SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - Proszę o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jestem dalej na redukcji. Troszke mi się pozmieniały plany i będę robił 2x w tygodniu fbw. Mam ułożone 2 zestawy i proszę o ocenę ich czy są dobre.
Ogólnie skupiam się na wielostawach ponieważ trenuję boks i z tego co wiem wielostawy sprawdzą się lepiej niż izolowane.

A
1. Przysiady ze sztangą 4x8
2. MC 4x8 (myślałem nad klasycznym, ale jeżeli polecacie inne to śmiało piszcie)
3. Wyciskanie sztangi leżąc 4x8

B
1. Przysiady przednie 4x8
2. Wiosłowanie 4x8
3. Wyciskanie hantli w skosie 4x8
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ryż brązowy jest zdrowszy od białego pod tym względem, że jest mniej przetworzony zawiera więcej błonnika i więcej substancji mineralnych, ale jeśli 3-4 godziny przed snem zjadasz posiłek to nie powinno być żadnego problemu z zaśnięcim.
Ale tak jak pisałem wcześniej jeśli Ty nie masz problemów trawiennych to nie ma problemu.
Można w treningach potreningowych dać proste węgle, ale tak na prawdę liczy się całodzienny bilans, podaż makroskładników i odpowiednia ilość snu i regeneracja będzie na odpowiednim poziomie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2563
Moim zdaniem trening jest za mało obszerny, pominięte jest kilka partii a więc nie jest to FBW aż w takim dobrym stopniu. Jeżeli twój staż jest dosyć mały to proponowałbym 2x w tygodniu taki trening FBW:

- Przysiady ze sztangą 4s
- Wyciskanie sztangi leżąc 4s
- Podciąganie na drążku 3x MAX
- Martwy Ciąg 3s
- Wyciskanie sztangi z klatki 3s
- Uginanie przedramion ze sztangą 3s
- Francuskie wyciskanie sztangi leżąc 3s
- Wspięcia na palce z hantlami 2s
- Skłony na ławce skośnej 2s max

Wedle zasad FBW zakres powtórzeń około 8-12 na start. Taki plan możesz pociągnać maksymalnie 3 miesiące.




Zmieniony przez - bemxio w dniu 2020-08-13 21:22:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No staż to ok. 4mies. Najlepiej będzie dla mn. 2x w tyg ale jeżeli będzie trzeba to znajde czas na 3. Możliwe, że dodam jakieś izolowane, chodź wole się porządnie skupić na wielostawach ponieważ dobrze wykonane zmęczą konkretnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2563
Szczerze proponowałbym 3 pełne sesje w tygodniu np w poniedziałek, środę, piątek. Na zapodanym przeze mnie planie modyfikuj ćwiczenia wedle uznania, ale pamiętając o najważniejszych zasadach o FBW: https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html (dodam również, że w planie typu FBW ćwiczenia izolowane są niezbyt odpowiednie - aby się o tym upewnić przeczytaj ten zapodany wyżej art.)


Zmieniony przez - bemxio w dniu 2020-08-13 22:20:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właśnie w te dni nie mogę, wtorek, czwartek i e.w sobota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2563
Spokojnie możesz sobie to według potrzeb ustalić, najważniejsze aby było to 2-3 razy w tygodniu i żeby między jednym a drugim treningiem był minimum jeden dzień przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
bemxio zadam pytanko
a
siad
ohp
martwy
b]
siad
wl
power clean
3x tydzien
zakres 3x5 , martwy 1x5
dodasz cos do tego ? jedziemy progresja liniowa
czyli babababababab..... dasz rade zrobic jakies uginania czy francuzy ? watpie , jezeli po 2 miesiacach dajesz rade, znaczy ze 3 podstawowe traktujesz jak dodatki !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2563
dałbym uginanie młotkowe z hantlami + wyciskanie francuskie sztangi leżąc w zakresie 2x5 na każde ćwiczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Samo założenie, że trening ma być taki minimlaistyczny jak najbardziej jest słuszny bo trenujesz jeszcze sporty walki, jednak jeśli już taki plan chcesz stosować to dałbym choćby 4 ćwiczenia w każdym planie czyli żeby zaangażować mięśnie podstawowymi ćwiczeniami, ale w każdej płaszczyźnie czyli wiadomo przysiad i martwy ciąg to trzon planu, ale warto żeby było wyciskanie w poziomie (wl) ale też w pionie (ohp), podobnie z przyciąganiem czyli w pionie ( podciąganie na drążku) i poziomie ( wiosłowanie)
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, poprawiłem plan i poprosiłbym o ponowną ocenę. Czy nada się w okresie redukcji, a w przyszłości do budowania masy mięśniowej ?
A.
Przysiady ze sztangą
Wiosłowanie
Wyciskanie na płaskiej
Wyciskanie hantli zza głowy
OHP
Unoszenie sztangi
Przyciąganie kolan do brzucha

B.
MC klasyczny
Wiosłowanie (jeszcze nie umiem się podciągać więc wiosłowanie jest)
Wyciskanie hantli na ławce poziomej
Wyciskanie sztangi wąsko
Wznosy bokiem
Unoszenie hantli
(nwm jak to się nazywa ale zauważyłem na tym filmie






Zmieniony przez - kerpson w dniu 2020-08-27 16:37:31

Zmieniony przez - kerpson w dniu 2020-08-27 16:38:13

Zmieniony przez - kerpson w dniu 2020-08-27 16:38:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Co to za ćwiczenie wyciskanie hantli zza głowy? Barkowe, tricepsowe?

Jeśli jest to ćwiczenie na triceps to dałbym je po wyciskaniu na barki, poza tym plan na takich podstawowych ćwiczeniach czyli wszystko jak trzeba.

Najważniejsze w tym wypadku będzie pilnowanie progresji ciężarowej w podstawowych ćwiczeniach, a jak miska będzie odpowiednio ułożona to będzie progres.
Pilnuj też techniki ćwiczeń, bo ćwiczenia wielostawowe są pod tym względem wymagające, a technika to bezpieczeństwo dla naszego ciała.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja czy masa z redukcja? + Plan treningowy

Następny temat

Długość treningu na skakance

WHEY premium