SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST metodą 12 - 10 - 8

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam
Na wstępie proszę, byście mnie nie zjedli za założenie kolejnego tematu o sprawdzenie HST. Nie robiłbym tego, gdybym był pewien , że metoda 12-10-8 się sprawdzi. Słyszałem o tym i chciałbym spróbować. Oto plan:

Przysiad/MC
Pompki na poręczach
Rozpiętki
Podciaganie podchwytem
Wioslowanie
Unoszenie na boki hantli
Unoszenie na boki w opadzie
Uginanie ramion ze sztangą
Uginanie francuskie sztangi siedząc

Mikrocykl "12" - 2 serie
Mikrocykl "10" - 3 serie
Mikrocykl "8" - 3 serie

Wszystko poza tym zostaje takie samo, łącznie z metodyką "zig-zag" oraz progresją.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
osobiscie na barki dalbym cos bardziej zlozonego

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Ok, unoszenie bokiem w opadzie zostawię, natomiast zamiast unoszenia w pozycjii wyprostowanej dam żołnierskie. Sama koncepcja 12-10-8 nie jest zła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
zmian powtorzen jest ok. sam cos takiego robilem. schodzilem tez nizej do 3 wtedy bylo dobrze z sila

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
sprawa serii jest ok? Korci mnie przejście na 4 serie w bazowych ćwiczeniach w ostatnim mikrocyklu, w pozostałych (poza głównymi (SQ/MC, Podciąganie, Dipsy)) zostawiłbym 3 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
zobaczysz wtrakcie. mozesz tez pokombinowac np 3 x 8 +1x6

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
dziękuję po mierzeniu maksów i już wyszło ;) W zupełnie będzie to wystarczyło, okazaało się, że nawaliłem za dużo tych ćwiczeń. UnoszeniA bokiem zamienię na żołnierskie.


1. Bez przemyślenia nawaliłem tle serii. Muszę coś zmniejszyć. Będzie to wyglądało tak:

"12"
Przysiad/MC 2s
Pompki na poręczach 2s
Rozpiętki 2s
Podciaganie podchwytem 2s
Wioslowanie Pendlaya 2s
Wyciskanie żołnierskie 2s
Uginanie ramion ze sztangą 2s
Uginanie francuskie sztangi siedząc 2s

"10"
Przysiad/MC 3s
Pompki na poręczach 3s
Rozpiętki 2s
Podciaganie podchwytem 3s
Wioslowanie Pendlaya 2s
Wyciskanie żołnierskie 3s
Uginanie ramion ze sztangą 2s
Uginanie francuskie sztangi siedząc 2s

"8"
Przysiad/MC 3s
Pompki na poręczach 3s
Rozpiętki 2s
Podciaganie podchwytem 3s
Wioslowanie Pendlaya 2s
Wyciskanie żołnierskie 3s
Uginanie ramion ze sztangą 3s
Uginanie francuskie sztangi siedząc 3s

Zmieniłem bo daje sobie rękę uciąć, że na tamtym bym się przetrenował. Tak to jest jak się nie ma doświadczenia ;)

2. Można przeplatać klatkę z plecami (u mnie by to było podciąganie i dipsy) oraz biceps z tricepsem? Jedno ćwiczenie tego i jedno tego, bo w poście Peponeta jest napisane, że tak, ale wiem, że jest mocno przedawniony :)

Zmieniony przez - Skodzio w dniu 2012-10-10 16:56:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenin w warunkach domowych.

Następny temat

Podciaganie

WHEY premium