SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak i co ćwiczyć żeby dobrze zacząć? ;-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1993

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
Hello.

Kupiłem sobie ławeczkę, mam drążek, niedługo dojdzie mały gryf na hantle. Mam 18 lat, ważę ok. 78KG, 183 cm wzrostu.
Przez rok nie robienia NICZEGO troszkę zarosłem na oponce i pojawiły się cycki Chciałbym to zlikwidować.
Obecnie biceps około 33cm, nigdy nie ćwiczony praktycznie. Udo 57cm, łydka 38 (). Pas 86cm, klata 97cm. Nadgarstek - 18cm
Nie wiedziałem co mierzyć, to zmierzyłem wszystko Mam nadzieję, że dobrze pomierzyłem.


W zasadzie nigdy nic nie trenowałem, jeśli chodzi o treningi siłowe. Grałem w koszykówkę, po rocznej przerwie mam zamiar wrócić od listopada, więc przydałoby się trochę polepszyć formę.
Diety nie mam - jem... wszystko?
Alkoholu od miesiąca nie piję i mam zamiar mocno ograniczać.

Obecnie robię sobie rekreacyjnie 15x40KG w 5ciu seriach, nie wiem po co, ale robię

Na sile mi jakoś specjalnie nie zależy, nie narzekam - chcę spalić wanćla i wyrzeźbić klatkę+bica.

Jem...
Rano płatki z mlekiem + jakiś jogurt.
Obiad - ziemniaki, schabowy i surówka (dziwne, co? )
Kolacja... - jeśli nie ma mamy to płatki lub tosty, jeśli jest mama to jakieś kanapki...

Czyli dieta pana zdzicha.
Jak mam jeść, żeby się nie męczyć jakimiś mega stresujacymi dietami, a jednocześnie trochę pomóc w ćwiczeniach i rzeźbieniu?

Pomóżcie chłopaki...

Pzdr i dzięki.


edit: Czy da mi to jakieś efekty i czy nie zaszkodzi, jeśli będę, dajmy na to, 3x w tygodniu biegał (40min truchtem, biegałem kiedyś) - np. wtorek, czwartek, sobota; i 3x w tygodniu leciał na ławeczce: pon, śr, pt ?



Zmieniony przez - matmich w dniu 2009-07-07 21:11:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
Na poczatek poczytaj troszkę, by wiedziec "w czym szum"

TRENING:

ĆWICZENIA I ZASADY TRENINGOWE: [http://www.kulturystyka.pl/atlas/] 

JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY PORADNIK KROK PO KROKU NA KAŻDYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA:

[https://www.sfd.pl/temat214525/] 


PIERWSZY TRENING: Trening ACT [https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening] 

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
http://peb.pl/kulturystyka/21349-ektomorfik-endomorfik-mezomorfik.html ------- poczytaj do której grupy należysz i tam masz wyjaśnione jak powinieneś trenować
Co do diety to nie ten dział. Aeroby jak najbardziej wskazane- poszukaj na forum pod hasłem "aeroby" i na google.pl i dowiedz się jak powinny wyglądać i ogólnie co i jak. Na początek powinieneś spalić trochę tłuszczu dla tego ujemny bilans kaloryczny siłka + aeroby potem zacznij masować zmień dietę wrzuć więcej kalorii chociaż nie powinieneś przesadzać na pewno jesteś endomorfikiem dla tego nie trudno ci o tłuszczyk więc ostrożnie z węglowodanami. Ogólnie proponuję poczytać na forum. W dziale odchudzanie możesz poczytać jak powinno to wyglądać , w dziale dieta dowiedz się jak powinna wyglądać dieta dla ciebie i powinno być ok. Później atlas ćwiczeń i plan i jazda.
Wszystko co potrzebujesz jest na forum gotowe musisz tylko poszukać.

pozdrawiam.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
Dzięki za odpowiedź.
Tutaj drobne fotki - może pomogą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
endomorfik na pewno :)
Więc poczytaj jak ma wyglądać trening. Na razie zacznij taki lekki żeby się zaaklimatyzować potem ułóż plan i zacznij trenować pamiętaj o diecie.
I!!-- jak czegoś potrzebujesz to użyj wyszukiwarki internetowej albo na forum.
pozdro.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
https://www.sfd.pl/Endomorfik_-_plan_dietetyczny,_treningowy_oraz_suplementacja-t318594.html
Czy jak zastosuję się do tej diety to będzie ok ?
Tylko... Coś mało tego jedzenia
Nie pociągnę 7 godzin w szkole na samych brokułach W szkole wcinam przeważnie z 5 kanapek, ze 2 jabłka i 2 jogurty

