SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusja po walce Silva-Crocop SPOILER

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Deadcraft:
"Zapomniał, że jego przeciwnikiem nie jest już ten sam CroCop co w pierwszej walce. Szerokie machnięcia i wymiany ciosów sprawdzają się z lekkimi, słabszymi przeciwnikami, ale nie z czołówką najsilniejszych i najlepszych technicznie zawodników."

- dokładnie, ja w starciu Śliwy z Lidellem stawiam na amerykanina. Moim zdaniem "cepowiec" w starciu z technikiem ma nikłe szczanse. A Lidell technikę w stójce też ma lepszą od Waldka o klasę

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 857 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13927
Po tym co widzialem z CC, zgadzam sie z Marianem - Silva przegra z Chuckiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Co do walki CC z Silvą to właśnie tak chciałem by się skończyła. Mirko gniótł Silvę większość czasu, pokazał mu, że w stójce jest między nimi różnica co najmniej klasy. No i piękny higkick! Natomiast w parterze próby Silvy były jak zwykle bardzo mizerne (czarny pas wyssany z palca). Znałem wynik tej walki nim ją obejrzałem (bo nie było mnie, a nie wytrzymałbym do końca dnia bez znajomości chociażby rezultatów), ale i tak były niezłe emocje. Wspaniale się zaprezentował CC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2326
Crocop był lepszy, ale trzeba przyznać ze Silva tez dobrze walczył szedł na wymiane, nie był taki pasywny jak w walce z Arona przez co było piękne widowisko(tak jak Silva chciał). Reszta walk bez emocji przez tego łba groma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8100
Mi sie wydaje, ze zachowanie Mirka po walce bylo spowodowane tym, ze sie wsciekl na sedziego i lekarzy. Popatrzcie na mine Mirasa w chwili kiedy lekarze pod blaganiami Wanda pozwalaja mu jeszcze "a little bit" powalczyc. Zaraz po tym Miras podchodzi do naroznika Wanda i sedziego a ten kaze mu odejsc. Mirco po walce chyba sie wsciekl dlatego, ze musial zrobic takie 'ała' Wandowi. Wiedzial,ze rzez mogla sie skonczyc wczesniej decyzja lekarza, on mialby wiecej sil na final a Waldi caly baniak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1829
pawelek770> "Ale pozostaje fakt jego dziwnego zachowania po walce... -dlaczego dziwnego?wg mnie po prostu byl bardzo zestresowany tym calym turniejem i po walce emocje nie zdarzyly jeszcze minac.mirko zachowywal sie jakby to byla walka uliczna"

CC i walka uliczna...? Wlasnie odwrotnie, raczej jak profesjonalista. Ja dalej uwazam, ze to nie bylo zestresowanie. On sam mowil, ze wcale nie cieszy sie jesli zrobi komus krzywde. To glownie bylo powodem konfliktu miedzy CC vs Silva, bo Silva zawsze skacze z radosci jak kogos znokautuje, a smial sie z CroCopa jak pomagal z szacunku Yoshidzie zejsc z ringu. CC jak widac inaczej reaguje, ale to nie przez stres.

Zaczerpniete ze swiezego tematu z wywiadami po GP OW:
CroCop> "Przepraszam, nie mialem zamiaru zranic (hurt). Naprawde nie mam nic przeciwko. To byl pech. Nie mam naprawde nic przeciwko i szanuje wanderleia silve. Przykro mi z jego powodu. To nie jest celem tego sportu. Chcialem pobic, ale nie przyprawic go o kontuzje."


marchewa>
juz o tym pisalem wczesniej. Obejrzyj jeszcze raz jak CC podchodzi do naroznika i wskazuje sedziemu na miejsce przy linach gdzie wczesniej tam obijal Silve przed zatrzymaniem walki. Jakby prosil o wytarcie ringu a nie mial nic do decyzji lekarzy. To nie byl problem sedziow, a sedzia zawsze odsyla wszystkich do naroznika, jesli jeszcze nie pozwolil z niego wyjsc. CC poza tym pozniej drugi raz wskazal na to, ze Silva splunal krwia i chodzilo o wytarcie ringu.

