SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HUNG GAR KUEN!!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
czy Fu Jow, czyli pazury Tygrysa, ma coś wspólnego z HGK?
a na trenngach jest sparring czy tylko technika?


cała idea ciosu kończącego to mi się kojarzy mocno z Shotokanem. tam też założenie żeby znokautować/zabić przeciwnika jednym ciosem. wiązało się to z tym, że karate tradycyjne przygotowywało do walki z samurajem. a samuraj z mieczem nie dawał raczej szansy na nastepny cios.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Forma tygrysa rozwinięta na poziomie zaawansowanym w formie pięciu zwierząt to nie odłączny elemnt Hung Garu natomiast o tym z karate to szczerze mówiąc nie wiedziałem niestety zawiode cie i nie za bardzo cios wykańczający z tego stylu służy do powalenia przeciwnika w pierwszej "fali"..otóż w pojedynku dwóch adeptów załóżmy ze shaolińskiego kung fu i stylu hung gar szybkość walki narzucałby uczeń shaolinu ale do pierwszego zbicia "ciosu" gdy inicjatywe odbiera adept hungar jego seria ciosów to nie kolejne lepkie ręce tylko silne konkretne uderzenie narzucające tempo walki i załóżmy że uczeń shaolinu stara sie za wszelką cene odebrać inicjatywe w tym momencie zadaje pare szybkich ciosów..pierwszy najpewniejszy(żeby przejąć inicjatywe) następny natomiast zostaje przechwycony przez ucznia hungaru i uderzenie "nokaut" zostaje wymierzone w odsłoniete miesjce przeciwnika i jest to koniec walki..wiele takich wypadków odnotowali chińscy kronikarze..oczywiście gdyby klasztor shaolin nie został spalony wiedzielibyśmy więcej jak nie wszystko tak i o shaolińskim stylu jak i hungar kuen.Możliwe ze straszne zamotałem z tym pojedynkiem ale chciałem ci obrazowo przestawić..a i ocja z pierszym ciosem była wykorzystywana ( w hungar kuen) do walki z wieloma przeciwnikami stąd również żmudna praca nad postawą żeby adepta wyuczyć wytrwałości w walce i cios o któym mówimy jest wykańczający nie rozpoczynający chyba że okazja sie nadarzy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
FORMY HUNG GAR KUEN
Ręczne:
KUNG CHI KUEN (GUNG GEE KUEN) - Forma wytwarzania Chi
FOOK FU KUEN (FOK FU KUEN) - Forma Ujarzmiania Tygrysa
Obie te Formy tworzą jeden zestaw KUNG CHI FOOK FU KUEN
FU PAO KUEN - Forma Tygrysa i Lamparta
HUNG HSING KUEN - Forma Pięciu Elementów
FU HOK SEUN YING KUEN - Forma Połączona Tygrysa i Żurawia
- Forma Kombinacji Tygrysa i Żurawia
WU TIK CHEUN - Forma Dłoni Motyla
NG YING KUEN - Forma Pięciu Zwierząt
SAP YING KUEN - Forma Dziesięciu Zwierząt
TID SHIN KUEN - Forma Stalowej Liny
KAO TO KUEN (SAM PA SAO KUEN) - Forma Ośmiu Sposobów Zabijania
MUI FA KUEN - Forma Kwiatu Śliwy
Z bronią:
PA KUA KUAN - Kij Ośmiu Trygramów
PA KUA CHIANG - Lanca Ośmiu Trygramów
WU TIK TOU - Forma Noży Motylich
CHAI MEI KUAN - Forma Małpiego Kija
YU SHAN - Forma Władania Parasolem
GUAN TIN TOU - Forma Ławeczki Tawernianej
TAI BAH - Forma z Trójzębem
FOOK FU TAN BIN - Forma Stalowego Bicza Bin
SHEONG LONG YING YI TOU - Forma Posługiwania się Halabardą Kwan Tao
TI SHIN - Forma Wachlarza
KOU TOK TOU - Forma Obosiecznego Miecza
KOU WAN TOU - Forma Ostrza Dziewięciu Obręczy Rodziny Kou
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
A co do treningów to oczywiscie technika(żmudnie wyćwiczona) i zastosowanie jej w walce a sparingi sa różne od klasycznych czyli zastosowanie nauczonych technik w pojedynku bez żadnych ochraniaczy wiadomo że walka nie ma być brutalna szybka agresywna jest to wyciszony spokojny i opanowny w ruchach sprawdzian tego co sie nauczyliśmy..są cwiczeni uczace wyczucia i przewidywania posunień przeciwnika(zamkniętymi oczami)..sportowe sparingi dal przygotowujących sie do zawodów..techniki z bronią to głownie walka kijem..wszystkie inne tradycyjne bronie(np:ławka karczemne..hehe..)to już tajniki si fu o których mówić nie wolno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
widziałem zabawy z ławeczką. może nie ma co się powoływać ale yuen biao (nie jestem pewien czy tak się pisze jesgo nazwisko) i jackie chan w filmie młody mistrz walczyli przy pomocy ławeczki. jak to filmach z jackie chanem wszystko bylo pełne trików i niepozbawione humoru. ale wim o co Ci chodzi.
a treningi HGK są w jakich miastach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Czyżbym cie zainteresował Kuro??Słuchaj powiedz mi w jakmi mieśćie mieszkasz a ja sie dowiem czy jest tam sekcja Hung Gar Kuen..A i zapewniam cie ze w Warszawie jest sekcja i to nie jedna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
mieszkam w Łodzi. poza tym może zainteresowałeś wiele osób?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Informacje na temat łódzkiej sekcji Hunga Gar Kuen zdobęde jutro .a co do twojego drugiego zdania w poście..to jeżeli zainteresowało sie więcej osób to jestm bardzo z tego szczęśliwy natomiast dziwi mnie to ze nie pytają nie dają własnych refleksji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1624
Witam, jestem nowym czytelnikiem waszego forum. Dopiero niedawno - przypadkiem je znalazłem. Trenuję Kung Fu z linii Hung. Uważam, że w realnej potyczce jest to bardzo...bardzo niebezpieczna forma walki. Wybrałem Hung-Ga ze względu na moje predyspozycje fizyczne (słabo się rozciągam za to mam silne, długie ręce). Oczywiście cieszę się, że niewiele osób decyduje się na naukę tego stylu - zapobiega to jego szybkiej dewaluacji poprzez napływ młodych ludzi nastawionych na szybkie bitki. Dla mnie jest to pewna droga, którą kroczę i nie chciałbym spotkać w knajpie pijanego ćwoka w koszulce z napisem Hung Ga Fu Hok Kuen. Wolę aby był w cieniu BJJ, K1, KK, TKD i innych będących na "top'ie". Hung Gar obroni się sam.

