SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 110kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Znalazlem przepis na placki z kaszy jaglanej
Jade ostro z tematem nie ma lekko. Duzo nie chce zrzucac ale juz obcinam kalorie. Jadlospis z dzisiaj wyglada tak jak na grafice.
Jutro jeszcze bedzie indyk bo musze zapasy wykonczyc. Ale bede ogarnial lososia po weekendzie.
Szukalem ryzow innych, nie to ze jestem na nie poprostu tu nie jedza. O kauflandach czy lidlach zapomnij a o polskim sklepie to moge pomzarzyc.
Placki wiejskie sa git, szybko sie robi i smaczne, polewam troche syropu z agavy, sladowe ilosci. Minus ich jest taki ze pozarlem i dalej jestem glodny. Moze by tak z 400g serka zrobil?
Jaki macie pomysl na zastapienie sosu(sosy zapewne maja dodatki oliwy bo tego tu pelno)? Ja jestem monotonny w kuchni a wy napewno cos wiecie na temat sosow.
Od warzyw i owocow rozbolal mnie dzisiaj brzuszek. Myslalem "co za bzdury mi wypisuja zeby uwazac na zielenine?" No i mam za swoje.
Dodatkowo okropnie truje po nich powietrze.
A od katowania nog znow odzywa sie przywodziciel i tak w kolko wiec chyba za szybko zwiekszam intensywnosc cardio choc 30min dzielone na dwie serie po 15min w luznym tempie to nic szczegolnie intensywnego.
Nie chce odrazu wywracac wszystkeigo do gory nogami wiec bede a mam nadzieje ze bedziemy. O ile was nie zanudze lub nie zniechece do pomocy, systematycznie uaktualnial jadlospis oraz zadawal jako take relacje.
Nie zapominajcie ze jestem na wspomaganiu farmakologicznym co w ankiecie ujalem.






Zapomnialem dodac jablko Nashi 400g- B 0, W 44, T 0, Kcal 170


Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-08 20:03:18

Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-08 20:14:17
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 79 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4840
marianzulek
25% to jest moj naturalny poziom BF. Jesli nic nie robie to taki sie utrzymuje.
Mialem kiedys przy wadze 95kg, 45cm w lapie, pas 88 ale ciezko to bylo utrzymac.

Jestem otwarty na propozycje.


Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-07 11:04:18


Miałeś 45 w łapie a teraz w ankiecie podajesz 36 przy dodatkowych 15 kg słoninki ? Niezły z Ciebie jajcarz

Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Pomylka, podalem przedramie. W ramieniu jest 45cm zreszta jest fotka na ktorej cyhyba to nie wyglada na 36

Mozliwe ze od tej zieleniny wyprozniam sie krwia?

Proponowaliscie 200g bialka a w dopingu pisza ze na bombie 3g bedzie ok. Czy braliscie to pod uwage?

polatam dzisiaj po sklepach i posuzkam roznych ciekawych produktow. Do smazenia plackow wiejskich zdobede tluszcz kokosowy:)


Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-09 09:30:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Duża ilość białka jest potrzebna w momencie, gdy organizm syntetyzuje go w danym momencie dużo w celu budowy mięśni.
Czyli m.in. gdy są sprzyjające warunki hormonalne. Natomiast u Ciebie na razie tych warunków raczej nie ma aż tak dobrych, z uwagi na niekorzystny BF... Stąd ja bym się na razie wstrzymała przed jedzeniem jakichś wielkich ilości białka.

Z dopingu szczerze mówiąc, też bym na Twoim miejscu zrezygnowała, bo zanim zrobisz "porządek" z nadmiarem tkanki tłuszczowej, to trochę potrwa. Radziłabym najpierw dopracować dietę i zrobić tak dużo z sylwetką, jak się da - na sucho.
[Na marginesie, ja w ogóle nie jestem zwolenniczką środków tego typu, z uwagi na możliwe skutki uboczne, ale zrobisz jak uważasz.]

