SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Elimi - czas na radykalną zmianę

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Witam serdecznie :)
Zacznę od tego, że jako nastolatka byłam szczupła i nie miałam, żadnych problemów z przemianą materii ilekolwiek bym nie jadła. Jakieś 13 lat temu bardzo przytyłam, w ciągu 1,5 roku około 14 kg ( z 52 do 66 kg) i od tamtego czasu nie potrafię skutecznie schudnąć. Drastyczne diety typu Kopenchaska pozwoliły mi zrzucić jakieś 4 kg przez 2 tygodnie katorgi, ale waga zawsze wracała. Niemal przed rokiem okazało się, że mam Hashimoto. Pomyślałam, że to stąd moje kłopoty z wagą. Pokładałam ogromne nadzieje w leczeniu, ale mimo przyjmowania hormonów i biegania 3 razy w tygodniu waga nie spadła. Mało tego jeszcze zimą wzrosła do 70 kg. Załamka . Nie jem niczego co przy mojej chorobie jest niewskazane. Stosowałam dietę bezglutenową przez 2 miesiące, ale waga nawet nie drgnęła. Odstawiłam wszelkie mączne produkty, ale po tym czułam się bardzo źle fizycznie i psychicznie. W ogóle się nie nadawałam do pracy. Po ostatniej diecie zniechęciłam się do wszystkiego, odpuściłam niemal całkiem ruch.


Wiek : 35
Waga : 68
Wzrost : 165
Obwód w biuście(1) : 105
Obwód pod biustem : 84
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 86
Obwód na wysokości pępka : 100
Obwód bioder (3): 90
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59
Obwód łydki : 35
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 1-2 razy w tygodniu:
- bieganie 5 km- 40 minut lub
- nordic walking 7-10 km lub
- rower 15-20 km od 1 do 1,5 h

Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki z serem żółtym, serek wiejski, owsianka z bananem, jajka
Co lubisz jeść na obiad : kurczak z ryżem i warzywami, makaron z sosem pomidorowym, zupy warzywne-przeciery, kaczka pieczona,
Co jako przekąskę : kanapki, croissanty z dżemem, owoce
Co jako deser : migdały, pestki z dyni, daktyle, śliwki suszone
Ograniczenia żywieniowe : wieprzowina, wątróbka, podroby, owoce morza, większość wędlin
Stan zdrowia: niedoczynność tarczycy Hashimoto, podwyższone ciśnienie, niedobory witaminy D
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: euthyrox
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, nordic-walking, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Stosowane wcześniej diety : dieta kopenhaska kilka razy- ostatnio 2 miesiące temu, dieta bezglutenowa


Marzę o zgrabnej sylwetce i zrzuceniu kilogramów, ale wiem że samymi dietami tego nie osiągnę. Intensywne bieganie, rower i chodzenie po górach w najlepszym okresie pozwoliło mi zrzucić tylko 3 kg w ciągu 2 miesięcy :(
Na siłownię nigdy nie chodziłam, a może tędy droga. Proszę was dziewczyny o porady i wsparcie. Jak zacząć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Dorzucam aktualne zdjęcia










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
obowiązkowa lektura https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html tam informacje co jesc i jak cwiczyc , wrzuc tez przykladowa miske z kilku dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1687 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15362
Wiesz, że przy hashimoto powinnaś odstawic gluten i źródła obcych hormonów (nabiał, kurczak z masowej produkcji, jajaka "3", tabletki anty jeśli bierzesz)? Byc może te produkty będą mogly częściowo wrócić, ale na pewno przez kilka, kilkanaście tygodni powinnaś z nich zrezygnować - dasz rade? Z bułeczkami, rogalikami z dżemem itp. przetworami z màki pszennej pożegnaj się zupełnie. Jeżeli coś wróci to chleb żytni razowy, wartościowy nabiał w ograniczonych ilościach itp. Wrzuć wypiski z kilku dni jak jadłaś z dziennika na potreningu. Powodzenia !

Edit: doczytałam, że byłaś na diecie bezglutenowej, jak Ci szło, jak się czułaś?

Zmieniony przez - Iskra14 w dniu 2014-08-27 15:33:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Dzięki Iskra14 za odzew i porady. Na diecie bezglutenowej nie czułam żadnej różnicy. Nie wiem czy mam nietolerancję glutenu, bo nie badałam się pod tym kątem. Tabletek anty nie biorę tylko hormony tarczycy. Jeśli odstawię kurczaka, nabiał i jajka, to chyba nie pozostaje mi wiele źródeł białka. Czy udka z kurczaka są tak samo szkodliwe jak piersi kurze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
posiłki z wczoraj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
troche mało tych kalorii, dopuki modki ci nic nie doradza to zacznij z jakiejs sensownej wartosci np 1600kcal 120b/150w/60t

gotowe surowki to nie najlepsze rozwiazanie jest w nich sporo cukru, warzyw nie wpisuj chyba ze sa to straczki albo korzeniowe ale zapisuj informacje jakie zjadlas

Zmieniony przez - markoto w dniu 2014-08-27 16:54:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Markoto, dziewczyna ma Hashimoto, które z tego co wiem, wiąże się ze sporym zwolnieniem metabolizmu, więc niekoniecznie "normalna" kaloryczność ma rację bytu.
Elimi, najlepiej poczekaj na modki, na pewno się któraś odezwie jak znajdzie czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Ok. Narazie będę wrzucać miski. Jadam różnie, więc myślę że po kilku dniach będzie można ocenić ilość kalorii i skład. Dopiero teraz zauważyłam, że to rzeczywiście mało, a ja się czułam wczoraj przejedzona

PS
Dziś idę pierwszy raz na siłownię, więc trzymajcie za mnie kicuki

Zmieniony przez - elimi w dniu 2014-08-27 17:15:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
halinae ok ale 1100kcal to na pewno nie jest dobry kierunek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA I TRENING SIŁOWY LADIES

Następny temat

azalianna_DT_6m/str.31

WHEY premium