z biciem się jest jak z pływaniem
prawdziwą przyjemność daje wtedy gdy nie myślisz o technice
tylko delektujesz się tym co robisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
CZEMU O STYLU WYMIENIONYM W TEMACIE NIE MOŻNA SIE DOWIEDZIEĆ Z TEGO FORUM...NIKT O NIM NIE WSPOMINA...
to proste, opoócz ciebie mało kto wie co to jest hung gar, i chyba mało kto ćwiczy. witamy reprezentanta ciekawego i rzadkiego stylu na sfd!

duża nacisk kładzie sie na wypchnięcie ręki i nogi niż na zwykłe uderzenie i kopnięcie
nie całkiem rozumiem. machacie rękami i nogami a nie uderzacie i kopiecie? co przez to rozumiesz?

jeżeli zobaczycie mistrza na jakimś filmie ubranego w czarne spodnie i przedstawiającego formy tygrysa jest wielka szansa że jest sifu stylu hung gar..
ponad moje siły, kolego. piszesz powaznie? ja mam czarne spodnie, w których czasem ćwiczyłem przy białej bluzie, zanim nie sprawiłem sobie niebieskiego wdzianka. i co, ja też jestem hung? pisz powaznie, jesli chcesz aby cię poważnie traktowano.
juz pomijając, ze to co na filmach mało ma wspólnego z jakimkolwiek stylem

sparingi sa różne od klasycznych czyli zastosowanie nauczonych technik w pojedynku bez żadnych ochraniaczy
na jakich zasadach walczycie? co wolno i czego nie?

chyba są jakies sekcje w Płocku?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

w temacie kozika - recenzja

Następny temat

Kung Fu na ulicy

WHEY premium