SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Głód / Ryba

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2048
Witam, mam 2 pytania:
-Wstając rano zawsze czuje ostry głód, muszę coś z tym zrobić jeżeli chce przybrać na masie, dieta itd jest. Z reguły ostatnim posiłkiem zaraz przed snem było 125g twarogu wymieszanego z jogurtem i rodzynkami. Budzę się 7 rano, i burczenie w brzuchu że po prostu muszę iść od razu i jeść. Więc ostatnio 5 min przed twarogiem dałem kotlet schabowy+ryż=surówka, wstaje i identyczna sytuacja. Od czego może być coś takiego? Bo raczej więcej jeść już nie dam rady. Dodam że wcześniej zanim rozpocząłem dietę nie miałem nic takiego.
-Pytanie nr. 2, tuńczyk z biedronki(puszka), dlaczego jest odradzany w jedzeniu codziennie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Co do tuńczyka to jego główny problem jest taki że żyje długo i długo może nasiąkać toksynami. Inne ryby odławiane na bieżąco mają mniejsze ilości toksyn, np. śledź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 581 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9997
A o której jesz ten ostatni posiłek?

Reżimy treningowe: http://www.sfd.pl/Reżimy_treningowe_-t703169.html
..:: PRACTICE MAKES PERFECT ::..
..:: Life Is Too Short To Be Small ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Odp. na pytanie drugie: Po paru miesiącach jedzenia tuńczyka każdego dnia, poziom rtęci będzie taki, jakbyś zeżarł termometr. No może trochę w tym przesady, ale bez sensu ładować w siebie szkodliwe pierwiastki dzień w dzień.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 581 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9997
Tygodniowa norma poziomu rtęci w organizmie człowieka wynosi 0,0016 mg na kilogram masy ciała. Żeby przekroczyć tygodniową normę poziomu rtęci 70-kilogramowy człowiek musiałby zjeść w tym czasie 25 100-gramowych puszek z tuńczykiem, dlatego dr Jacek Bujko (53 l.), dietetyk ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zachęca do jedzenia ryb, ale nie codziennie, tylko dwa razy w tygodniu. -To doskonałe źródło białka. Zawierają też bardzo dobre tłuszcze, które obniżają poziom cholesterolu - dodaje.

Je ktoś prawie 4 puszki dziennie?? 4 to ja w tygodniu może zjem. Tak więc nie ma co wyrzucać go z diety, tylko po prostu jeść z głową. W sumie tak samo jak inne produkty

Zmieniony przez - kristek86 w dniu 2011-02-25 09:37:29

Reżimy treningowe: http://www.sfd.pl/Reżimy_treningowe_-t703169.html
..:: PRACTICE MAKES PERFECT ::..
..:: Life Is Too Short To Be Small ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Dlatego napisałem "dzień w dzień". Można dorzucić co 2-3 dni

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ryba z puszki dobrym źródłem białka? PLZ Ja bym odradził jedzenie tego typu wynalazków przede wszystkim ze względu na ich stopień przetworzenia. O kurczaku mówi się, że to dziś lipne mięso, bo faszerowany hormonami, antybiotykami. A myślisz, że ten tuńczyk to z ekologicznych upraw jest?

dodatkowo 'zapuszkowany'

Autorze, podczas intensywnych ćwiczeń metabolizm hula i ciężko uniknąć porannego głodu. Zwróć uwagę na taką zależność. Przyzwyczajasz organizm w ciągni dnia do jedzenia co ok 3h pełnowartościowego posiłku. Śpisz 6-8. Jest różnica.

/pozdr

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2135
Co do przedmówcy 100% racji, spróbuj może zamiast twarogu jeść serek wiejski, kazeina jest dłużej trawiona.
Co do tuńczyka 2-3 puszki w tygodniu max.
Oczywiście jak kolega wcześniej napisał żeby przekroczyć normę to trzeba jeść 4 dziennie, ale zatrucie alkoholowe jest pow. 0,8 promila a nikt nie pije ćwiartki dziennie bo wie że to szkodliwe choć nie da to 0,8 promila. Z rtęcią mniemam podobnie...

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Tuńczyki nie są z "upraw" (w przypadku zwierząt mówimy o HODOWLI), tylko są poławiane na pełnym morzu. Nie w zasyfionych akwenach jak np. tilapia.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Chodzi mi o to, że ryba rybie nie równa. Już lepiej jeść codziennie tuńczyka niż co drugi dzień tilapię pełną dioksyn.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ofc. Jeszcze uwzględniając to, że taki tuńczyk z puszki kompletnie nic w sobie nie ma poza białkiiem. Na pierwszym miejscu u mnie makrela i łosoś.

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby na siłowni

Następny temat

Wzrost wagi po zmianie ćwiczeń?

WHEY premium