SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wu Shu Hung Gar czy Taekwondo ITF

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 dni Na forum 33 dni Przeczytanych tematów 30
Witam!
Jestem początkującym sportowcem sztuk walki :) Mam 19 lat i jestem szczupły wysoki i szybki. Trenuję od pół roku Taekwondo PFT wzorowane na ITF i mam możliwość trenowania Wu Shu w stylu Hung Gar od września, i tutaj moje stawiam pytanie.
1. Czy warto trenować obie sztuki walki na raz? (Po jednym treningu z każdej w tygodniu)
2. Który styl walki da mi większe szanse w samoobronie na ulicy?

Zaznaczam, że świetnie sobie radzę w Taekwondo ale nie mam dużego pojęcia o stylu Hung Gar , w wakacje treningów nie ma więc nie zobaczę jak to wygląda i stąd moje pytanie :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 151 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 578
nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej sztuki walki ale wg mnie teakwondo duzo lepsze ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 dni Na forum 33 dni Przeczytanych tematów 30
Dzięki :) mi też się podoba :D ale i tak nie mam pojęcia o drugiej :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 975 Napisanych postów 4597 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 126858
1 trening każdego nic Ci nie da, tym bardziej umiejętności samoobrony, no daj spokój :)

To wu shu to byś pochodził kilka sesji i sam sprawdził czy Ci pasuje, spytał trenera mailowo jak wyglądają treningi itd.

Czy nauczyciel jeździł do Chin trenując styl u źródła, u mistrza z bezpośredniej linii przekazu?

Ja bym szedł na tą sekcję gdzie jest więcej jednostek treningowych w tygodniu, 2x ti jest rekreacja z której mało co wyciągniesz.

Kim
3

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 161 Napisanych postów 266 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8826
WąskiAdi
1. Czy warto trenować obie sztuki walki na raz? (Po jednym treningu z każdej w tygodniu)
2. Który styl walki da mi większe szanse w samoobronie na ulicy?

Ad.1. Coraz więcej ludzi ćwiczy w ten właśnie sposób. Żyjemy w czasach MMA i tak właśnie wygląda system szkoleniowy...
Ad. 2. A przed kim chcesz się bronić? Przed pijakiem, kolesiem co chce ci 2 złocisze z wózka wyciągnąć, kolesiem co żyje z okradania ludzi, a może przed sportowcem...?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przed dresem konkretnie, który chodzi na siłownie xd zwykły paradygmat :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Obawiam się, że oba wymienione średnio się na takie potyczki nadają...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A krav maga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Może trochę się rozpiszę, żeby wyklarować temat. Weźmy tą twoją Kravmaga czy np. MMA... To są fajne bardzo kompletne style, ale to skutkuje tym, że mniej czasu poświęcisz na każdy z elementów. Dajmy na to że przez rok możesz wziąć udział w 100 zajęciach. Np. na Boksie poświęcisz na uderzenia rękoma wszystkie 100 treningów. A na Kravmaga przykładowo 10 zajęć, bo jest też inny materiał do przerobienia. Więc jak się domyślasz nieco dłużej zejdzie na Kravmaga, aby wyćwiczyć ręce do porównywalnego poziomu. Są ludzie ćwiczący style bardziej skomplikowane i tacy co ćwiczą mniej skomplikowane. Każdy z nich ma swoją drogę i może odnieść sukces. Nie ma złotego środka...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 975 Napisanych postów 4597 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 126858
WąskiAdi
A krav maga?

A dla dresa będzie ważne czy znokautujesz go ciosem pięści z:
kravki
tk
kung fu?

Nokaut to nokaut, na litość boską.

https://www.sfd.pl/HUNG_GAR_KUEN!!!!-t153346-s3.html - post BinLadena
https://www.sfd.pl/CHOW_GAR_CZY_HUNG_GAR_-t562886.html
https://www.sfd.pl/Lau_Gar_Kuen-t678949.html
https://www.sfd.pl/Kung_Fu_na_ulicy-t153385.html

Przeczytaj, wnioski wyciągnij sam.

Każdy sport walki opanowany na odpowiednim poziomie zapewni Ci jakiś tam poziom wytrenowania i pewności siebie, bez sensu takie skakanie
A MOŻE KRAVKA?
A MOŻE BOKS?
CO LEPSZE?

Tak jakbyś pytał: CO LEPSZE? RENAULT CZY MAZDA?

No to co byś odpowiedział jakby Ciebie zapytali: Renault czy Mazda?
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie znam się na motoryzacji :D i nie ograniczam się do trenowania jedynie na zajęciach, staram się być sumienny w domu i wychodzi mi to raczej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Linkiewicz vs Sexmasterka 22.06.19 fame mma 4

Masa