Oraz - suplementy...
Mam robić masę jeszcze ? Czy nie zamasuję się na śmierć (opona, cycuchy ) jadąc na jakichś wspomagaczach (te proteinowe drinki) i dość lajtowo ćwicząc na ławeczce i robiąc brzuszki ? Może lepiej próbować bez tego?
Może na fotach tego nie widać, ale jednak brzuch i cycki wystają z 7cm bardziej niż uda na przykład.

Zmieniony przez - matmich w dniu 2009-07-07 22:24:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
1) przeczytałeś to co ci wysłałem??
2) wszedłeś do linku który ci podałem??
3) przeczytałeś to co tam pisze?
4) zrozumiałeś przekaz??
5) wyciągnąłeś wnioski??

Teraz czekam na odpowiedzi.

pozdro

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
Owszem - przeczytałem.
To co mi się w tym nie podoba, to to że opisywany jest tam trening dla początkującego kulturysty, a nie dla kogoś kto chce tylko trochę podkreślić mięśnie i spalić brzuch Takie przynajmniej odniosłem wrażenie.

Do diety się dostosuję, bo czytam i widzę, że jest b.ważna w tym typie budowy.
Widzę także, że muszę ćwiczyć dużą ilością serii i powtórzeń.

2 dni pod rząd ławeczka 10 serii po 10 powtórzeń z małymi przerwami (dam radę z 30KG na sztandze + sztanga, więcej chyba na razie nie) + brzuszki i drążek kiedy tylko mam czas - poczytałem o ćwiczeniach na drążku.
Trzeci dzień bieganie 40 minut, trucht.
+ rower do szkoły, około 20 minut.

Ćwicząc tylko ławkę, brzuszki i drążek nie zrobie sobie krzywdy, typu nierówno wykształcone mięśnie = wada postawy, itp?




Zmieniony przez - matmich w dniu 2009-07-07 22:43:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Choć byś to jak nazwał to uświadom sobie że trenujesz ciężarami a jest to żelazny sport dla tego ogólnie określa się nas amatorów jako początkujących kulturystów bo kulturystyka polega na zdobywaniu mięśni i siły. Jak chcesz podkreślić mięśnie to masz na myśli wyrzeźbić ciało czy zdobyć trochę ciała?? jak chcesz się podrzeźbić to najpierw musisz mieć co rzeźbić

Dieta jest ważna przy każdym typie budowy, jest także ważna jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy-- dieta powinna być przestrzegana przez całe życie-- głównie chodzi o zdrowe odżywianie.

Jak trenujesz to trenuj całe ciało-- na razie możesz trenować tym co masz + trening domatora -- wejdź do działu "trening w warunkach domowych" Mawashi podał przykładowe ćwiczenia które są dobre na twoim etapie. Postaraj się o nowe obciążenie jeśli będziesz mieć możliwość choćby po trochę dokupować i będzie git.

Co do ostatniego pytania-- to wszystko zależy od poprawnej techniki-- jak będziesz się bujał podczas ćwiczeń, wykonywał je niedbale i kręcąc się, zakładając zbyt duży ciężar, kombinując przy wyciskaniu pomagając sobie w jakiś głupi sposób to nabawisz się krzywizny albo dysproporcji. Najlepiej to wejść do atlasu http://www.kulturystyka.pl/atlas/ i poczytać jak wykonywać ćwiczenia. Ale tam nie ma zbyt wiele szczegółowych informacji. Radze przeszukać forum i poczytać-- jest wiele tematów gdzie są szczegółowo opisane ćwiczenia. Jakie ludzie popełniają błędy, czego unikać, jak poprawnie wykonywać-- wszystko jest łądnie opisane.

Mapa działu "trening dla zaawansowanych" tam jest spis tematów

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
Napracował sie zaskron, wiec sog mu sie należy :)
Zamiast aerobów może interwały?

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase OCENA

Następny temat

Trening na atlasie

WHEY premium