SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Indeks Glikemiczny - o czym tak naprawdę świadczy?

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Przejdź na CKD to zaczną smakować na ładowaniach

Nie no, jabłko ma niski IG, ryż basmati jest smaczny też

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Płatki Owsiane tylko zmielone z białkiem, a Kasza Gryczana - Mniam, Mniam z Piersią i troszkę sosu Barbecue - Pitarda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
Ja też jem płatki zmielone z białkiem ale z tego co wiem tracą one niestety na indeksie,ale są zazwyczaj z rana i to mniej istotne bo i tak góra za 2 godziny jestem mega głodny

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
jak dacie po sogu napisze wam co to indeks insulinowy.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Właśnie widziałem gdzieś Koniu że pisałeś żeby olać lndeks glikemiczny a stosować się do insulinowego i tak jakoś mi twoje posty w pamięc zapadają

Chyba, że coś przekręcam to przepraszam


Pzdro

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-06-18 13:38:15

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-06-18 13:38:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10507
Zmielenie płatków w żaden sposób nie przyczynia się do zmniejszenia bądź zwiększenia indeksu glikemicznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Trochę się przyczyni do formy węglowodanów mniej złożonych bo organizm będzie miał o wiele mniej roboty z przerobieniem ich niż jeżeli w całości.
Jak i ile , tylko testy mogły by to pokazać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
"Trochę się przyczyni do formy węglowodanów mniej złożonych bo organizm będzie miał o wiele mniej roboty z przerobieniem ich niż jeżeli w całości. "


czyli wychodzi na to, ze gryźć tez nie powinniśmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Nie wiem co w tym jest takiego dziwnego, zmielenie na pył bardzo ułatwia trawienie.

a co do gryzienia, taka ciekawostka

ślinę surowiczą - produkowaną przez gruczoły zbudowane głównie z komórek surowiczych (np. ślinianki przyuszne i gruczoły Ebnera) - zawierającą enzym amylazę ślinową (dawniej zwaną ptialiną) rozpoczynający trawienie skrobi; produkowana głównie przez ślinianki przyuszne (z wyjątkiem mięsożernych)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Matellka Trec Team
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 191 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 560
Indeks Glikemiczny (GI)należy zawsze rozpatrywać razem z Ładunkiem Glikemicznym (GL), który informuje nas o stężeniu przyswajalnych węglowodanów w produkcie.
Indek Insulinowy (II)to całkiem odrębna rzecz, mówiąca o wielkości wyrzutu insuliny po spożyciu porcji określonego pokarmu. Pod katem II przebadano około35 produktów. I co okazało się? Otóż np. jogurt, który ma umiarkowany GI, ma niezwykle wysoki II!!!Co dowodzi, że nie można przesadzać z tym produktem w diecie. Potwierdza to reakcja organizmu po spożyciu jogurtu - robi się nam błogo - to świadczy, że szybko skoczył cukier, który pociągnął za sobą sekrecję dużej dawki insuliny, która, jeżeli jest jej za dużo, może prowadzić do stanu niedocukrzenia. Błędne koło.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawkowanie N2+cm3+Hard mass

Następny temat

pomocy w suplementacji!

WHEY premium