SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chow Gar Bielsko - opinie

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 76
Chciałbym rozpocząć trening w bielskiej szkole kung fu prowadzonej przez Andrzeja Niezgodę. Jakie są opinie o tej szkole?

Zmieniony przez - mA1st3r w dniu 2011-03-05 20:00:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
Witam. Ja mam pytanie odnośnie Sifu Quacha. Jaka jest linia przekazu którą on reprezentuje, od kogo się uczył? Zastanawiam się właśnie nad tą szkołą w Bielsku, a nigdzie nie mogę znaleźć czegoś na ten temat. Byłem na oficjalnej stronie Sifu Quacha ale nic nie kumam po francusku ; )Jak byście coś wiedzieli na ten temat to bardzo proszę o jakąś informację (Shinji, Yang).

Zmieniony przez - Wucet77 w dniu 2011-04-21 19:16:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14221
Jest to jedna z odmian tego stylu ( w tej szkole) - dobry styl, dobre źródło stylu - trenera nie znam osobiście, ale słyszałem pochlebne opinie. Sam kiedyś trenowalem ten styl ale w innej odmianie. Odmiany tego stylu mocno niekiedy różnią się od siebie, tak wieć jeśli tam będziesz trenował, a spodkasz kiedyś kogoś co też trenował Chow gar ale w innej szkole, inną odmianie, a on Ci pokaże co ćwiczy, to się mocno zdziwisz

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
wydaje mi sie że ta różnica pochodzi od tego czy to styl tradycyjny czy sportowy :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14221
ta różnica bierze się z tego, że pochodzi od trzech braci założyciela stylu, a nie od niego samego jednego, a do tego uczniowie tych braci wcześniej przed tym stylem trenowali inne rzeczy i każdy zrobił trochę miks tego co umiał wcześniej z tym stylem. I to jest w chińskim wu shu czymś naturalnym. Style sportowe zmieniają się bardziej pod regulaminy zawodów w których startują zawodnicy ( by optymalnie wykorzystać to co wolno na danych zawodach), niż z innych powodów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10221
Jeżeli trener jest przynajmniej w 50 % taki jak jego brat z Sanoka to wal w ciemno - te treningi to najlepsze lata mojego życia

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Shinji77 jakich form nauczają w Sanoku? Bo troche szukałem po necie, znalazłem że generalnie Chow Gar to to samo co Jow Ga, ale jeden i drugi system posiada inne nazwy form. Na przykład pierwsza forma w jednym to Sarm Bo Jin, a w drugim Siu Fook Fu Kuen. I'm confused
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
to sa dokladnie te same nazwy - chow gar, chow ga, jow ga , zhuojiaquan, ect, i pisownia nie ma nic wspólnego z tym co się w danej szkole uczy. Po prostu nazwa chińska jest jedna, a zapisów europejskich tej jednej nazwy kilka. a poszczególne odmiany tego stylu moga się baaaardzo od siebie róznić.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-03-10 18:30:08

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
no mniej więcej czy nauczany tam styl jest mniej więcej tak energiczny jak prezentowany na filmie poniżej:

czy raczej cos w tym stylu:

Zmieniony przez - mA1st3r w dniu 2011-03-10 18:56:15

Zmieniony przez - mA1st3r w dniu 2011-03-10 19:28:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10221
Jest dokładnie tak jak napisał Yang, jednak pierwsza forma, której będziesz się uczył to ta z filmiku pierwszego - końcowe ruchy nieco się różnią ale prawdopodobnie zostało to zrobione on purpose . Co do różnych lini przekazu to było dane mi poznać dwie z nich - najpierw prezentowaną przez sifu Johnosna, następnie przez sifu Quacha (ciekawostką jest to, że obie linie poznawałem w jednej sekcji ). Także z tego też mogą wynikać różnice w formie - ale jak coś to mnie Yang poprawi

I pierwsza forma to właśnie Siu Fook Fu.

Ale nie ucz się z filmów

Zmieniony przez - Shinji77 w dniu 2011-03-10 21:40:57

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
stary dzieki ;D przywróciłeś mi wiare
bo ten pierwszy to styl tygrysa, drugi to południowa modliszka
a juz sie bałem bo cos mi ta modliszka nie siada ,a mały tygrys wymiata ;D na trening ide najprawdopodobniej po maturze czyli koło 10 maja, chce sie jeszcze porozciagac bo mam niezle skurcze ;P
Jakie ćwiczenia warto jeszcze robić przez te 2 miechy? Obecnie jade na drążku około 15 podciągnięć, troche brzuch i rozciąganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wrzucaj jakąś ogólno-rozwojówkę , dział "Trening w Domowych Warunkach" albo "Trening dla Początkujących"

"Ani Dnia Bez Walki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krav Maga Pruszków

Następny temat

Gdzie poćwicze na południu Polski?

nutloveb