SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK ZROBIĆ PIERWSZE PODCIĄGNIĘCIE?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Trzeba więc czasu i cierpliwości a efekty na pewno przyjdą. Zastosuj się do wyżej wymienionych zaleceń i bez wątpienia będzie dobrze. Trzeba trochę cierpliwości.

W tym momencie słabe masz całe ciało. Jak widać również chwyt, który je wytrzymuje. Aby go wzmocnić możesz dodać zwis na drążku nachwytem, mniej więcej na szerokości barków. Osoby o dość dobrym chwycie i silnym przedramieniu wytrzymują bez problemu ponad 90 sekund. Na początek możesz wprowadzić na koniec treningu trzy serie po 30 sekund zwisu. Wraz z progresem zwiększać stopniowo czas.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
Robię negatywy nachwytem, łokcie kieruje do boku, nie do ciała, szeroki chwyt, ale nie czuję pleców, nie czuję najszerszego grzbietu tylko czuje biceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Odczucia co najmniej dziwne bo przy nachwycie na pewno ten biceps pracuje ale nie powinien być odczuwalny.
W jakiej kolejności wykonujesz ćwiczenia na grzbiet i jak wygląda cały układ planu bo może być tak, że gdzieś w tym zakresie jest błąd. Dlatego musisz rozpisać wszystko co i jak wygląda w praktyce.
Może być tak, że przed tym podciąganie w jakiś sposób trenujesz ten biceps i on daje znać o sobie jako pierwszy bo jest już wstępnie zmęczony, albo po prostu jest najsłabszy w całym ruchu podciągania i musi się wzmocnić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
Dopiero dzisiaj bolą mnie najszersze grzbietu. Pomyliłem się. Mniej czuje biceps ale bardziej czuje przedramię (bliżej łokcia). Ogólnie to mam przeprost łokci i po podciągnięciach nie mam tak jakby tego przeprost bo bardziej nie mogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
I czy możliwe że jeden mięsień najszerszy czuje bardziej niż drugi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
Moim jedynym ćwiczenie na grzbiet bez sprzętu to podciąganie. Nie znam innych ćwiczeń z własną masą ciała. Mam jeszcze do dyspozycji hantle 2x20 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
I jeszcze jedno. Czu podciągnięcia poszerzą klatkę? Bo jestem chudy i ta klatka jest do przodu wysunięta, a chciałbym ją poszerzyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
1. Jak najbardziej możliwe jest to, że daną partię mięśniową po jednej stronie ciała czujesz/masz silniejszą od tej drugiej. Dlatego też możesz nieświadomie bardziej nią pracować w tekście danego ćwiczenia.
2. Zapraszam do zapoznania się z działem trening w domu: https://www.sfd.pl/Trening_w_domu-f308.html
3. W jakim sensie poszerzą klatkę piersiową? Jeżeli masz na myśli anatomiczna wielkość kośćca to nie ma takiej możliwości. Jeżeli jednak powiek hiszysz mięsień najszerszy, to obwód w klatce wzrośnie, ponieważ miarą krawiecką mierzysz wokół pleców i klatki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
Robię te negatywy i w momencie opuszczania czuje lewy mięsień najszerszy grzbietu. Prawego wgl nie czuję. Po prawej stronie to czuję moje przedramię mocno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 474
Tutaj są zdjęcia jak wygląda mój negatyw. Tak jak mówię, czuję mocno lewy motyl, a prawego nie czuje wgl. Nawet po podciągnięciach jak napnę mięśnie to czuję właśnie tylko ten lewy motyl.




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niespodzianka dla Starego

Następny temat

Poprawa techniki ćwiczeń

WHEY premium