SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hard Training Every Day v 3.0- modyfikacja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Progresja cały czas w ramach serii zasadniczych i w rampie. Później robisz na tyle duże skoki, że serie zasadnicze szybko się zaczną.

np. lekko z wyższego poziomu zaczynasz rampę (ja np. MC od 150 kg), skoki po 20 kg, pod koniec po 15 kg i regresja.

A swoją drogą progresja 2-2,5 kg w ostatniej serii roboczej.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Może głupie pytania, ale wolę je zadać:

Dla ćwiczenia- WL z zatrzymaniem 3-bojowe z zatrzymaniem CIĘŻKO 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń); RAMPA + 2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.


Zakładamy, że seria docelowa to 120x5:

Rozgrzewka1 40x5, Rozgrzewka2 70x5, Zasadnicza 1 100x5, Zasadnicza 2 110x5, Zasadnicza 3 docelowa 120x5, Zasadnicza 4 regres 110x5, Zasadnicza 5 regres 100x5

1.Czy taki schemat jest w porządku? Mniej regresu, więcej serii przed docelową?
2. Jak z powtórzeniami na regresie? Taki sam przedział?
3. Zwiększam tylko na docelowej? Tzn jeśli mi się docelowa przesunie o 30 kg, to oczywiście zmieniam cały schemat, ale nie ma sensu dodawać +2,5 kg do każdej serii w każdym tygodniu?
4. Oczywiście deloading w granicach 10-15 %, jeżeli chciałbym zrobić krótki 9-12 tygodniowy cykl na siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Rzuciłem okiem do kalkulatora, który zrobiłeś na BF i sam sobie odpowiedziałem na moje pytania.
1 seria na regresie na technicznego maksa, zwiększam co tydzień wszędzie.

Schemat serii powinien wyglądać następująco:

Rozgrzewkowe, duże przeskoki
40x5
70x5

Zasadnicze, małe przeskoki
90x5
100x5
110x2-3
120x5
110xmax
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 336
według mnie cwiczenie nog,obreczy barkowej i pleow czyli grup miesniowych ktore wchodza w sklad miesni aktywowanych podczas rwan i podtzutow i przysiadow oraz martwego ciagu mija sie z celem bo prowadzi do przetrenowania.ale to oje zdanie-zrobisz jak bedziesz chcial.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Czyli można ćwiczyć tylko klatkę piersiową, biceps i triceps na maszynach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
sobolwar

Najpierw dowiedz się o co w tym chodzi, wypełnij profil, potem zabieraj głos.

Do przetrenowania może prowadzić nawet jedno-dwa ćwiczenia w zbyt dużej objętości i częstotliwości.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-10-22 10:52:45

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Odświeżam, bo tym razem mam pytanie, z którym sam sobie nie poradzę.

Moja sytuacja jest dość nietypowa- nigdy wcześnie nie robiłem wyciskania szerokiego i na ostatniej sesji treningowej sprawdziłem maksy dla tego ćwiczenia.
WL z zatrzymaniem wąsko (17.10.11)- 110x5
i
WL z zatrzymaniem szeroko (21.10.11)- 110x3,5- trochę za szybka asekuracja, także nie wiem czy w moim zasięgu było 4 powtórzenie.

W planie teoretycznie na wąskie wyciskanie powinno być 20% mniej niż na szerokie. Czy mogę zacząć wąskie i szerokie z takim samym obciążeniem, licząc na to, że szerokie- jako nowe ćwiczenie- pójdzie mi szybciej, zwłaszcza, że ćwiczone będzie 2x w tygodniu (lekko/ciężko)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
I źle. Nie powinieneś sprawdzać maksów!

Tylko zacząć tak, aby było lekko i dokładać X miesięcy.

Niemożliwe jest, że wąsko ciśniesz więcej niż szeroko. Gdzieś musisz robić poważne błędy techniczne.

Zacznij szeroko z niższego poziomu i już.

Już robisz źle, bo powinieneś być w stanie wyciągać 110 x 8 powt. Skoro robisz 3,5 powt - zejdź na 95-100 kg.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-10-29 11:32:52

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie, nie- ja sprawdziłem maksy na ostatniej sesji poprzedniego cyklu treningowego. Teraz mam tydzień roztrenowania, a nowy plan (hted) zacznę dopiero w ten poniedziałek.
To, że ma być cofka w ciężarze, jest oczywiste.


Tak jak mówiłem: pierwszy raz w życiu robiłem wyciskanie szerokie, do tej pory było tylko wąskie, także technika na pewno jest daleka od doskonałości.

Miałem akurat zamiar zjechać do 100 z wyciskaniem, także nie ma problemu. Zobaczę jak będzie szła progresja. Skoro na redukcji dołożyłem do wiosła 20 kg (tez w miarę nowe ćwiczenie), to tu też powinno szybko pójść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Mam pytanie:
Maksymalną ilość powtórzeń daję tylko na serii z rampą. (Oczywiście bez upadku mięśniowego czy powtórzeń wymuszonych, bo nie wyrobię z regeneracją).
Czy muszę się ściśle trzymać ilości powtórzeń w serii docelowej?
W rampie nic nie zmieniam, chodzi mi tylko o serię przed regresem.

Jeżeli w ostatniej serii mam zakres 2-5p, a czuję, że mógłbym zrobić 7-8, to mogę zrobić 6 zostawiając sobie tym samym zapas, czy lepsze będzie ścisłe trzymanie się ilości powtórzeń?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

plan do oceny i weryfikacji

WHEY premium