Trudno na 100% określić przyczynę tego krwawienia - warzywa i owoce w dużej ilości na pewno mogły podrażnić przewód pokarmowy.
Możesz mieć niedobory witamin, minerałów przez wcześniejszą dietę i słabe jelita - to mogło być równoległą przyczyną.
Stosowane środki również mogą mieć wpływ; sterydy (o ile wiem) mogą wpływać na osłabienie skóry, błon śluzowych i naczyń krwionośnych - stąd, przy połączeniu z kiepską dietą, krótka droga do rozmaitych krwawień.

Nie traktuj mojej wypowiedzi jako stwierdzenia czegokolwiek, to tylko przypuszczenia. Odstaw na razie całkiem surowiznę, żeby jelita się zregenerowały. Może jedynie jakiś banan.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Z dopingu nie zrezygnuje, juz mnie pochlonal. Na wczensiejszej diecie nie mialem zadnych problemow z trawieniem. Bo przed dieta owszem byly. Zaczelo sie to znowu wczoraj gdy wlaczylem warzywka i owoce. Ogranicze ich spozywanie.

Czy pomidory z puszki zamiast sosu beda lepszym wyjsciem?
Nie chce mi sie przyzadzac zadnych sosow wlasnorecznie.

Z wiedzy mi posiadanej testosteron wplywa na zmniejszanie sie tkanki tluszczowej oraz przyrost masy miesniowej, czy to nie sa aby jednak sprzyjajace warunki hormonalne? Do tego niebawem dolacze gh ktore blokuje przyrost tkanki tluszczowej.




Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-09 09:42:21
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Układ pokarmowy człowieka to bardzo skomplikowana machineria - nie da się z dnia na dzień robić drastycznych zmian, bo musi się przyzwyczaić, choćby muszą się namnożyć odpowiednie bakterie do trawienia różnych pokarmów, muszą powstać enzymy w odpowiedniej ilości... Podobnie jak mięśnie, trzeba go na początku jakby "rozruszać" i stopniowo zwiększać obciążenie... Dlatego nie rezygnuj ze zmian (wprowadzania warzyw itp.) , tylko rób to powoli - jedna porcja na dzień, za jakiś czas dwie itd. Część gotowanych (są lżej strawne), a z surówkami ostrożnie.

Bez warzyw i owoców utrzymanie zdrowia i formy stoi pod wielkim znakiem zapytania, a szczególnie przy obciążeniu organizmu wysiłkiem fizycznym i dopingiem.

Pomidorów na razie nie jedz, chyba że zmiksujesz - skórki podrażniają żołądek, jelita i możesz sobie pogorszyć sprawę. Staraj się używać pomidorów/przecieru ze szklanego słoika, puszki rzadko, bo zawierają ksenoestrogeny, które powodują tycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Co do dopingu - z wszelkich artykułów, jakie czytałam na forum, wynika że najpierw należy pozbyć się nadwagi, dopiero budować mięśnie, również przy użyciu wspomagania. Co z tego, że włączysz testosteron, kiedy Twój organizm przy zaburzonej gospodarce hormonami i tak przekształci go w estrogeny i zamiast zbudować mięśnie, przytyjesz jeszcze bardziej? Poczytaj o zjawisku aromatyzacji testosteronu. Własna w miarę uregulowana gospodarka hormonami to podstawa, kiedy chce się mieć korzyści z dopingu. Nie jestem jednak specjalistą, możesz zapytać w dziale doping, tam doradzą Ci lepiej czy możesz już bezpiecznie się czymś wspomagać czy lepiej się trochę wstrzymać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Estrogeny mam pod kontrola. W dopingu mam pewne doswiadczenie wiec z tym sobie radze.
Oczywiscie masz racje ze na bombe powinno sie wchodzic z jak najmniejszym poziomem bf. Ale nawet przed szczytowa forma jaka zbudowalem wchodzilem z takim samym poziomem bf. Wiec uwazam ze nie jest to niezbedna koniecznosc. Lubie sobie ulatwiac zycie

