SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 110kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Tak, nie potrzeba wielkiej filozofii, byle by to było z dobrych składników i doprawione do smaku. Wiele innych sosów też można zrobić na szybko - pieczarkowy, czy po prostu podsmażyć pokrojone mięso, cebulę, opcjonalnie czosnek, dolać wody, sól, pieprz, ziele ang, liść laurowy, zioła prowansalskie, majeranek , chili - na koniec trochę zagęścić mąką i masz smaczny domowy gulasz...

Gotowe sosy z reguły (nie zawsze) są gorsze. Mają mniej pomidorów, dodatek zagęszczaczy, konserwantów, octu, często kiepskiego tłuszczu, zioła są dodawane oszczędnościowo. Za to są zwykle sporo droższe.
Może są jakieś znośne, np. trafiłam niedawno na włoskie sosy na bazie oliwy z oliwek i rzeczywiście były tam i pomidory i zioła bez zbędnych dodatków, ale cenowo to było mało opłacalne (kilka razy drożej, niż z przecieru), a córka i tak wolała domowy...

Sklepowe sosy na zimno to często tragedia, sama chemia - natomiast możesz robić coś na bazie jogurtu i przypraw. Również jak najbardziej możesz kombinować na bazie oliwy czy jakiegoś zdrowego oleju z przyprawami.

Do smażenia oliwa może być:
http://potreningu.pl/articles/1927/najlepsze-tluszcze-do-smazenia 
http://potreningu.pl/articles/2146/ranking-najlepszych-tluszczow-do-smazenia 

Na szybko można nawet nie smażyć cebuli czy czosnku do sosu pomidorowego, tylko pokroić i ugotować na wodzie z przyprawami, dodać przecier. Tylko wydaje mi się, że podsmażone dają lepszy smak.

Na łososia powinny być jakieś fajne przepisy w Kuchni, zapytaj albo poszukaj (jest wyszukiwarka na stronie). Wędzony też może być. Łosoś ma najwięcej omega3, więc nie musisz go jadać co dzień - zjedz po prostu taką porcję "obiadową", żebyś się najadł 2-3 razy na tydzień i powinno być aż nadto...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Mam wlasnie taki typowy przecier pomidorowy z oliwa z oliwek. Przynajmniej tak wyglada oraz jest opisany. Tyle ze w smaku sredni. Nie bede wiec kombinowal z przyrzadzaniem sosow a postaram sie wybierac te najlepsze oraz ograniczac ich ilosc. Do plackow tluszcz kokosowy a do miesa smalec jak znalazl.

Dodaje bieazca foto ze zmianami widocznymi na +, wagi nie mierzylem wiec nie podawalem.
Obserujac pozytywne zmiany zamierzam jednak zrezygnowac z tak stricte redukcyjnen diety.
Wprowadze kilka zmian w diecie i podesle do wgladu ale nie bedzie to 3300kcal


Aktualnie dieta wyglada tak.
Ujalem w rozpisce wieprzowine ale bedzie na przemian z indykiem oraz wolowina.
Porcje miesa wachac sie beda od 180-250g, zalezy jak beda paczkowane.










Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-11 16:29:49

Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-11 16:41:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Lipa jest pod tym wzgledem ze jestem non stop glodny a juz tylko jeden posilek zostal:-/
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699734
Progres bardzo fajny . Zapychaj się warzywami i woda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
I tak leje co 15min. Do warzywek sie przyzwyczajam powoli bo brzuszek nie byl pocieszony ich duza dawka. Czy przez warzywka rozumiesz takze owoce?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699734
Nie ,nie najlepiej marchew , ogórek zielony wszystkie te które możesz sobie przegryzać w razie ataków głodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Kwestia jest taka ze progres ten byl zrobiony na diecie 6jaj, 1kg miesa oraz 250g ryzu dziennie. Czy jest sens az tak obcinac? Czy nie lepiej wrzucic jakies pelnowartosciowe przekaski aby budowac miesnie? Redukcja idzie calkiem przyzwoicie a dopiero sie rozkrecam z treningami oraz "suplementacja".
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
W niecały miesiąc taka zmiana ? Czy przepraszam ja źle "czytam" daty
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Bardzo dobrze czytasz daty to jest praktycznie 2tyg.


Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-11 19:10:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Ale dlaczego od razu nie napisałeś, że na tej diecie i takiej kaloryczności już ubywa Ci tłuszczu w wystarczającym tempie? Dla mnie cała ta rozmowa, patrząc z perspektywy czasu to jedno wielkie nieporozumienie...
Prosiłeś o pomoc w diecie redukcyjnej, podczas gdy redukcja szła dobrze, czego nie zaznaczyłeś.
Dodatkowo pisałeś: "25% to jest moj naturalny poziom BF. Jesli nic nie robie to taki sie utrzymuje."

Trzeba było napisać, że sylwetka się szybko zmienia, bo po tych pierwszych dwóch zdjęciach i podanej pod nimi masie ciała niekoniecznie to aż tak widać...

Przepraszam, ale ja po prostu nie odebrałam właściwe Twoich pytań i całej sytuacji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dobra dla mózgu myślenia skupienia

Następny temat

Czy wliczać do bilansu ?

WHEY premium