SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Elimi - czas na radykalną zmianę

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Kokosik


Spróbowałaś diety bezglutenowej. Oczyszczanie organizmu z resztek glutenu trwa minimum pół roku. I to pół roku trzymania naprawdę ścisłej diety bg. Nie ma dróg na skróty.
Czym zastąpiłaś chleb/makarony? Wprowadziłaś zamienniki w odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości? Patrząc na Twoje menu myślę, że odstawiłaś chleb i inne mączne produkty a w zamian nic... to nie dziwne, że głowa bolała a organizm się buntowała. Dieta niskowęglowodanowa jest wskazana tylko dla osób z pewnymi, określonymi chorobami.

I mam nieodparte wrażenie, że niejedzenie/niedojadanie siedzi w głowie. Ale to już sama musisz sobie z tym poradzić.

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2014-08-29 12:42:54

Na bezglutenowej jadłam makarony i chleby bezglutenowe, naleśniki i muffiny z mąki gryczanej i tych miksów bezglutenowych. Nie było mi gorzej, ale też bez poprawy. Może masz rację, że to wymaga czasu i 2 miesiące nie są miarodajne. Na zupełnie innej diecie ograniczyłam niemal całkiem produkty mączne i czułam się naprawdę źle.

To nie jest tak że ja się głodzę i niedojadam. Zresztą popatrz na moją wagę. Przy Hashimoto metabolizm może spowolnić tak bardzo, że zapotrzebowanie na kalorie spada nawet o 40%, czyli zamiast 1800 organizmowi wystarcza 1080 Kcal.
Ja niestety nie wiem ile mój organizm naprawdę potrzebuje, żeby nie tyć. Głodna bywam bardzo rzadko, np po dłuższym treningu.
Narazie spisuję i obserwuję swoją dietę, żeby móc wyciągnąć jakieś wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Chyba zaczynam rozumieć w czym problem. Ułożyłam plan 1400 kcal, w proporcjach składników jakie podała Kokosik. I nie wiem teraz jak zapewnić sobie odpowiednią ilość białka- 93g. Wychodzi mi, że powinnam jesć dziennie 13 jaj albo prawie 1/2 kg tuńczyka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
to jedz i jaja i ryby to np 2 na 1 sniadanie w omlecie na slodko , 2 na drugie do omleta na slono, na obiad ryba a na kolacje jaja na miekko, spokojnie taka ilosc bialka jest do podbicia, mozesz tez jesc straczkowe ktore tez sa zrodlem bialka, poczytaj artykul informacyjny, ktory ci podlinkowalam i regulamin tam masz info o dobrych zrodlach bialka, sama sie musisz tego nauczyc bo nikt ci nie bedzie ukladal codziennie miski

poczytaj dzienniki dziewczyn z hashi , zobacz jak ukladaja miske
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Sam dusisz swój metabolizm jedząc na poziomie 1000kcal. 1400-1500 spalasz na podstawowe czynności życiowe. Ponieważ jesz dużo za mało wobec nawet minimalnych wymagań organizmu to przeszedł on w tryb oszczędności i nawet na głodowce 1000kcal możesz tyć - tak wiem, że brzmi to paradoksalnie.
Musisz rozkręcić wewnętrzny piec - jedząc i trenując.

Mam 41 lat, mam Hashi i niedoczynność, jestem niższa od Ciebie o 10cm i na kaloryczności 1700kcal chudłam jak złoto, potem na 1900kcal tez jakoś nie tyłam
Teraz jem intuicyjnie, bo nie mam celu redukcyjnego ale nie schodzę poniżej swojego bilansu zerowego, a on oscyluje na kaloryczności 1600-1700
Przy cięzkich treningach potrafię wciągnąć grubo powyżej 2tys kal i jest git. Ba, na jeden posiłek jak mnie głodzilla dopadnie potrafię wrzucić z 1000kcla - to jest nietrudne. Dobra domowa pizza z mięchem

Ale to trzeba przerobić w głowie.
Micha musi być czysta, zrównoważona, kolorowa, różnorodna, bogata w skłdniki odżywcze. Dla nas tarczycówek nie jest to kwestia fanaberi a konieczności. Uwazam, że od czasów z Ladies jem najlepiej i najsmaczniej w życiu; nawet na bezglutenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1687 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15362
Kokosik dorze prawi (co do żytniego razowego są przypadki, że można do niego wrócić, ale fakt nie nastawiałabym się ;) ).

Dieta bezglutenowa potrafi być zdrowa i smaczna wystarczy się trochę postarać :)

Mixy bezglutenowe do najzdrowszych nie należą. Ja makaron kupuję z czarnego ryżu lub gryczany (o bardzo prostym składzie), do naleśników używam mąki gryczanej.

Szukasz na siłę usprawiedliwień co do swoich dramatycznie niskich kalorii - jest tu kilka dziewczyn z hashi - między innymi ja i Kokosik. Widzisz ona chudnie na wysokich kaloriach, ja mam 1700kcal bwt 110/170/65 i też leci cały czas. Na 1000kcal na pewno nie schudniesz, uwierz na słowo przerabiałam takie głupoty w życiu. To, że chodzisz najedzona bardzo szybko się zmieni jak zaczniesz jeść. Ja tydzień chodziłam maksymalnie obżarta, a teraz po niecałych dwóch miesiącach mi mało kalorii i zastanawiam się nad podniesieniem.

Także wnioski są takie, albo bierzesz się za siebie na poważnie, albo się dalej głodzisz i tyjesz, ale nie tu.

Zmieniony przez - Iskra14 w dniu 2014-08-29 14:01:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
posiłki z ostatnich 3 dni:
w końcu udało mi się dobić do 1400 kcal :)







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
musisz wyczyscic miske - wywalic ciastka, biale pieczywo, bialy ryz lepiej zastapic brazowym czy basmati, tunczyk lepszy z wody bo olej w puszkowym jest nie najlepszej jakosci

i staraj sie w miare dokladnie trzymac makro tzn jak masz miec 90g białka to niech tyle bedzie +-5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
Bułki juz upiekłam gryczane, czekam jeszcze na zakwas. Ryż tylko basmati. Jeszcze raz odstawiam gluten, zobaczymy jaki efekt to przyniesie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 759
.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
te ciastka to co to??? tunczyka zamien na takiego w wodzie, ale lepsza bylaby ryba swieza niz z puszki
W kazdym posilku powinnas miec bialko najlepiej jakbys w miare rowno rozkladala makro w posilkach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA I TRENING SIŁOWY LADIES

Następny temat

azalianna_DT_6m/str.31

WHEY premium