Szacuny
2
Napisanych postów
225
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
1047
Trzeba uważać na to co pokazują w programach telewizyjnych o "kung fu". Kiedyś na jednym kanale przeżyłem zdziwienie, gdy "ekspert" stylu tygrysa w jednym programie w następnym był już "ekspertem" muay thai :) - to taka uwaga. Co do tego co piszesz, hmm to mogłoby pasować do stylu Hark Fu Moon (czarny tygrys) z przekazu Wong Cheung`a. Ćwiczyło się u niego na 9-ramiennych stalowo-cementowo-drewnianych manekinach do stylu czarnego tygrysa, a także na manekinach do form "108 kwiatów śliwy". Strój nie jest żadną wskazówką, te wszystkie stroje w chińskich sztukach walki to raczej nowy trend.
Jezi nie wiem czy cię dobrze rozumiem, ale podczas walki zawsze dostaniesz po mordzie, zresztą nie widzę innego sposobu niż podczas wymiany stosować te wszystkie metody o wykorzystywaniu siły przeciwnika czy jakieś techniki kończące... Samo się przecież nie zrobi.
Zmieniony przez - wutansheta w dniu 2012-01-25 10:25:44
Szacuny
11182
Napisanych postów
51935
Wiek
32 lat
Na forum
25 lat
Przeczytanych tematów
57816
cho le fut to nie było wymienili jaks inna nazwe stylu facet był napakowany bardzo dobrze rozciagniety i naparzał w ten manekin ,że az sie wszytko częsło później pokazywali jak utwardzał reke na jakaims woreczku z piaskiem chyba
na koncu programu pokazywali styl w którym cwiczyli w kimonach jak do karate w tym programie było tez o wing chun
Szacuny
31
Napisanych postów
1358
Wiek
38 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
22408
Wutashenta poprostu tak sobie myślałem że założenia tego stylu i wielu tradycyjnych miały na celu naukę obrony i potem wejście z szybkim kontraatakiem. Np.poprzez różne przechwyty.Wiele styli kf ma podobne techniki.Raczej o dostaniu buły na twarz a potem próbowanie techniki nie ma raczej mowy.Jeden strzał i może być po zawodach.Wymiana ciosów jest ryzykowna.Wtedy wychodzi kto ma bardziej obitego ryja ten dłużej ustoi na nogach.
Szacuny
2
Napisanych postów
225
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
1047
Wiesz, nie powiem jak to wygląda we wszystkich tradycyjnych, bo nei znam założeń wszystkich stylów. W zasadzie i o HG nie posiadam jakiejś większej wiedzy. To co piszesz, że obrona potem szybki kontratak to na pewno część strategii większości systemów, nie tylko HG. Z drugiej strony najlepszą obroną jest atak, a raczej taktyka ciągłego ataku i z takiego założenia wychodzi się w stylach opartych na tygrysie, ale nie tylko. Po to są właśnie te "przechwyty" i złapania, aby rozbijać obronę przeciwnika. Nie trzeba czekać na atak i dopiero potem stosować, można od razu wyjść naprzeciw (co jest nawet lepsze wyjście bo nie dajesz szansy przeciwnikowi na rozwinięcie się).
Szacuny
9
Napisanych postów
1921
Wiek
49 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
14221
Jedna uwaga. Wszystkie tradycyjne manekiny są całkowicie, lub prawie całkowicie drewniane, bez gwoździ, śrub, wszystko na klinach drewnianych itp. Większość jest też bardzo prostej budowy. Jest to spowodowane tym, że po pierwsze drewno jest bardziej odpowiednim materiałem, po drugie sto czy dwieście lat temu, dla metalu jak ktoś miał, to miał lepsze przeznaczenie, i po ostatnie wielu ekspertów różnych styli mimo mistrzostwa w SW raczej nie było ludźmi majętnymi.
Do dzisiaj wiekszosć prawdziwych starych mistrzów jest bardzo skromnych, są minimalistami, jeśli chodzi o miejsce ćwiczeń, czy przyrządy, część ćwiczy wprost na rosnących drzewach w parku czy podwórku.
Wszelkie "modernizacje", metale, beton to raczej "nowoczesność" niż tradycja danego stylu ;)
Szacuny
0
Napisanych postów
9
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
89
Witam!
Mam takie pytanie zwiazane z hung gar mianowicie czy moglibyscie mi powiedziec czy Akademia tradycyjnego hung gar kung fu w Warszawie w której naucza Marcin Jóźwiak czy to jest dobra szkola i wasze opinie o tej szkole moze ktos tam trenuje lub terenował?
Z góry dzięki za odpowiedz ;)
Zmieniony przez - X-man w dniu 2012-03-28 15:00:48
Szacuny
2
Napisanych postów
225
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
1047
Ciężko powiedzieć co definiujesz przez jako "dobrą szkołę". Dla każdego będzie to co innego. Dla mnie osobiście dobra szkoła to solidny trening kondycyjny/wytrzymałościowy, szlifowanie techniki, trening na sprzęcie, walki zadaniowe i walki swobodne. Czy tam tak jest? Musisz się przejść i zobaczyć.
Z tego co można zobaczyć na tym filmiku jest wszystko co wymieniłem poza wolną walką. Na końcu tylko robią jakąś zadaniówkę z nogami, a trochę wcześniej zadaniówka na neutralizację rąk przeciwnika (możliwe, że nie chcą umieszczać swoich wolnych walk w necie)
Zmieniony przez - wutansheta w dniu 2012-03-28 15:41:41