylko ono się nada bezpośrednio po treningu
natomiast wegle juz moze z owocu, ale bialko koniecznie z prochu/tabletek

Kolejna sprawa to fundusze jakie trzeba wydawać na takie ciągłe uzupełnianie diety.
sama dieta też droga
poza tym to nie jest tani sport i kazdy kto zaczyna powinien sie z tym liczyc

wraz ze wzrostem masy ciała i stażem bo wiadomo że z czasem trzeba dodać coś
no oczywiscie, najpierw pojedyncza forme kreatyny przy pierwszym zastoju, potem łączyć formy roznych kreatyn i kombinować

i jeszcze z pierwszego postu
Owszem,można ją lekko skorygować ale nie licz na cuda
może liczyć na 'cuda'(zalezy jak kto interpretuje) ale moze liczyc na bardzo dobry wygląd, jezeli sie przylozy



Zmieniony przez - hilde w dniu 2011-01-13 12:11:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
hilde zauważ że zamiast udzielić "fachowej" rady dla pawell1989 podważasz od początku moje wskazówki i tak na prawdę tylko na tym się skupiasz.Z tym co napisałeś mógłbym polemizować do skutku czyli aż zrozumiesz mój tok myślenia (ja twój już rozumiem ;) No ale tu Paweł zadał pytanie wiec takie mieszanie mu w głowie w licytowaniu swoich racji nie ma sensu.

Proszę tylko oszczędź nam na przyszłość tekstów w stylu-"poza tym białko od samego poczatku jest potrzebne bo tylko ono się nada bezpośrednio po treningu,natomiast wegle juz moze z owocu, ale bialko koniecznie z prochu/tabletek ". sory ale musiałem się do tego chociaż odnieść gdyż to właśnie takie pisanie mąci ludziom w głowie a nabija kase wielkim koncernom.
podkreślam przy okazji raz jeszcze że nie mam nic przeciwko ROZSĄDNEJ suplementacji a odżywianie wcale nie nie musi być aż tak strasznie drogie by osiągać satysfakcjonujące wyniki.no chyba że ktoś planuje zawodowy wygląd i starty w zawodach ale pawell1989 chyba nie o to pytał.

pozdrawiam





Zmieniony przez - sowini w dniu 2011-01-14 09:12:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
No ale podaj argumenty dlaczego białko nie od początku?
Mój argument:
białko od początku, bo po treningu trzeba szybko dostarczyć białka szybkowchłanialnego czyli nie z jedzenia i odżywka się tu sprawdzi, do tego rodzynki lub banan (który uzupełna glikogen wątrobowy, no ale od biedy moze byc)


Czy moglibyście mi polecić dietę, jakieś odżywki, a co najważniejsze ćwiczenia, aby przybrać na masie kilkanaście kilogramów w możliwie jak najkrótszym czasie?

najważniejsze nie cwiczenia, a dieta

1. Dodatni bilans kaloryczny, dzial odzywianie. Dziennik posiłków sciagnij.
2. Nie uzupełniłeś żadnej ankiety także nawet nie wiem czy coś cwiczyles.
Jak zaczynasz to ACT, potem FBW rózne odmiany.
3. Białko bezpośrednio po treningu wraz z węglowodanami (tu mogą być z owocu) w stosunku 3:1 (dla węgli) np. 30g białka i 90g węgli z banana- orientacyjne wartosci, jako przykład, wszystko bedzie zalezec od bilansu kalorycznego
Do tego witaminy np. olimpa, zma na lepszy sen a dzieki niemu lepsza regeneracje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
I tak powinieneś zacząć od razu jak chcesz komuś pomóc radą

co do twojego pytanie i naszej wymiany zdań która powiedzmy jest tłem tego tematu odpowiem tak-
pawell1989 waży 65kg co w jego przypadku daje zapotrzebowanie na białko około 130gr na dobę.to niewielka ilość i dość łatwo dostarczyć ją wraz z pożywieniem a jako że jest na początku tej zabawy jest to okazja do nauki żywienia i wyrabiania sobie dobrych nawyków.Z czasem gdy jego zapotrzebowanie wzrośnie wraz z wagą i intensywnością ćwiczeń doda jakąś odżywkę ale nie jest to koniecznością.
moja propozycje po treningowe;
1-kostka twarogu chudego z naturalnym jogurtem,miodem i rodzynkami + pieczywo pszenne.
2-jajecznica z 3jaj z cebulą i tuńczykiem + bułka lub dwie z białej mąki
to zdecydowanie wystarczy ;)

przyrządza się to bardzo szybko i choć nie jest to na poziomie wchłanialności WPI lub nawet WPC to na pewno zdąży odżywić mięśnie

myślę że jeżeli Paweł nadal jeszcze jest zainteresowany rozbudowywanie muskulatury z pewnością wyciągnie coś dla siebie z naszej krótkiej wymiany poglądów.

to tyle od mnie.pozdrawiam - sowini




Zmieniony przez - sowini w dniu 2011-01-14 23:21:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
Rozumiem Twój tok myślenia, jak najbardziej.
Jest logiczny i rozsądny.

Ale w posiłku po treningowym raczej nie twaróg (kazeina) a np. kurczak.
Twaróg na noc może sobie zostawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
zgadza się.
pierś z kury lub indyka plus paczka ryżu i jakieś warzywa tylko że trzeba to przygotować nieco wcześniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z ekspanderem - zapraszam

Następny temat

Plan ćwiczeń początkującego

WHEY premium