SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST- brak przyrostów

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
%)
imo- in my opinion

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 250
"tak, ale na jakiej podstawie je dobierałeś- poprzedni trening, czy na wyczucie, bo o tym chyba nie było mowy, jak była to sorka" serie zostawaly z poprzedniego treningu


""Klatka
"myśle, że jedno wyciskanie wystarczy"
czyli zrobie chyba tak wyciskanie prosta(angazuje chyba bardziej cala klate niz na skosie ??)i pompki albo przenoszenie tylko jak serie??? w tym arcie o seriach jak sie nie myle pisalo ze to nie ma za bardzo znaczenia czyli 2 serie prosta i 2s pompki moze byc ?? a dlatego chcialem wyciskanie na skosie bo bym to wtedy rozplanowal 2 serie prosta 1 skos i 1 pompki(bo maja byc 4 s na duze grupy miesniowe)



a nie moze byc drazek i wioslowanie razem ?? Musze wybierac ??
a i jeden problem ja sie podciagne ok 10 razy jak to rozlozyc ??
5 6 7 8 9 10 czy inaczej bo nie wiem !!!
"pierwsza uwaga w tym co pisałem ma być bez lub sklony ze stanga na barkach 1 seria nie skasowałem tego poprostu mój bład"
możesz spróbwac razem, możesz też zostac przy wiosłowaniu
czyli martwy wybiore chyba 1 serie !!! a jak z tym podciaganiem moze byc taka progresja ??

"barki
wyciskanie sprzed glowy stojac
jak będziesz robił wiosłowanie to spróbujemy bez ćwiczeń na tył
unoszenie ramion bokiem (może być w leżeniu)" >>>> tu moze byc problem nie dam rady robic progresji no nie ma szans po prostu dlatego myslalem o podciaganiu sztangi wzdluz tlowia w waskim chwycie bo tam biora udzial cale barki !!! co zrobic ???"
nie jesteś wstanie zrobić żadnej progresji? nawet 2 skoków?
zrobie progresje ale tylko dla 15 wiec to nie ma sensu najmniejszego !!! a to podciaganie wzdluz tl nie moze byc ja to robilem zawsze i zero kontuzji !!


"Triceps
jedno ćwiczenie >>>wlasnie tylko jakie zeby bylo najbardziej efektywne francuskie lezac ??? czy cos na wyciagu tu przynajmniej technika byla by najlepsza !!!
-- francuskie imo" to francuskie lezac bedzie oki ale na skosie czy na prostej to duza roznica ???a i to francuskie to sztanga bo sztangielkami nie dam rady zrobic progresji nie mam niesety ciezarkow 1.2 kilowych



tzn co? to o seriach? to skoro czytałeś to sie ustosunkuj do tego jakoś
oki z tym rozumiem co i jak no problem

"jedna seria i jedno cw na male grupy to nie za malo to juz teoretycznie moj 3 hst ??
-- no teoretycznie już 3 ale efekty miałeś skromne, a małe grupy pracują przy treningu dużych" oki ty sie znasz wiec robie jak mowisz


mam jeszcze pytanie odnosnie rozgrzewki ale nie tej przed samymi cwiczeniami chodzi mi o serie rozgrzewkowe bo przeciez przy 10 i 5 trzeba je robic jak to ma wygladac jaki ciezar ile powt ???

aha moge ominac jeden trenig 15 bo chcialbym zaczac od jutra dawno nie cwiczylem wiec nie moge sie doczekac

Justice is blind

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"czyli zrobie chyba tak wyciskanie prosta(angazuje chyba bardziej cala klate niz na skosie ??)i pompki albo przenoszenie tylko jak serie??? w tym arcie o seriach jak sie nie myle pisalo ze to nie ma za bardzo znaczenia czyli 2 serie prosta i 2s pompki moze byc ?? a dlatego chcialem wyciskanie na skosie bo bym to wtedy rozplanowal 2 serie prosta 1 skos i 1 pompki(bo maja byc 4 s na duze grupy miesniowe)"
-- jeśli chcesz to możesz zrobić na prostej, mnie się tam zawsze lepiej ćwiczyło na lekkim skosie- (15- 30 stopni) bardziej czuje klatke wtedy
i nie jest powiedziane, ze na duże grupy mają być 4 serie- tylko ja ci tak zaproponowałem na podstawie tego co tutaj napisałeś, ale że cholernie %) nie chcesz się ustosunkować do mojej prośby i postu o odczuciach po treningach- właśnie związanych z ilością serii, toteż tą sprawę pozostawiam tobie.
tak możesz zrobić 2 serie pompek i dwie wyciskania :)


