SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 168
Proszę o ocenę HST, plan sporządzony w dużej mierze w oparciu o art. Użytkownia: PePoNeNt

Nogi:

- Przysiady 2s-15 powt.
- wspięcia na palcach 1s-15powt.

Klatka:

- Wyciskanie na ławce prostej/co drugi trening skośna 2s-15 powt
- rozpiętki 1s-15powt

Plecy:

Podciąganie 3s-max.
Wiosłowanie/co drugi trening martwy ciag 2s-15powt

Barki:

- Wyciskanie sprzed głowy stojąc 2s-15powt
- Unoszenia sztangielek bokiem 1s-15powt

Biceps:

-Uginanie ramion stojąc 1s-15powt

Triceps:

Wyciskanie francuskie 1s-15powt

Mam również pytanie dotyczące treningu w ogóle. Moim celem treningowym(głównym) nie jest kulturystyka, ale poprawa sylwetki i redukcja(zapewne wiecie o co chodzi). Czy połączenie HST i aerobów w dni treningowe, oraz HIIT w dni nietreningowe powinno dać efekt będący moim celem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mam 23 lata, 184 cm wzrostu, waga 94 kg, staż raczej marny może w sumie 6 miesięcy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
manny87


co robiles ostatnio?(podaj szczegolowy plan)
dlaczego myslisz o zmianie?
na jakich obciazeniach pracujesz?

HST NIE JEST DLA POCZATKUJACYCH!

podaj wypelniona pelna ankiete.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 168
Otatanio robiłem FBW w wersjo 5x5 ale średnio mi odpowiada. Ogólnie szukam jakiegoś planu treningowego ogólnorozwojowego który umożliłby redukcje i uwydatnienie mięśni. Nie zależy mi na kulturystyce, maxach i innych tego typu sprawach.

Płeć : M

Wiek : 23

Waga : 94

Wzrost :

Cel treningowy : redukcja i poprawa sylwetki

Staż treningowy na siłowni : 6 m

Uprawiane inne sporty : raczej hobbystycznie, piłka nożna, bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga/ławka/hantelki

Dieta : brak/ogólne założenia żywieniowe tj. więcej białka, brak słodyczy itp

Przeciwskazania medyczne : raczej brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: FBW 5x5

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie wiesz jakimi ciezarami cwiczysz?? nie chodzi o ciezary maxymalne, tylko ciezary ktorymi wykonujesz cwiczenia w pelni poprawnosci technicznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
manny87

"Otatanio robiłem FBW w wersjo 5x5 ale średnio mi odpowiada."

TZN.?

"Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie wiem"

jaja se robisz?


plan na redukcje nie jest taki wazny,jakbys sadzil.
normalny trening z ciezrami.
DIETA+trening aerobowy TO PODSTAWA SUKCESU.

...a sam widzisz,jak to jest u Ciebie:

"Dieta : brak/ogólne założenia żywieniowe tj. więcej białka, brak słodyczy itp "

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-09-12 11:39:44

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 421 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11287
Ostatnio 5x5. Z takim stażem to chciałbym zobaczyć u Ciebie wiosłowanie na 5 pow. Na początku to się nie robi ćwiczeń złożonych wyłącznie w takich zakresach, tylko uczy się techniki, rozwija CUN i "czucie" mięśni. A w redukcji to podstawa aeroby i dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 168
Nie robię sobie jaj. Nie znam dokładnych maxów bo nie mam dostępu do siłowni. A moje ostatnie FBW było już jakiś czas temu, dlatego wydaje mi się, że niema to większego znaczenia. Pisalem także, że nie liczę na kulturystyczne i niewiadomo jakie efekty. Proszę jedynie o wskazanie drogi, czyli np formy treningu która będzie najlepsza a nie o dokładne wyliczenie serii i maxów. Jeżeli aż tak to dziwne, egzotyczne sprawiające wrażenie jakbym "robił sobie jaja" to przepraszam, nie chciałem nikogo tutaj obruszać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
lukasz8719

co ty tutaj za glupoty wypisujesz?

tylko koncowka jest ok.


manny87

"Nie znam dokładnych maxów bo nie mam dostępu do siłowni."

?

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-09-12 11:58:48

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 421 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11287
A co jest niby głupotą ? Widziałeś kiedyś kogoś z krótkim stażem co poprawnie by wiosłował na kilka powtórzeń. Wszyscy zarzucają i ciągną z barków. Wielkich przeciwwskazań nie ma, ale praktyka jest taka, że osoby co zaczynają i wbijają się na niskie zakresy powtórzeń tylko kaleczą ćwiczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
A czy niski zakres powtorzen jest ZAWSZE rownoznaczny z duzymi obciazeniami? NIE.
Mozna to robic malymi, choc ja akurat w przypadku osob poczatkujacych zgola inaczej podchodze do sprawy, bardziej optuje za podniesieniem objetosci treningowej poprzez ilosc powtorzen a nie samych serii, slowem: moga to byc nawet 2 serie ale w 15-20 ruchach, kiedy ktos startuje z "czystym kontem" to wiecej mu nie potrzeba by w pelni szybko nauczyl sie danych ruchow. Poza tym wyrobienie chocby minimalnego progu wytrzymalosci silowej, przeklada sie bezposrednio na ksztaltowanie masy i sily miesniowej w etapach pozniejszych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 168
No więc zapewne brak doświadczenia spowodował, że FBW wykonywałem niewłaściwie(poszczególne ćwiczenia)

Plan był taki:
Krotsza wersja treningu:
A)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max
+ brzuch/lydki
B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w staniu 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max
+ brzuch/lydki

Zaczerpnięty z art. Użytkownika: _IvErSoN_

Zatem lepiej wybrać raczej split i skupić się na tym?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOC DLA NOWICJUSZA - CO I JAK

Następny temat

burak/ no pain, no gain - podsumowanie str.4

WHEY premium