SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik, a posiłki - jak nie zwariować?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1294
Witam,

jestem ektomorfikiem. Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu po 45 min. Wcześniej przez pół roku na siłce (podczas, których to ćwiczeń straciłem 10 kg wagi), a obecnie w domu. Ważę 59 kg, mam 184 cm wzrostu i 31 lat i od zawsze miałem problemy z przytyciem. Chciałem się dowiedzieć jak osoby z podobnym problemami radzą sobie z rutyną przygotowywania codziennych posiłków? Jecie cały czas to samo, codziennie coś innego? Widziałem diety, gdzie codziennie było kilka rodzajów mięs w kolejnych posiłkach (np. wołowina na 2 sniadanie, kurczak na obiad, a potem ryba). Staram się gotować codziennie coś na następny dzień, ale już nie mogę patrzeć na kurczaka i indyka, a zwłaszcza w kontekście jedzenia go przynajmniej 3 razy dziennie. Mógłbym sobie bardziej różnicować, ale nie mam tyle czasu na gotowanie. Pijecie dużo koktajli białkowych, zamawiacie cateringi dietetyczne z dowozem, czy posiłkujecie się jakimiś innymi daniami, które są prostsze i szybsze w przygotowaniu niż standardowe posiłki treningowe?

Pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 984 Napisanych postów 2953 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94266
ja np. kazdego dnia zmieniam rodzaj miesa 1 dnia 3 cale udka, nastepnego ok 700 gr szynki wieprzowej, nastepnego lopatke tak przykladowo nie robie innych mies w ten sam dzien. Za duzo czasu by wyszlo. pozdrawiam

kaczo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
Ta waga to chyba sama skóra i kości. Jak masz kuchenkę w domu to możesz sobie ugotować co chcesz, jaka tu filozofia? Możesz zrobić kilka dań na raz, każde na innym palniku żeby zaoszczędzić czas. Jak nie masz pomysłów co jesć to możesz popatrzeć w dziale kuchnia sfd albo google.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2556
Ja kupuję 500g mięcha wołowo wieprzowego 99%, robię z tego trzy burgery, smażę na patelni grillowej i mam trzy posiłki w dniu z głowy :D do tego ryż/makaron/ziemniaki! Czwarty posiłek jajeczka, piąty szejk z białkiem i dzień zamknięty na 3800kcal ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1294
I tak dzień w dzień?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2556
Jak smakuje, to po co zmieniać :D Czasem zastępuje to mięcho łososiem, filetem z kuraka, stekiem lub polędwiczką, ale to tak raz w tygodniu. Jajka też czasem zastępuje makrelą, ale generalnie to dziennie jajecznica lub omlet na słono/słodko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
Nie musi byc jedno i to samo , ktp mowil ze musza to byc chude miesa kurczak ondyk , mozesz dac jajka , jajecznice , omlety z jajek i platkow owsianych, posmarujesz dzemem niskoslodzonym troszke i bedzie ok, sledzie , mintaje , makrele wedzone , lososia , udko z kurczaka , szynke wieprxowa , watrobke drobiowa , ppdroby itd itd nikt nie mowi ze masz jesc jedno i to samo wystarczy pomyslec jestes ekto wiec masz wybor , ja np musze stosowac kcal jak w zegarku inaczej mnie zaleje w chu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Różnorodność w zdrowej diecie to podstawowa zasada. Jedząc permanentnie te same produkty zwiększasz ryzyko niedoborów żywieniowych co ma wpływ na ogólne pojęte zdrowie organizmu, mało tego nadmierna konsumpcja wybranych składników odżywczych np: nabiału który obfituje w takie związki jak estrogeny może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie poszczególnych szlaków metabolicznych.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-12-09 13:37:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, 96kg endo

Następny temat

Ciągły głód

WHEY premium