SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK CWICZYC NA GUMACH???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
cześć, witam was.
Tak się akurat składa, że jestem również z wykształcenia trenerem judo. Mam również niezłe doświadczenie zawodnicze. chętnie udzieę kilku wskazówek. Zastanawiam się tylko czy wytrzyma ten już słynny kaloryfer? Ale do rzeczy: Cwiczenia na gumach tzw. uchi-komi, można wykonywać w bardzo szerokim spektrum działania. W tej informacji opiszę tylko podstawowe założenia o których należy pamiętać podczas wykonywania ćwiczeń. Po pierwsze: rozpoczęcie ćwiczeń na gumach mogą zacząć ci zawodnicy, którzy opanowali w sposób zadowalający technikę, którą chcą doskonalić. Założenie jest takie, gumy należy zaczepić w taki sposób, żeby trzymanie za nie imitowało uchwyt (kumikata) przeciwnika. Trzymając za gumy należy wykonać dokładnie wszystkie czynności, żeby skutecznie wykonać rzyt. Czyli: Kuzushi-tsukuri i kake. To znaczy wychylenie wejście i rzut. W sposób odpowiedni muszą zapracować ręce następnie całe cialo. Jeżeli wejście będzie poprawne pozatym, że gumy się rozciągną poczujemy opór i nic się nie wydarzy. Jeżeli wykonamy coś źle, najprawdopodobniej stracimy równowagę. To będzie sygnał, że powinniśmy najpierw poprawić technikę, a dopiero później doskonalić ją na gumach. proponuję najpierw wykonać ten test a dopiero później będziemy doskonalić na gumach. Proszę o pytania. Chętnie na wszystkie odpowiem. W następnej kolejności opiszę metody treningowe na gumach. Acha, Gumy do uchi - komi można kupić w Firmię Sport-Serwach. Ich adresŁ www.sport-serwach.com 
Pozdrawiam

ustąp a zwyciężysz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
www.wrestling.com.pl artykuły dodatkowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
"Zastanawiam się tylko czy wytrzyma ten już słynny kaloryfer?"

Swiete słowa, drgania beda sie przenosic na rury doprowadzajace ciepłą wode do kaloryfera a te z kolei beda niszczyc strukture sciany, juz to przerabialem na silowni gdzie chodze i po kilku seriach zaczalem montowac liny do stalowych drzwi. Mozesz sobie wkrecic w sciane tzw hak hustawkowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8969
nie tylko technike na gumach mozna cwiczyć. Jak zauważyłam nikt nie powiedział jak trzymać takie gumy, a nie kazdy wie. Jeżeli robisz wejścia do rzutów to:
-ręką ,którą normalnie łapiesz rękaw powineneś chwycić gumę z góry
-ręką,którą kołnierz łapiesz takżeby koniec gumy sterczał do góry
-no i robisz sobie wejścia na techniki obrotowe

Można też cwiczyć inaczej, np. samo wychylenie każdą ręką odzielnie:
-uchwyt analogicznie jak do wejść
-nogi stoją w miejscu a rączkami pracujesz
-jak wychylenie za kołnierz, obracasz sie pupskiem do kaloryfera i naciągasz tą ręką z tyłu do przodu
-jak za rękaw to mozesz stanąc bardziej bokiem niż przodem i ciągniesz(łokieć do góry, i aż do wyprostu ręki)
m

Można jeszcze poprostu ćwiczyć mięsnie,np.:
1.chwytasz za oba końce, tak jak za rękawy, naciągasz gumę, ręce zgięte w łokciach pod kontem prostym i trzymasz
2.znowu za obydwa końce, stoisz przodem, i ciągniesz rękoma z dołu do góry,ruch taki jakbyś otwierał wielgachną gazetę
3.to samo tyłem, tylko wtedy uchwyty jak za kołnierz

Jeżeli możesz gume zdemontować z kaloryfera, to mozesz sobie na niej stanąć, złapać za końce i na bareczki cwićzyć, ciągnąć gume bokami w górę nad głową, albo na tricepsik, podobnie tylko że ruch zaczynasz z za głowy i prostujesz

Jak coś mi sie jeszcze przypomni to napisze, mam nadzieje że jak narazie wystarczy

Dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
i co ja tu robię...?
Isia, szkda, ze sie rzadko udzielasz - chętnie zrzekłbym się bolda na twoją korzysć. i ze drugi sog nie wejdzie tez szkoda.

odnosnie ćwiczenia samego kuzushi - należy robic je z biodra, tzn nie samą ręką, a gwałtownie wyrzucając biodro w tył. i warto tak dobrać gumę, zeby wychylenia nie dało się zrobić z samej ręki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8969
Isia się rzadko udziela, bo dużo tematów ją nie intersuje. Tu jest okropnie mało o judo , więcej o reszcie a ja się na reszcie nie znam , zresztą na judo za bardzo tez nie. 4 lata to nie jest szmat czasu. przepraszam że nie na temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a co ja mam mówić? w pewnym okresie, m.in. gdy wylali Borutę, byłem jedynym judoką w tym dziale. a PITTT jedynym brazylijczykiem. i koniec, wiecej nikt tu zbyt często nie zaglądał. z perspektywy tych paru miesięcy mam prawo myslec, ze udało się nam, nowej załodze grapplu, troszkę zmienić. ludzie znów tu piszą. znów cos się dzieje.
Isia, żeby tu się coś działo, trzeba pisac, udzielac się. dzieki temu w dziale jest coraz wiecej ciekawych rzeczy. a że mało o judo? pisz, to będzie więcej. każdy pisze o tym co mu bliskie.
dalej, przekrojowośc działow na sfd to ogronna zaleta. nie zamykamy się w swoich działach stylowych, jak u konkurencji, wymieniamy doświadczenia, uczymy się szacunku i tolerancji (no, prawie wszyscy). i o to chodzi!

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-02-17 22:53:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8969
Tolerować to ja toleruje, tylko nietolerancji nie toleruje.
A pisać bez narzuconego tematu- nie umiem. Jestem tylko zwykłą szarą licealistką a dziennikarzem nie będę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ile metrów powinna mieć guma do "domowego użytku"?

myślę o przyczepieniu sznurka z pętlą na końcu do ściany/kaloryfera :)
i do owej pęttli przymocować (albo przeciągnąć przez nią) gumę..

widzę że typowych uchwytów nie polecacie.. wystarczy węzeł..

to nie spam!! tylko ciąg dalszy tematu..
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
to spam, bo linka dałem ci nie po to, żebyś odświeżał bez sensu, tylko zebyś się zapoznał z tematem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie o rozciaganie!!!!!!!!!!

Następny temat

MAM PROBLEM :/

WHEY premium