Zmieniony przez - RL w dniu 2006-09-11 16:26:46

Zmieniony przez - RL w dniu 2006-09-11 16:28:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
nie chodzilo o to ze mirko jest agesorem tylko o to ze bardzo sie stresowal(mi sie tak wydaje)

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1829
Stres na pewno byl, ale jednak nie laczylbym stresu do tego jak sie zachowal po walce. Po prostu znokautowal goscia do nieprzytomnosci i wcale sie z tego nie cieszy, jak sam przyznaje, bo ma szacunek do niego mimo, ze Silva gral potwora nie do znokautowania itp. Tu chyba powinien sie wypowiedziec jakis psycholog, bo takich zachowan jak CC jest niewiele. Moga byc rozne przyczyny. Paradoksalnie mimo bufonowatego sposobu bycia jest np skromny i wrazliwy(placz po wygranej) itp. A w ogole to sie nie znam...

Zmieniony przez - RL w dniu 2006-09-11 16:47:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1984
Śledziwszy wcześniejsze wypowiedzi i informacje o Mirku wg. mnie sprawa wygląda tak:

Wątpię, żeby Mirka interesował stan Silvy (przynajmniej bezpośrednio w trakcie trwania OWGP - wiem że Mirko powiedział w wywiadzie po OWGP że mu przykro, ale sądzę że bezpośrednio po pokonaniu Silvy myślał tylko i wyłącznie o drugiej walce). Zareagował po tej walce tak jak zaregował, ponieważ jego celem był pas. Po wygranej z Silvą nie czas był jeszcze na radość. Ktoś może powiedzieć "Każdy z zawodników walczył dla pasa a mimo to Barnett cieszył się z wygranej z Nogiem". Tak, ale Mirko przed Grand Prix wiele mówił o odejściu na emeryturę. Nie wychodziło mu. Mimo tak wielkiego potencjału nie udało mu się wygrać wcześniej żadnego GP, dostał nawet szansę walki z Fedorem o mistrzostwo HW i przegrał.
Tym razem nie interesowało go NIC poza pasem. W finale GP Silva miał pas mistrza MW, Barnett to były mistrz UFC, Nog były mistrz Pride HW... A Mirko nie miał NIC w MMA (poza niezłym rekordem). Każdy z zawodników OWGP był utytułowany. Dla Mirka pas OWGP to pierwsze poważne trofeum w MMA i tylko to się dla niego liczyło w OWGP.

Co do kwestii kręcenia się obok Wanda w czasie kontroli lekarskiej, to po minach CC mam wrażenie że chodziło bardziej o "no i czyja twarz przypomina bardziej moje spodenki ?" niż o jakiekolwiek pretensje do lekarzy że nie przerwali walki. Gdyby przerwali walkę, byłoby wiele gadania o to że Wand mógł walczyć itd... Nie skończyło się to szczęśliwie dla Wanda, ale Silva niemal błagał lekarzy że chce dalej walczyć, więc musiał czuć się na siłach.
Wand jak pamiętamy, nie był zbyt litościwy dla swoich przeciwników. Tym razem przyszedł czas na niego.


Zmieniony przez - _deadcraft w dniu 2006-09-11 17:41:50

Zmieniony przez - _deadcraft w dniu 2006-09-11 17:43:07

"Tak się wk..wiłem, że poszedłem poćwiczyć moim ulubionym młoteczkiem",
"Mówiłem mu: stary, CroCop ci j**nie i pójdziesz spać" - E.Fedor

http://youtube.com/results?search_query=pudzian czyli koks po polsku&search=Search 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 277 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12054
Co do "dziwnego" zachowania Mirka po walce z Wandem to mysle ze, zachowanie CC swiadczylo o tym ze bardziej niz inni pragnal tego pasa, jego celem bylo zdobycie pasa a nie tylko wygrana z wandem.. Tego wieczoru zagral wabank albo wszystko albo nic. Nie przyjechal do Japoni po to by pobic Wanda ale po swoj pas. Do tego dochodzi to ze kazdy okazuje radosc inaczej jeden skacze, drugi rzuca sie na glebe, trzeci sie poprostu usmiecha a jeszcze inny cieszy cie wewnetrznie. Lzy podczas dekoracji mowia same za siebie(az mnie w dolku scisnelo)

„Ten, kto zwycięży siebie, jest największym wojownikiem.”
Richard Kim

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRIDE GP 2006 Openweight Final Round - Chwila prawdy - LIVE!

Następny temat

Bany po finałach!

WHEY premium