SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak dobrze zacząć ćwiczyć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 212
Witam wszystkich!
Zacząłem chodzić na siłownię po przerwie 6 letniej czyli jakby od początku. Chcę nabrać siły i mięśni czyli jak rozumiem masy aby być lepiej zbudowany,szerszy większa klatka itp itd.
Jak mam ćwiczyć aby były efekty?
Mam kolegę z którym chodzę na siłownie i on mówi abym ćwiczył tak
Poniedziałek - Klata
4 ćwiczenia, 10 powtórzeń x 4 serie
Środa - Barki,Triceps
Po 3 ćwiczenia na partię i tak samo 10x4
Piątek - Plecy,Biceps
Po 3 ćwiczenia na partię 10x4

Tak robiłem przez 2 tyg teraz np na ławce prostej robię serię po 50kg 10x4 ma skośnej 40 kg 10x4 itd z każdym ćwiczeniem bo on mówi że tylko wtedy będą efekty szybko i porządnie a nie bawić się w jakieś FBW co mi nic nie da jeśli chodzi o siłe i budowę ciała taka na 'wygląd'.

Dlatego was pytam jak mam najlepiej robić? jak tak źle to może wy coś mi zaproponujcie jak 3 razy w tygodniu widać aby były efekty.Wytłumaczcie jak krowie na rowie :)

Kumpel niby coś tam się zna,zbudowany jest i serię tak robi jak mi każe ale na 140kg,on chodzi już dłuugo i od początku tak ćwiczy jak mi mówi.

W bicepsie mam 38cm
Klatak 103cm

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 82

Wzrost: 180

Cel treningowy: Siła,Masa ( być lepiej zbudowanym)

Staż treningowy na słowni: 2 tyg po przerwie 6 lat

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia

Dieta: Staram sie stosować białkową itd

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
a nie bawić się w jakieś FBW co mi nic nie da jeśli chodzi o siłe i budowę ciała taka na 'wygląd'.



A i pozdrów swojego kolege który ci nie dał połowy ciała w planie - nóg.

FBW to najlepsze wyjście dla ciebie, jeden zestaw, oparty o same złożone ćwicznia.





Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-25 15:44:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 212
Nogi i brzuch pomiędzy ćwiczę po jednym ćwiczeniu. Nie znam się dlatego pytam.CO jest złe w tym jak ćwiczyłem? za dużo powtórzeń itp itd Czy na FBW będą lepsze skutki niż na takim jak on mi mówi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
ogólnie zasady sa takie że zaczyna się od fbw.trening ogólnorozwojowy.podstawowe ćwiczenia złożone oczywiscie uwzglednione nogi w planie, do tego micha i masa bedzie szła.

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak diety przypilnujesz to efekty będą.

Zrób FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 457
I na początek to nie musisz walić az tylu serii , na większe np-klatka z 9-10serii a np.biceps triceps 6-7 serii i staraj się robić te ćwiczenia dokładnie i dobra micha to podstawa zeby rosnąć trening to połowa sukcesu.Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 212
A dlaczego nie ćwiczyć bicepsu i tricepsu?
jak już myślałem że w każdy dzień treningu , każdą partię ciała np 10 raz powtórzeń z dużym ciężarem
np
biceps - hantelki
triceps - sztanaga do czoła
klatka - ławka prosta
itd itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 212
czytałem to nie raz :) ale dlaczego jest źle ćwiczyć każdą partię w dzień treningu jak pisałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy do oceny i zmian

Następny temat

PYTANIE

WHEY premium