Czyli sosy z puszki sa zle, pomidory z puszki tez. Szukalem przepisow prostych na sosy ale jak juz znalalzem to nie byly takie proste a tym nardziej szybkie. Postaram sie zrezygnowac z nich calkowicie, zobaczymy czy uda mi sie to przejesc.
Moze jakis jogurtowych poszukam lub zakropic to jakims olejem? Jelsi tak to jakim? Wszedzie tylko olej z oliwek lub slonecznikowy. Widzialem jeszcze z jakis nasion ale nie wiem z jakich...
Rezygnujac z nich znacznie spadnie ilosc spozywanych kalori i cos bede musial w to miejsce znow wkomponowac lub zwiekszyc ilosci pozostalych skladnikow.

Wiem ze po odjeciu pieczywa z maselkiem i szynka do sniadania, czas oczekiwania do nastepnego posilku zmniejszyl sie o 2h. Sniadanie zjadam o 6, nasteony jadlem o 12 a tymczasem mamy 10 a ja juz mam ssanie w zoladku

Po weekendzie wprowadzee juz lososia. 200 czy 250g na porcje?
Jakies sugestie czym go polac zby nie byl za suchy? Czy takie pytanie kierowac w dziale kulinaria?
Mysle tez o urozmaicaniu plackow wiejskich lososiem wedzonym o ile znajde jakis w przyzwoitej cenie bo 5€ za 100g to troche sporo.








Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-09 10:29:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Najprostszy sos pomidorowy:
cebula (1/2 średniej)
czosnek 1-2 ząbki
przecier, przyprawy - sól, pieprz i inne wg gustu - liść laurowy (1-2) plus kilka kulek ziela angielskiego
lub jak do spaghetti - oregano, bazylia, tymianek, odrobina chili

Cebulę kroisz, chwilę smażysz na tłuszczu, by nie była surowa (rumienić nie trzeba), później wrzucasz na chwilkę posiekany czosnek (nie rumienisz, bo zrobi się gorzki), dolewasz wody, dodajesz przecier , przyprawy, gotujesz 10-20 minut na małym ogniu. Przy liściu laurowym i zielu angielskim 10-20, w tej drugie wersji wystarczy 5 minut. Można zagęścić, dodając do gotującego się sosu trochę skrobi ziemniaczanej, mąki pszennej lub ryżowej, rozmieszanej w kubeczku z 1/2 szklanki zimnej wody. Pogotować 2-3 minuty i sos gotowy.

Z mielonego (lub pokrojonego w niedużą kostkę) mięsa możesz od razu robić sos jak do spaghetti - przysmażasz mięso mieszając, dorzucasz cebulę, po chwili czosnek, dodajesz przecier i/lub wodę (zależy czy masz gęsty czy rzadki przecier, sól, pieprz, 1-2 łyżki oregano, po 1-2 szczypcie bazylii, tymianku, chili jeśli lubisz ostre, gotujesz kilka minut i sos gotowy.
Bardzo szybki , smaczny i pasuje do ryżu, makaronu.

Warto żebyś jadł pomidory/przecier przy ograniczonej ilości warzyw, bo ze względu na likopen chronią organizm np. przed wolnymi rodnikami powstającymi przy wysiłku.




Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-12-09 10:49:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Czyli na szybkiego od niechcenia lub z braku produktow moge dac przecier z dowolna kombinacja przypraw i tyle filozofi? Wiec przecier jest lepszym rozwiazaniem nic gotowe sosy pomidorowe?
Ograniczac ilosc tego przecieru czy nie ma to wiekszego znaczenia?

Cebulke smazyc na tluszczu? Czyli nie na oliwie? Jaki tluszcz uzyc? Kokosowy? Jedyny minus to jak zwykle cena ale co dobre zawsze kosztuje.









Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2016-12-09 11:03:10
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dobra dla mózgu myślenia skupienia

Następny temat

Czy wliczać do bilansu ?

WHEY premium