SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dopiero zaczynam - Plan treningowy do oceny oraz pare pytań.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 827

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

95-97

Wzrost

182

Cel treningowy

Spadek wagi, zwłaszcza redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej brzucha, następnie rzeźba

Staż treningowy na siłowni

Brak

Uprawiane inne sporty

Od dłuższego czasu nic

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki oraz ekspander

Dieta

Przymusowa lekkostrawna

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Przewlekłe zapalenie zołądka, przepuklina wśligowa rozworu przełykwego

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

Brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Brak danych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 168
Witam, nadszedł czas aby zadbać o siebie i o swoja sylwetkę.
Przy wadze 95-97kg (tak się waha moja waga) mam brzuch jak w 8 miesiącu ciąży. Problem zaczął się w wieku 19 lat, jak wcześniej nigdy nie miałem tendencji do tycia a nawet ciężko było mi przybrać na wadze. Owszem wcześniej grałem zawodowo w piłkę nożna oraz rekreacyjnie w kosza.
Obecnie moja praca nie pozwala na większy sport - brak czasu, także przygotowałem sobie taki plan do ćwiczeń w domu przy pomocy sztangielek, posiadam także ekspander ale w moim zestawie ćwiczeń nie użyłem go.

Mój plan na Podziałek, Środę oraz piątek wygląda następująco.

1. Goblet squat - 4-5 serii (Uda)
2. Wiosłowanie w opadzie ze sztangielkami - 3 serie (Plecy)
3. Wyciskanie sztangielek leżąc (Klatka piersiowa)
4. Naprzemienne zginanie ramion w pozycji stojącej (Biceps)
5. Wyciskanie francuskie hantlami (Triceps)
6. Unoszenie sztangielek bokiem (Barki)
7. Spięcia, planki, supermany (Brzuch)
8. Brzuszki (Brzuch)

We wtorek, czwartek oraz sobotę myślałem nad jakimś aerobem, cardio.

Niedziela - czas na odpoczynek, spędzenie czasu z rodzina?

Zależy mi aby ten brzuch spadł, ale tez nie chce zaniedbywać innych mięśni, w takim wypadku prosiłbym o jakieś wskazówki co do mojego planu, ewentualnie czy dodać coś jeszcze z ćwiczeń na brzuch. Czy do redukcji tłuszczu można użyć jakiegoś suplementu, skupić się na jakiejś diecie?

Zapomniałem dodać, że jestem totalnym laikiem w tych kwestiach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Xanshara
W swoim treningu mam juz spięcia, planki, supermany, to dokladac do tego jeszcze side plank?


Zamiast tych wszystkich ćwiczeń dałbym 2 góra 3 ćwiczenia. Plank i siede plank ewentualnie jeszcze dead bug.

Jaki czas wytrzymujesz w plankach?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na początek ten trening może zostać. Nie wszystko na raz z aerobami poczekaj.
Nie ma potrzeby używania suplementów, oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne,
poczytaj o diecie lekkostrawnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 168
Jeżeli chodzi o dietę lekkostrawną stosuję ją już długo. Jeśli chodzi o wyliczenie zapotrzebowania mam zrobić redukcję kalorii np 10-15% , a zwiększyć zapotrzebowanie białka - 2,5g - 3,0g / kg masy ciała?

Cardio, aeroby chciałem dodać ze względu na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.


Zmieniony przez - Xanshara w dniu 2019-05-22 13:27:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ile masz aktualnie kcal, i jaki rozkład makro?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 168
Zapotrzebowanie przy marnym wysiłku tak jak dotychczas wynosi około 3000kcal. Na makro nie zwracałem uwagi.

Szczerze mówiąc jadłem jak byłem głodny czyli mniej więcej starając się zachować 4-5 posiłków dziennie.

Myślałem także nad zwiększeniem ilości spożywanych płynów - wody.


Zmieniony przez - Xanshara w dniu 2019-05-22 13:36:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 168
Wskaźnik BMR

2128 kcal
Aby utrzymać wagę

2926 kcal

15% białka: 439 kcal = 110 g
55% węglowodanów: 1609 kcal = 402 g
30% tłuszczu: 878 kcal = 98 g

Ze strony: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 
Zakładając ćwiczenia kilka razy w miesiącu. Jak zacznę regularnie ćwiczyć powyższym planem oczywiście wszystko się zmieni.


Zmieniony przez - Xanshara w dniu 2019-05-22 13:40:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W takim razie utnij z 200-300 kcal, jak nie zwracasz uwagi na makro to nie wiem czy można mówić o diecie lekkostrawnej. Białka nie zwiększaj wystarczy Ci 1,5g/kg. Jak waga stanie dopiero możesz powoli dodawać jakieś cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 168
Nie zwracałem uwagi na makro, ponieważ stosowałem dietę lekkostrawną ze względu na schorzenia przewlekłe a nie na to, że mam brzuch duży.

Krótko mówiąc zwracałem uwagę np żeby nie jeść cebuli (wzdymająca), ostrych potraw.


Waga waha się w granicach które podałem w ankiecie, wiec jak ma stanąć, chyba 2-3 kg zawahania to nie jest jakąś duza różnica.


Zmieniony przez - Xanshara w dniu 2019-05-22 13:46:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozumiem tak też wywnioskowałem z Twoich wcześniejszych wypowiedzi co nie zmienia faktu że w diecie lekkostrawnej makro też ma znaczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do wagi to normalne, że raz jest 1kg więcej raz mniej ale w trakcie redukcji jak utniesz te 200-300kcal waga będzie systematycznie spadać aż w pewnym momencie stanie wtedy masz 2 opcje albo ucinasz kolejne kcal albo dokładasz cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 168
To teraz pytanie mam uciąć 200-300kcal od bazowego zapotrzebowania bez ćwiczeń czy uciąć od zapotrzebowania już patrząc na to ze będę ćwiczyć 3x w tyg, b rozumiem ze wtedy się zwiększa zapotrzebowanie?.


Zmieniony przez - Xanshara w dniu 2019-05-22 13:54:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na ostatni etap redukcji

Następny temat

Pierwsze miesiące - co dalej

WHEY premium