SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla znudzonych twarogiem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 73172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Szczerze mowiac nie lubiłem , nie lubie i nie bede lubił twarogu
Dlatego aby jesc to niezwykle cenne zrodlo bialka musze kombinowac , co by do niego dorzucic lub z czym go zmieszac aby byl dobry , w miare dobry lub chocby zjadliwy
Najbardziej pasuje mi w postaci pasty ! Oto przepis:

- 2 kostki białego sera
- 4 łyżki jogurtu naturalnego
- puszka tunaka w sosie wlasnym
- posiekany koperek
- 1 posiekana cebula
- 2 posiekane zabki czosnku
- sól i pieprz

Przepis banalny i zdrowy
Co myslice ?

Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly z czym jesc twarog to wrzucajcie przepisy !

Fajny przepis = SOG
Pozdrawiam
5

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nabiał uznawany jest powszechnie, obok mięs, ryb i jaj za jedno z najlepszych źródeł białka, które warto stosować w naszych dietach. Szczególnie w sytuacji, gdy celem jest kształtowanie sylwetki. Wtedy też zwiększona ilość białka będzie jak najbardziej pożądana.

Nabiałem określić można kategorię produktów spożywczych, która obejmuje wszystkie produkty pochodzenia mlecznego. Zaliczyć do nich możemy:

- twarogi,
- serki wiejskie,
- sery żółte,
- mleko,
- kefir,
- jogurt,
- maślanka,
- śmietana.

Często w dietach spotkać można bardzo monotonne posiłki pokroju: twarogu z oliwą, czy serka wiejskiego z kromką suchego chleba. Tego typu posiłki bez wątpienia są jałowe odżywczo i na pewno nie sprawiają nikomu przyjemności z jedzenia, a ona jest niezmiernie istotna. Nikt nie jest w stanie całe życie jeść tylko po to, żeby dostarczyć odpowiednią ilość kcal i makroskładników. Przyjemność z jedzenia jest podstawą.

Dlatego też zapraszam wszystkich do odpowiednich działów z ciekawymi przepisami. Są to:

1. Kuchnia SFD: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html
2. Kuchnia potreningu.pl: https://potreningu.pl/kitchen

Na stronach tych na pewno znajdziesz wiele ciekawych przepisów z nabiałem, dzięki czemu będziesz mógł urozmaicić swoją dietę, czerpiąc nie tylko przyjemność z jedzenia, ale również dostarczając witaminy i składniki mineralne.







Zmieniony przez - domer w dniu 2018-04-07 19:48:21

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Ja często łączę ser biały z orzechami wloskimi, kefirem/jogurtem naturalnym i w zależności na co mam ochotę dodoaję: warzywa, przyprawy lub miód (wersja na słodko).Do kanapek robię sobie pastę o składzie: ser biały, tuńczyk, oliwa z oliwek, warzywa.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Wersja na słodko to juz calkiem nie dla mnie

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Zdenek_SB - spoko przepis, pewnie kiedys sprobuje. łap soga:)
A ja twarog+awokado+cebulka+sol+pieprz+odrobina oliwy. Dlugo mieszac i tez pasta wyjdziem. mniam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
Ja na slodko nie strawie...ale na ostro to mozna wszamac.
250g twarogu
sos knorr paprykowo ziolowy(tylko nie polac za duzo bo moze wyjsc za mokre)
pomidorek sredni albo duzy
cebula badz szczypiorek
sol i pieprz.
Najlatwiejsze do przelkniecia imho.Jeszcze jadam tak.
twarog(wiadomo:p )
pomidor
troche zoltego sera
cebulka
troche jogurtu naturalnego.
Smacznego.Mam nadzieje ze komus sie przysluzylem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Powiem szczerze ze awokado jeszcze nie probowalem wiec nie wiem jak smakuje ale moze kiedys
puramuk - Odbiłbym SOGa ale juz nie wejdzie !
Cinqg - SOG