"czyli martwy wybiore chyba 1 serie !!! a jak z tym podciaganiem moze byc taka progresja ??"
-- tu masz moje wypociny odnośnie tej progresji, niestety wena mnie opuściła i przykładu już mi się niechce rozpisywać %)

Przez okres 15stek, wykonujemy maxymalną ilość powtórzeń bez obciążenia i progresji.
Po minicyklu 15stek, czyli w 10tkach ustalamy sobie liczbę powtórzeń, które wykonamy bez obciążenia z pewnym zapasem (1-2 powtórzeń).
Następnie, na pierwszym treningu 10tek, wykonujemy tą ustaloną liczbę powtórzeń bez obciążenia. Co 1/2 /3 treningi – w zależności od naszych możliwości, dodajemy obciążenie- a jakie? to też zależy od naszych możliwości.
Staramy się tak prowadzić progresje, żeby przez okres 10tek nie schodzić zbytnio poniżej ustalonego zakresu powtórzeń. Po okresie 10tek, zmniejszamy ilość powtórzeń, zyskując tym samym możliwość dalszej progresji. Jednak pamiętamy o tym, aby w okresie 5tek również mądrze prowadzić progresje i nie schodzić poniżej określonego wcześniej progu powtórzeń.


jak coś jest nie zrozumiałe (późno już %)) to pytaj :D

"zrobie progresje ale tylko dla 15 wiec to nie ma sensu najmniejszego !!! a to podciaganie wzdluz tl nie moze byc ja to robilem zawsze i zero kontuzji !!
-- jeśli masz do dyspozycji wyciąg to możesz się pobawić z wyciagiem, jeśli definitywnie już nic nie jesteś w stanie zrobić to rób to podciaganie, ale wtedy zrezygnuj ze szrugsów



francuskie może być sztanga a rób tak jak ci wygodnie i bezpiecznie

"mam jeszcze pytanie odnosnie rozgrzewki ale nie tej przed samymi cwiczeniami chodzi mi o serie rozgrzewkowe bo przeciez przy 10 i 5 trzeba je robic jak to ma wygladac jaki ciezar ile powt ???"
-- https://www.sfd.pl/temat131819/


aha moge ominac jeden trenig 15 bo chcialbym zaczac od jutra dawno nie cwiczylem wiec nie moge sie doczekac
-- jak masz pomierzone wszystkie maxy i to ok, powiedzmy, że tego nie widziałem

daj znać po 10tkach jak ci idzie- jak coś będzie nie tak to spróbujemy coś z objętością powalczyć. Obserwuj swoje ciało i najlepiej rób notatki o swoich odczuciach :D

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 250
wlasnie ze ja sie cholernie chce ustosunkowac you are the boss now jasne ze dam znac co i jak po 10 thx za wszystko jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze !!! a co do tej weny to mysle ze jest jak najbardziej ok hehe soga juz dalem wczesniej

Justice is blind

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ok, no to powodzenia

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 250
robilem dzis pierwszy trening i widac ze dluga przerwe mialem ciezkie to wszystko takie bylo ze szok

kermit zmienilem rzeczy ale nie mysl ze nie posluchalem twoich rad wrecz przeciwnie bardzo sobie je cenie ale jak sam mowiles wyciagnalem wnioski z poprzednich treningow napisze jak wygladal moj dzisiejszy trening bo mogliszmy sie gdzies zle zrozumiec a chce zebys rozwial moje ewentualne watpliwosci bede wdzieczy jezeli znajdziesz czas

Klatka
wyciskanie plaska lawka 2s
przenoszenie sztangielki 1s

nie robilem 4 seri jak pisales bo stwierdzilem ze jezeli w poprzednich treningach robilem tez 4 serie a nie mialem efektow to teraz wypada zmienic ilosc seri mam nadzieje ze nie popelnilem bledu ?!

Plecy
Drazek 1s szroko nachwytem jak dobrze zrozumialem to robie przez caly mikrocykl 15 maksymalna ilosc powt bez zadnej progresji czy to powt czy ciezaru
wioslowanie 2 s
podciaganie wzdluz tw 1s
martwy ciag 1s

Triceps
francuskie do czola lezac 1s
wyciag gorny lina nie drazek (podobno wtedy pracuja wszystkie glowy)1s
mam nadzieje ze przez ta jedna serie wiecej nic sie nie stanie jezeli powiesz zeby wyrzuci nie ma problemu !!