Zmieniony przez - Zdenek_SB w dniu 2007-02-07 16:27:09

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
Dzieki zdenek ;) Chcialbym odbic ale nie moge... : ( Ja avokado probowalem.Moja mama sie nim strasznie zachwyca.Dla mnie pachnie jak stara szmata taka wyjeta spod zlewu a smakuje...nie smakuje!!!!Osobiscie omijam ten owoc(?) szerokim lukiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
avocado trzeba posolic

wtedy smakuje rewelacyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Khaine - dokladnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Jeszcze cos takiego

puszka tunczyka w sosie wlasnym
4 jajka ugotowane na twardo,
2 małe serki homogenizowane,
koncentrat pomidorowy.

Pokroic jajka w mala kostke , dodac tunaka serki i troche koncentartu , doprawic wedlug uznania i mozna szamac ! Wypas


Zmieniony przez - Zdenek_SB w dniu 2007-02-07 18:45:42
1

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
e tam,ja nie wiem jak mozna nie lubic samego twarogu ja uwielbiam sam i przewaznie niczego nie dodaje,bo zabija mi to caly smak no ewentualnie czasem jak najdzie mnie na eksperymenty to wtedya jako smakosz twarogu kupuje czesto rozne firmy do sprobowania i warto zauwazyc,ze kazdy twarog zawsze sie rozni.Jedne sa bardziej suche,twarde, inne rzadsze i smak tez maja rozny. Wiec moze wszystko zalezy od doboru tego,ktory nam najbardziej pasuje(bo czesto kazdy narzeka ,ze np.jest suchy).Ja,ze lubie i takie i takie to kupuje 3 ulubione z rozna skala twardosci

ale nawiazujac do tematu(ktory ciagle siepojawiahttps://bundles.sfd.pl/../../buziaki/5.gif[/img]), jak nie lubicie twarogu to dorzuccie warzyw czy przypraw i najlepiej odstawic taki twarog na kilka-kilkanascie minut!,to wtedy tym przejdzie i ma kompletnie inny smak. Ja czasem lubie tez z cynamonem(ale ja mam zboczenie na punkcie cynamonu)a co do eksperymentow to kiedys wrzucilam pare przepisow tu https://www.sfd.pl/Przepisy_kulinarne-t52358-s19.html 7 post od gory;-P (polecam w nich ten z czosnkiem(uwielbiam czosnek) ale niestety rzadko mozna sobie na takie cos pozwolic ze wzgledow wiadomych), jak nie lubicie twarogu to dorzuccie warzyw czy przypraw i najlepiej odstawic taki twarog na kilka-kilkanascie minut!,to wtedy tym przejdzie i ma kompletnie inny smak. Ja czasem lubie tez z cynamonem(ale ja mam zboczenie na punkcie cynamonu)a co do eksperymentow to kiedys wrzucilam pare przepisow tu https://www.sfd.pl/Przepisy_kulinarne-t52358-s19.html 7 post od gory;-P (polecam w nich ten z czosnkiem(uwielbiam czosnek) ale niestety rzadko mozna sobie na takie cos pozwolic ze wzgledow wiadomych), jak nie lubicie twarogu to dorzuccie warzyw czy przypraw i najlepiej odstawic taki twarog na kilka-kilkanascie minut!,to wtedy tym przejdzie i ma kompletnie inny smak. Ja czasem lubie tez z cynamonem(ale ja mam zboczenie na punkcie cynamonu)a co do eksperymentow to kiedys wrzucilam pare przepisow tu https://www.sfd.pl/Przepisy_kulinarne-t52358-s19.html 7 post od gory;-P (polecam w nich ten z czosnkiem(uwielbiam czosnek) ale niestety rzadko mozna sobie na takie cos pozwolic ze wzgledow wiadomych[img]../../buziaki/3.gif" alt="" />

Zmieniony przez - Caramel w dniu 2007-02-07 18:54:33

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

optymalna dieta

Następny temat

dieta!! co o tym sądzicie??

WHEY premium