Biceps
uginanie ramion 1s

Barki
wyciskanie sprzed glowy 1s
i tu jeszcze raz dalem podciaganie wzdluz tlowia wydawalo mi sie za malo na barki wiem ze biora one udzial tez w innych cw ale sam nie wiem Jezeli wg ciebie jest to nie potrzebne to tez wywale !!! 1s

Moze tak wygladac ten trening czy proponowal bys cos zmienic ?

Justice is blind

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"Klatka
wyciskanie plaska lawka 2s
przenoszenie sztangielki 1s

nie robilem 4 seri jak pisales bo stwierdzilem ze jezeli w poprzednich treningach robilem tez 4 serie a nie mialem efektow to teraz wypada zmienic ilosc seri mam nadzieje ze nie popelnilem bledu ?!"

-- hmm to sie okazę, bo przetrenowania też nie miałeś z tego co piszesz. Dlatego właśnie chciałem żebyś się ustosunkował do tamtego artykułu
To że nie miałeś efektów po 4 seriach to nie znaczy, że konieczne było ich zmniejszenie, może potrzebowałeś zwiększenia objętości?
Ale ok, zostaw trzy serie i OBSERWUJ, ORAZ ZAPISUJ SWOJE ODCZUCIA PO TRENINGU NA PODSTAWIE TEGO:


"Należy zwiększyć ilość serii/ćwiczeń, gdy:


* nigdy nie jesteś obolały

* nigdy nie jesteś zmęczony

* nie rośniesz



Należy utrzymać ilość serii/ćwiczeń, gdy jesteś:


* lekko obolały przez dłuższy czas

* lekko zmęczony, ale nie tracisz entuzjazmu do treningów

* zauważalnie większy



Należy zmniejszyć ilość serii/ćwiczeń, gdy:


* odczuwasz bóle mięśni/stawów

* jesteś zmęczony przez większość czasu, masz kłopoty ze snem, itp.

* twoja siła zdecydowanie spada. "


https://www.sfd.pl/temat162413/


"Plecy
Drazek 1s szroko nachwytem jak dobrze zrozumialem to robie przez caly mikrocykl 15 maksymalna ilosc powt bez zadnej progresji czy to powt czy ciezaru"

-- tak


"Triceps
francuskie do czola lezac 1s
wyciag gorny lina nie drazek (podobno wtedy pracuja wszystkie glowy)1s
mam nadzieje ze przez ta jedna serie wiecej nic sie nie stanie jezeli powiesz zeby wyrzuci nie ma problemu !!"

-- swoje zdanie na ten temat już napisałem (chyba, że się myle?) wiec jest ono takie same jak było. Ty natomiast możesz mi napisać czym się kierowałeś przy dodawaniu tej serii?- bo to jest najważniejsze


Barki
wyciskanie sprzed glowy 1s
i tu jeszcze raz dalem podciaganie wzdluz tlowia wydawalo mi sie za malo na barki wiem ze biora one udzial tez w innych cw ale sam nie wiem Jezeli wg ciebie jest to nie potrzebne to tez wywale !!! 1s

--tutaj zrób poprostu dwie serie tego podciągania, a przy plecach juz odpuść + uwaga jak wyżej




Zmieniony przez - kermit w dniu 2005-08-03 21:30:01

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 250
dlatego zrobilem 2 serie na tricepsa poniewaz na wczesniejszych cyklach hst seri tych bylo 4 i wydawalo mi sie ze az 3 serie mniej to za duzo nie wiem moze sie myle ale takie sa moje powody

Jeszcze jedno pyt.
Lepiej gdy progresja jest z treningu na trening ale mniejsza (tzn mniej kg) czy moze lepiej robic progresje co drugi trening ale za to o wiecej kg ?? jak to z tym jest ??

Justice is blind

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
no niby lepsze są większe skoki
zależy jeżeli masz robić co trening skok o 1 kg to lepiej robić co dwa o 2 kg
jak masz do wyboru co trening o 5kg, albo co dwa treningi o 10 to rób co trening

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 250
ja robilem zawsze skoki o 2 kg to myslisz ze lepiej o 4 kg robic ??

Justice is blind

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst - moj 1 raz help

Następny temat

HIT - Czy można zmieniać ćwiczenia w czasie cyklu?

WHEY premium